Endometrická cysta - musím opravdu na laparoskopii?

eeen
5. led 2019

Holky, prosím, kdo máte zkušenost s endometrickou cystou? Musely jste na laparoskopii?

denissima
5. led 2019

@eeen Ja jsem jí měla, laparoskopii jsem nechtěla, tak jsem to nechala být, neléčila jsem jí. V těhotenství zmizela.

eeen
autor
5. led 2019

@denissima A normálně se ti povedlo otěhotnět? Já se právě do laparoskopie taky nehrnu, mam jít za tři měsíce na kontrolu, ale dr. říkala, že se to musí řešit 😔.

denissima
5. led 2019

@eeen Jo, povedlo se mi otěhotnět bez problémů hned druhý měsíc snažení a dr mi říkala, že tyhle cysty nebývají až takový problém oproti jiné formě endometriozy. Pokud tě nic nebolí, asi bych do laparoskopie nešla...

janapetrvalska
5. led 2019

tak zalezi jak je velka , jak rychle roste apod. nejde rict jit nebo nejit ... muze taky dojit k rychlemu narustu a pak treba prasknuti ... pak taky zalezi kde je apod. znam holcinu co to sicenevedela , narostla cystaa praskla a malem umrela, nevim presne kde byla cysta ale bylo to fakt na male ... radeji zkus pohledat tady skupinku co maji zkusenosti a poradi 🙂

marcetta_k
5. led 2019

V březnu jsem byla na preventivní kontrole a doktor mi zjistil cystu na levém vaječníku. Tím, že jsem chtěla otěhotnět (zkoušeli jsme to od ledna), doporučil mi doktor chvíli počkat jestli se sama nevstřebá. Na kontrolu jsem šla někdy v červenci a zjistilo se, že naopak cysta roste. Vzhledem k tomu, že jsem chtěla otěhotnět, doporučil mi laparoskopické odstranění (jinak se to dá řešit i nějakými léky myslím, ale to není jistota že to zabere). Na laparoskopii jsem byla v srpnu, takže od půlky září jsme se zas mohli začít snažit a po 2 měsících se povedlo. (nechávali jsme tomu volný průběh celou dobu, ale po dobu co jsem měla cystu se to prostě nepovedlo). Takže za mne na laparoskopii klidně, byť je to samozřejmě operace, není to nic hrozného.

eeen
autor
5. led 2019

@janapetrvalska no říkala něco o 3cm,vzala mi krev (to vlastně nevim proč) a mam přijít po 3 měsících na kontrolu.
@marcetta_k no jdu na kontrolu za 3 měsíce, tak uvidíme.Akorat na začátku června jedem na dovolenou, tak nevim, jak to cely naplánovat 😐

marcetta_k
6. led 2019

@eeen uvidíte jak u vás budou mít volné termíny. Ale jestli jdete na kontrolu hned začátkem dubna, tak když budete mít místo, šla bych klidně hned - to stihnete i s šestinedělím do dovolené. Případně jít hned po návratu 🙂 Ovšem ono i záleží na MS, tak si to pak propočítáte jak vám to vyjde 🙂 Já byla na operaci v srpnu a přesně po měsíci jsme odjížděli také na dovolenou. 🙂

evilin
6. led 2019

Taky mam endom. cystu. Byla jsem na laproskopii pak jsem mela otehotnet, ale neslo to. Ani Ivf se nezdarilo. Nakonec po roce a pul po operaci jsem prirozene otehotnela. V teh.cysta zmizela. A dva roky po porodu se mi vratila 😒 a zase znova. Druhe mimi se taky nedarilo. Zase dlouhe snazeni a nic. Ale nakonec to diky hormonalni joze vyslo a ted jsem v 6 mesici. Doktorka rika, ze je to zazrak, mam totiz 8cm cystu. Takze to nevzdavejte, nic neni nemozne. 😊 A pry endom.cysty nepraskaji, jsou tuhe zapouzdrene. Tak snad se vstreba.