Hledáte duchovní příčinu nemocí?

duvi21
6. črc 2017

Zajímá mě, jestli jsou tu maminky, které mají zkušenosti s hledáním příčiny fyzických potíží na té duševní, psychické úrovni. Nesahají okamžitě po prášku, který má vyřešit problém, ale přišly na to, že to jde i jinak a napořád? Nebo i například nesráží teplotu, protože jsou si vědomé, že teplota je prospěšná. A mají zkušenost s tím, že se pak dítě uzdraví rychleji? Zajímá mě každá zkušenost, která nezapadá do té kategorie: dejte mi lék, ať se vše vyřeší 😉 A ještě přidám 😉: třeba si uvědomily (nebo někdo v jejich okolí), že příčinou může být to, v jakých podmínkách a prostředí, zejména psychických dítě žije (my žijeme). Najde se někdo? Těším se na reakce 🙂

luckylee
6. črc 2017

Jsem tu.😁 Horecku nesrazim po vlastni zkusenosti kdy jsem prosla chripkou s teplotou 39,8 bez leku a po tydnu jsem byla zcela fit a od te doby jen minimalne nemocna.U syna to beru stejne a manzel se pridal.😁 Lekum se vyhybam,snazim se vse resit alternativne a je mi lip.S psychosomatikou jsem taky presvedcena,ze vse souvisi....meli jsme krizove obdobi s muzem kdy jsme se vice hadali ale ja na druhou stranu nerikala co citim a emoce jsem potlacovala a to me oslabilo natolik ze jsem odpadla s blbou rymou a bolesti v krku.Na synovi se to ale nastesti nepodepsalo.

panickatlamicka
6. črc 2017

@duvi21 ano, ja. Teplotu bych sice od 39 srazela, bo mam bobky z febrilek, ale u nas se nehoreckuje. Nedavno syn i dcera prodelali anginu , syn dokonce2 krat a ja jsem presvedcena, ze to bylo psychicke.

panickatlamicka
6. črc 2017

@kajalka 🙂

lusynkova
6. črc 2017

My se snažíme užívat co nejméně chemie zvlášť u malého. Teplotu mu nesrážím do 40 st. Je pak velmi rychle zdravý. Žádnou nemoc jsme u něj neléčili léky.
Sami postupujeme u nemocí stejně. Já mám opakovaný problém se zarůstajícím nahtem na noze a už dva lidé mi řekli, že to souvisí s potlačováním emocí... Věřím tomu, mám s tím problém, ale pro jistotu jdu na plastiku nehtového valu 😉.

verusky
6. črc 2017

@duvi21 jsem tu take 🙂 nastudovano nemoc jako cesta, co nam telo rika (hrabica- naadherna knizka), nemoc jako rec duse, jonasovy meridiany... ja se psychosomatikou zabyvam uz dvacet let (od osmnacti), psala jsem na vysoke i na tohle tema praci z psychologie a pan profesor mi na statnicich rekl, jestli jsem se neminula oboru, ja tohle miluju, me to zajima...
ale praxe- kdyz jsem nemocna, neco boli a to i deti, okamzite saham do knizek nebo vedomosti... kdyz dceru boli hlava, hned si rikam, co ji trapi, kdyz mela jina zacpu, co zadrzuje, co nechce pustit ven, kdyz nekdo zvraci, nemuze neco stravit... treba moje prostredni jako mala mivala kasel a pozdeji jsem vypozorovala, ze jsem ji den predtim rekla neco nepekneho (treba anicko, ty porad jen rves ☹) a ona se tim dusila...
a jeste treba muj otec mel pred lety infarkt, infarkt mivaji lide, kteri malo ziji srdcem. a kdyz ho preziji, maji dalsi sanci v zivote neco zmenit. a musim rict, ze tata se v mnohem hodne zmenil a ma vic pochopeni.
takze krasne tema 🙂
a jinak- hodne ho cpu do lidi 🙂 nekdo rekne, mam cukrovku, ja na to hned- cukrovka je malo radosti v zivote... nekoho boli kolena- malo pokory... atpod...

rousse
6. črc 2017

zajímavá diskuse🙂 dřív jsem byla zarytý odpůrce, ale potkala jsem jednu takovou "čarodějnici" (myšleno pouze v dobrém) a díky ní jsem viděla a zažila hodně i vlastní zkušenost s tím, že mě 3 týdny bolela ruka tak, že jsem s ní nemohla pohnout. Už jsem řešila žádanku na ortopedii....sedla jsem si s tou kamarádkou ke stolu a tak nějak jsem se o tomto tématu bavily...já začala v duchu řešit, co se teď dělo, proč se to dělo, začala jsem pátrat, v sobě řešit ty problémy....ruka začala hřát a za 5 minut už jsem o bolesti nevěděla....takže psychosomatika prostě funguje, ať si kdo chce říká co chce....teploty teda nekompromisně srážím od 37 víc (jsem epileptička a naše dcera též - teploty nad 37 jsou u nás provokantem a spouštěčem a o to tedy nestojím), ale když na nás leze nějaký bacil, tak první šahám po bylinkách a domácí šípkový čaj mi takhle zahnal už x viróz a škrábání v krku...

msimankova
6. črc 2017

@duvi21 taky to tak mam. Miluju, kdyz posloucham od okoli co je trapi a nechut s tim neco udelat, prasky prece vyresi vsechno ;)

mandala
6. črc 2017

Mám ráda alternativní medicínu, ale jak se říká, všeho s mírou, např. angínu bez ATB bych neriskovala...😉

verusky
6. črc 2017

@rousse ona i ta epilepsie ma duchovni pricinu...

drzticka81
6. črc 2017

tak i ja se pridam 🙂)) tak v detstvi me mamka lecivala babickovskymi recepty-sadlo na prsa, cibule s cukremna kasel, cesnek na bolest ucha apod.
jinak jsem duchovne zalozena a snazim se prijit na pricinu nemoci......po porodu dcery me stihl zlucnik a kameny v nem-syn mel v mem tehotenstvi velmi silne obdobi vzdoru a tzv. mi dost casto hybal zluci 🙂))...jelikoz jsemnechtelajit na operaci od miminka, tak jsem drzela zlucn. dietu,ale i tak jsem mela caste a bolestive koliky-celonocni......zacala jsem chodit na akupresurni cinske masaze-tymi hodne pomahaly-cistilyse mi ruzne oslabenedrahy vtele......urcite bychom ty kameny nakonec rozdrtily masazemi, ale ja uz byla vysilena kolikami, navic jsem chtelajeste jedno dite-slajsem na operaci......po ni jsem mela jeste jeden zachvat,proto jsem sla na rodinne konstelace-vyresit tentoproblem i karmicky-povedlo se-zjistila jsem pricinu a ocistilajsem se..... 🙂))takze lza resit ruznymi zpusoby.....

panickatlamicka
6. črc 2017

@mandala ja ti sem napisu nedavnou zkusenost. V zari 2016 se od nas odstehoval manzel, jakztakz se to zvladalo, co se tyce komunkace. Ale najednou rijen: obe dti spalovy bacil v krku, atb sirup. Predtim nikdy nemarodilo ani jedno z nich, rozumej marozeni v posteli, s nutnosti vyedat lekare. 3 tydny po dobrani atb, nahle Marecek otekly krk, teploty. V tom obdobi probihaji presuny na navstevy k otci a jeho nove pritelkyni, seznamovani deti se situaci. Pohotovost, atb. To uz jsem volala pak nasi pediatre, ktera neni atb zrvna naklonena. Zaver telefonatu=dohoda, ze ted jeste atb, kdyby nemoc propukla potreti, zkusime jiny postup(tcm) . 23.12. ma ex deti u sebe, privazi je tyz vecer. Hlasi mi, ze je kluk nervozni a „di nej"(coz u ditete s pas sedi 😂). Presne na Stedry den otekl malemu zas krk. Plus teplota. Prvni vanoce bez taty, situace v rodine.... To, co jsem se domnivala, ze je zalezitost psychiky, se mi ted zda byt jasnejsi a jasnejsi. Takze klidovy rezim a povidame si: tobe je smutno, ze tatka neni u stromecku? Jo. Ty ses na tatku nastvanej? Jo!!!! Vysvetluju, ze tatka musel pryc, ze to tak nekdy byva a ze se na nej i na Vendy strasne tesi. Klucina je strasne u aveny, usina..druhy den jako by mu nikdy nic nebylo. Nevim, zda nahoda, netvrdi., ze jsem na to tehdy „kapla", nicmene od te doby nic krom rymy. Ale: vsimla jsem si, ze vzdy, kdyz si ma ex prijet pro deti a odvola to, tak to Marecek obreci a za den, dva ho „ boli" v krku (prejde hned pote, co mu dam „lecivy" bonbon- haslerku). 🙂

duvi21
autor
6. črc 2017

Teda holky, nestacim zirat. Trosku jsem cekala nejake kamenovani (coz by mi teda bylo jedno), ale ty vase reakce 👍👍👍 Me totiz trosku mrzi, ze jak clovek nepotka moc lidi, s pristupem, jako k tomu mate vy, se vlastne v blizkem okoli nesetka. Chtela jsem vysondovat, jak na tom jako maci jsme, pac tam to vse zacina, ze jo? Vy to predavate svym detem a ty uz budou takto pristupovat k problemum automaticky. Moc vam fandim! Potesily jste me. Mozna by to chtelo zalozit skupinu, abychom si mohly predavat zkusenosti. Momentalne jsem cerstve prestehovana, tak az se zabydlime, vazne o tom podumam 😉 Ja jsem teda presvedcena, a koukam, ze tu nejsem sama, ze i ta angina se da resit bez ATB a v podstate na trvalo, ale chapu strach, ktery maminka ma. Z vlastni zkusenosti vim, ze staci jen uvedomeni si neceho a je po priznacich. Ceho, na to si kazdy musi prijit sam.A taky se k tomu postupne prozit zkusenostmi. A bylo by super si v tom pomahat. Me toto tema fascinuje. U nasi dvouapullete dcery to uz ani jinak neresime, nez v sobe (nastesti i partner je pristupny 🙂) a k dr. chodime jen na pravidelne prohlidky. Nerikam, ze muze nastat situace, kterou nezvladnu... ale ta prace na sobe same funguje. Mam z vas radost. A stare babickovske recepty: nemaji chybu. Jsem vdecna, ze jsem se tu mohla "potkat" s vasi moudrosti ❤

duvi21
autor
6. črc 2017

@panickatlamicka Ano, presne tak to je. A gratuluju!

duvi21
autor
6. črc 2017

Jak na tom jako matky jsme, ne maci 😀😀😀 Mam tady tmu jak v pytli a nevidim na klavesnici 😉

msimankova
6. črc 2017

Taky jeste pridam zkusenost - mela jsem problemy v praci, uz to byla letita ponorka a dostala jsem paradni zanet oka, normalne oko ven, bolest hrozna, takze jsem kapkami s kortikoidy a brufenem nepohrdla a az zpetne mi doslo, ze uz jsem se na to proste nemohla koukat. Tak jsem dala vypoved a koupila psa. To byl jeden z nejjasnejsich prikladu, co jsem zazila.

guinea
6. črc 2017

@duvi21 Moc pěkné téma! Taky se přikláním k tomu, založit skupinu, a hned se do ní hlásím!
@verusky sypeš ty příčiny z rukávu, tak já bych se tě moc ráda na pár věcí zeptala, jestli můžu... 🙂

marton
6. črc 2017

@verusky zajímavé téma a ještě zajímavější tvůj příspěvek.Poprosím tě o tvůj názor. Syn se vrátil po roce studia/18 let/, s vyrážkou na obličeji. Dost velkou, aknozní.
Co myslíš?🙂Díky.

luckylee
6. črc 2017

Ja jsem taky pro skupinku.Byla bych moc rada kdybych se mela kde ptat a resit problemy.☺

panickatlamicka
6. črc 2017

Me treba holky mrzi, ze babicka (=tchyne) ma urcite zdravotni problemy, primo se nabizi z ceho, ale ona ze sebe radsi dobrovolne necha vyrobit pacienta . bere prasky na zada, dalsi, ktere tlumi nu tech predchozich.. Nechci ji neco na silu vnucovat, nabidla jsem ji moznosti, nechala par kontaktu...nechce. Vzdycky mavla rukou:„ale prosim te, to je dobry". Jako by vedela a mela strach z toho, co se v ni same spusti za lavinu, kdyz to zacne resit „v hlave a v dusi."

duvi21
autor
6. črc 2017

Jedinej zdravotni problem, ktery jsem s nejmladsi dcerkou resila, byly nocni zachvaty sucheho kasle, trvalo to snad tri mesice (mela trictvrte roku). Jinak byla ok, zadna ryma, teplota, pres den nic, ani tuk, co se tyka kasle. Gruntovala jsem, vyhodila vse z jeji loznice, co by ji mohlo drazdit... Tusila jsem, ze to mam resit v sobe a se sebou, ale nic me nenapadlo (dnes mi to prijde divny). Radila jsem se s homeopatkou, ta mi jen moudre rekla, ze somatizuje a ze jsem na sebe moc fixovane. A pak mi to jednoho rana doslo: chtelal jsem kazde rano byt u toho, kdyz se probouzi a povida si (vsak vite, jak je to kouzelne) a kvuli priteli a jeho blbe tv jsem ji "musela" odlozit do jineho pokoje. A uz mi to dochazelo. Jaky jsem pokrytec. Prvni pocit byl, ze to svadim na nej (coz musi byt kravina). Kdybych chtela opravdu... Pak jsem si rekla: tak jak to teda je? Kdybych byla sama, spala by se mnou v obyvaku, nebo bych ji taky dala spinkat do klidu? Ano, i ja se nekdy rada vecer na neco podivam v televizi a myslim, ze je pro ni lepsi, kdyz ma na spinkani klid. I ja bych ji nechala samostatnou loznici. Alibisticky jsem hledala vinika. Jak naka fnukna, potrebovala jsem byt obet. Ten kasel male zacal, kdyz jsme ji v tom cca trictvrte roce do pokoje na noc prestehovali. A: od toho meho uvedomeni si jednoho hezkeho rana bylo po kasli jak mavnutim kouzelneho proutku. Deti jsou uzasni ucitele. Takovi, ze jsou ochotni i fyzicky trpet, abychom my otevreli oci. A to je jedna ze zkusenosti.

luckylee
6. črc 2017

@panickatlamicka tohle maji mi rodice oba.Maji problem s alkoholem,berou kazdy aspon 5 prasku,kazdou chvili nemocni ale odmitaji i zmenit lekarku(ktera pise i na.rymu atb) natoz aby se nejak zamysleli na hloubkou sveho zivota,emoci apod.
Kamaradka je take porad nemocna,ted ma male miminko a taky uz byli nemocni.Ona musi byt ve vsem dokonala,postarat se o domacnost,o muze,radsi nespi ale zamyslet se nad tim tak to u ni nehrozi.Je to skoda,ze si lide misto zamysleni radeji takhle krati zivot,vid?🙂

luckylee
6. črc 2017

Holky,a co obycejna ryma?Co ta znaci?

latkovkybrno
6. črc 2017

Ano, já většinou hledám duchovní příčinu nemoci. Mám doma knihu NEMOC JAKO SYMBOL od R. Dahlkeho a v té listuji jako v první. Odstraním symptomy a většinou úleva přijde rychle. Ale nikomu to nenutím, je to jen takový náš rodinný rádce. Takže ano, my tomu věříme, zkušenosti z praxe to potvrdili. Homeopatika neužíváme, většinou fakt stačí to srovnat hlavou. ALE - neřešíme vážné potíže... to už pak nevím nakolik to funguje... většinou jen záněty apod.

pajula123
6. črc 2017

Holky ja se taky hlasim do skupinky 🙂 zkusenost mam v tom,ze kdyz nereknu,co bych mela a chtela,prijde angina. Kdyz z neceho placu,ale ne az tak,jak moc je treba,syn ma rymu. Kdyt jsem z neceho provinila,lup a je tu zanet mocaku. Atd. Moc dobrou zkusenost mam taky s rodinnymi konstelacemi. A verim v silu modlitby,v dobe meho tehotenstvi-na zacatku to bylo hodne spatne,na dalsi kontrole se dr.divila,ze se syn zatim stale "drzi",tak se za nas uprimne modlilo tolik lidi...ze to nakonec pomohlo 🙂

duvi21
autor
6. črc 2017

@latkovkybrno Dahlke je super!

pajula123
6. črc 2017

Jinak se teda taky moc neumim srovnat s tim,jak se nici lidi kolem me-tatka k inzulinu bere spoustu leku na kde co,segra primo ukazkovej pripad zaviosti na psychofarmakach dokupy s alkoholem...☹

barbiel
6. črc 2017

Holky, kdyby sly takhle resit vsechny nemoci... Verim, ze psychika je mocna, ale se vsim si neporadi... :-\

luckylee
6. črc 2017

Joo a jeste me zajima pricina ojedineleho epi zachvatu bez loziska....a pak te epilepsie celkove.No vidite a uz se to semnou veze.😂

duvi21
autor
6. črc 2017

Nejdou mi odesilat komentare a mam toho dost. Zitra zalozim skupinu.

kacasa
6. črc 2017

Ja trpim na anginy a prudusky.. uz jsem vypozorovala, ze onemocnim pri zvysenem stresu... rekla jsem, ze to zkusim bez atb.. uz je nechci... uzivam lichorerisnici a zda se to byt lepsi.. a taky uz jsem v klidu ☺️