Hnisavý nezapáchající výtok?

medysa
23. pro 2018

Je mi to blbé psát, ale teď přes svátky se na gyndu těžko dostanu. Menstuace mi dva dny zpět skončila, všechno v pohodě ale teď jsem měla na toaletním papíře výtok opravdu jak hnis konzistence i barva. Nezapáchal, jiné problémy nepociťuju, teplota OK. Co to může být? Může to být ještě nějaký přebytek menstruace? Nějaké dočištění? Vím že je to jak věštit z koule ale přece jen se zeptám...

balogis
23. pro 2018

@medysa nebrala ste nějaké léky?nebyla nemocná?nemůžete být dole zraněná?hnis většinou zápacha a to dost tak je možné ze se třeba cistite po ms,používáte tampony či vlozky?

medysa
autor
23. pro 2018

@balogis používám přes den tampony, v noci vložky. Nemocná jsem byla před dvěma týdny - střevní chřipka a léky beru pravidelně Desloratadin Mylan a Airflusan na astma

hermij
23. pro 2018

@medysa Co máte na mysli hnisem? Jakože bílý? Nažloutlý? To je normální znak plodnosti, že se nastartovala produkce progesteronu, jeho hladina bude pomalu stoupat a převezme kontrolu při ovulaci. Může ho být troška i hodně, na množství nezáleží. Pokud šlo o barvu dohněda, tak jde o došpinění. Ženy, které se moc nesledují, to může překvapit, ale nevím, do jaké kategorie spadáte Vy 🙂

eloise02
23. pro 2018

Ze stránky mojezdravi.cz - Hnisavý poševní výtok:
"Běžný výtok z pochvy je přirozený, slouží ke zvlhčení pochvy, čištění a jako obrana proti infekci. Běžný výtok ovšem nezapáchá a má bělavé zabarvení. Pokud výtok změní konzistenci (stane se vodnatější, tvarohovitý nebo hrudkovitý), barvu (může být hnědavý, žlutý) a začne zapáchat, signalizuje zpravidla nějaké onemocnění – gynekologický zánět. Příčinou zánětu bývají většinou různé bakterie a další mikroorganismy. Ty se mohou přemnožit ve chvíli, kdy je narušeno přirozené prostředí v pochvě nebo je sliznice nějak poškozena. Rovnováha v pochvě je zajištěna „správnými“ mikroorganismy (laktobacily, které udržují kyselé prostředí), hormony a imunitním systémem.

Příčiny hnisavého poševního výtoku

Vaginální mykózy

Ve většině případů je způsobuje kvasinka Candida albicans, která způsobuje kvasinkový zánět pochvy. Kromě svědění, pálení, někdy i otoku vnějšího genitálu a pochvy se objevují bílý hrudkovitý výtok připomínající svou konzistencí tvaroh, nepříjemné pocity až bolest při močení a během pohlavního styku. Mezi vaginální mykózy patří i záněty vyvolané houbami či plísněmi."

hermij
23. pro 2018

@eloise02 Vím, že jen citujete jiný mainstreamový web, ale... Vodnatější, tvarohovitý nebo hrudkovitý hlen, hnědavý, žlutý hlen > to vše je stále normální znak plodnosti. Pro mykózy je zásadní zápach a pálivý pocit v pochvě. Hlen bývá v takovém případě opravdu jiný, než typické znaky plodnosti. Ženy, které mají málo estrogenu, anebo je jejich cyklus blokován užíváním hormonální antikoncepce, toto neznají, protože je jejich přirozená sekreční funkce děložního čípku utlumena.

medysa
autor
23. pro 2018

@hermij taková klasicka béžová barva hnisu. Právě se celkem sleduji tak mě to překvapilo. Děkuji budu doufat že je to jen došpinění a v lednu si skočím pro sichr na gyndu. 🙂

hermij
23. pro 2018

@medysa Tohle všechno je pořád normální (foto z Googlu) a pokud popisujete béžový, tak je to v pořádku 🙂