HPV a CYTOLOGIE. Vyzná se v tom někdo?

lucyer
18. dub 2021

Ahoj,prosim Vás....vyzná se v tom někdo...,,v 10/2020 mi byli zjištěny HPV ,cytologie ale v pořádku,kontrola 3/2021 cytologie prý nějaké změny (kontrola za 3 měsíce) dělal mi biopsii ( myslim že to byla biopsie ) a ta je v pořádku....tak se v tom nevyznám

87pavlina
18. dub 2021

Jde o změny na děložním čípku, takže jestli je biopsie v pořádku, tak můžeš být v klidu 😉

lucyer
autor
19. dub 2021

@87pavlina biopsie je,jak ustipnou kousek cipku?normalne gyndar?

87pavlina
19. dub 2021

Ne ne, to je cytologie. Proto se chodí na pravidelný prohlídky (jednou za rok). Na biopsii jdeš, když už se doktorce na gyndě něco nezdá z cytologie. Biopsie je vlastně taková detailnější cytologie. Pokud je pak biopsie na prd, tak se jde na konizaci děložního čípku.

lucyer
autor
19. dub 2021

@87pavlina on mi právě dělal tu lepší cytologii (500kč) a něco mi uštípnul a taky posílal na vyšetření

87pavlina
19. dub 2021

Mně když dělali biopsii, tak jsem nebyla u svého gynekologa, ale u jinýho doktora. Ten mi vzal asi 3 vzorky najednou a neplatila jsem nic. Biopsie vyšla špatně, takže jsem musela na konizaci. Jestli si nejsi jistá, tak se zeptej svého doktora, ale podle toho, co píšeš, tak můžeš být v klidu 😉

sarkasv80
19. dub 2021

Já byla na biopsii čípku u onko-gynekologa celý zákrok trval asi 20min nic příjemného,nedá se to s cytologií zaměnit,poté se pochva vycpe tamponádou a za 24h si můžeš sama vyndat..pak dva dny jsem ještě mírně špinila.
Vzorky se posílaly dva a výsledky byly také dva různé,jeden po 3 týdnech, druhý po měsíci.

lucyer
autor
19. dub 2021

@sarkasv80 tak to nevim co mi bral....ster nejkaym kartackem,a pak neco ustipl ( trochu jsem spinila) v lednu jsem byla na ketazi - vse ok,doprdelky tak co to tam mam