Injekce na pylovou alergii, mohou mít vliv na početí?

petakk
10. únor 2014

Ahoj v říjnu to byl rok co pravidelně chodím na injekce na pylovou alergii. Loni v březnu jsem otěhotněla, ale v 7.týdnu potratila a od té doby se snažíme znova a zatím nic. Po potratu mám pocit, že jsem zavodněná, doktorka mi brala krev, že by to mohlo být z těch vakcín na alergii (čekám na výsledky), tak se chci zeptat jestli by tyto vakcíny nemohly mít vliv i na početí. Nemáte s tím někdo zkušenost? Sice v loni už jsem taky chodila očkovat, když jsem otěhotněla,ale přeci jen krátce, teď už těch vakcín v sobě mám poměrně dost. Díky za názory

lucieandrlova
10. únor 2014

Určitě to vliv má. Já jsem alergik s náběhem na astma a alergoložka mi říkala, že pokud budu těhotná nebo kojit, na injekce nesmím. I prášky se musí vyměnit - např. se nesmí aerius, spersalerg...

petakk
autor
10. únor 2014

Když mi dávali injekce ze začátku 3 měsíce pravidelně každý týden,tak mi doktorka taky říkala,abych neotěhotněla, ale to je proto, kdyby mi injekce způsobila třeba dýchací problémy,nemohli by mi nic kvůli mimču dát, žádný lék. Teď mi říkala,že injekce obsahuje jen ten alergen a dává se to proto,aby si tělo umělo udělat protilátky. Když jsem ji řekla, že jsem zavodněná jestli to může být z toho, řekla,že jo, že se v těle proti ty vakcíně může něco vzpouzet.Tak mi vzala krev, jsem zvědavá jestli něco zjistí.Proto mě napadlo, jestli se nám třeba díky těm vakcínám nedaří otěhotnět.Zeptám se v březnu doktorky, tak to zatím zkouším tady.

madulinka
10. únor 2014

Presne, vliv to muze mit, me se take alergolozka vzdy ptala, jestli planuju uz materstvi, a nedavala mi injekce, ale prasky...