Jak dlouho mě nechají přenášet?

lucaaaaaaqa
13. říj 2017

Ahoj chci se zeptat jak dlouho mě nechají přenášet ? ;) mám 2dny do TP a myslím ze Malej jen tak nevyleze díky

absintka19
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa zalezi jak kde a jaky je odhad. U nas v Brne-Bohunice vzdy max 2 tydny u tehu cukrovky vzdy max 1 tyden.

lucaaaaaaqa
autor
13. říj 2017

@absintka19 ahaaa dekuju 🙂

ange_de_la_morte
13. říj 2017

To záleží na spoustě faktorů - na velikosti miminka, na tom jak se mu v bříšku daří, kolik má plodovky, jak jsou připravené porodní cesty, jaký máš tlak, případně bílkovina v moči apod ...a v neposlední řadě na samotné porodnici .... já přenášela 8 dní oproti prvnímu termínu a 5 dní oproti druhému ... v pondělí jsme měla nastupovat na vyvolání a do porodnice jsme jeli pátek ( takže 3 dny před nástupem) ... někdo říká že vyvolávaný porod bývá horší ale neřekla bych že je v tom nějaké pravidlo - já nakonec rodila bez vyvolávání a podstatně déle a hůře než holky co nastupovaly ten den na vyvolání ( ten den nás přímaly 4 - já jediná s kontrakcema a porodila jsem poslední)

lucaaaaaaqa
autor
13. říj 2017

@ange_de_la_morte jeeejda no pravé bojím se protože rikaj ze je to horší :/ no uvidíme dekuju

ange_de_la_morte
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa : taky jsem z toho měla strach, ono nakonec je to docela jedno , horší je to asi v tom že víš ,,kdy to přijde,, každopádně mně na konci těhotenství už tak šíleně bolely kyčle, natýkaly nohy, v noci jsem nespala a přes den padala unávou, že mi už bylo jedno jak - hlavně ať už sakra porodím 🙂 🙂

sirka1
13. říj 2017

Já byla ve čtvrtek 1. 6. na kontrole, měla jsem špatný tlak - vysoký, otevřena na dva prsty (to už asi 14 dní), takže mě rovnou objednali na pátek 2. 6. na vyvolání. V sedm ráno mi zavedli první tabletu a ve tři odpoledne se malý narodil. Pravidelné kontrakce jsem měla cca od jedné hodiny. Porod byl naprosto v pohodě, takže za mě vyvolávaný porod není špatný.

michaela6599
13. říj 2017

Jak kde asi aji jaku koho záleží jaký je odhad atd.nejlepsi je se zeptat přímo v porodnici kde budeš rodit.Ja v Bohunicích šla 10 dní po termínu na vyvolání porod 3 hodiny takže rychlý nechci strašit nikoho ale nemám na porod krásné vzpomínky ,bolest pro mne strašná hned po třech minutách po první kontrakci

absintka19
13. říj 2017

@michaela6599 ja taky Bohunice, vyvolavany, bez leku, 36 hod 🙂 makonec sekce slecna ozvy v pohode asi spala jen si spatne zvrtla hlavicku a sekla se v por.cestach takze sekce. I pres bolest, bez leku a porod fakt dlouhy nelituji a tesim se znovu 🙂 nikdo snad neceka ze to nebude bolet nebo jo? 🙂
Neboj, kolik maminek to zvladlo, zvladnes i ty. Me pomahalo rikat jmeno holcicky nasi nahlas, predstavovat si ji a usmivat se 🙂 jo a taky sprcha v mem pripade na krk byla uzasna, neni nad to mit soukromi na nadstandardu s manzelem, uz jsem se po sprse ani neoblikala a chodila nahata a bosa 🙂 ne, nejsem zadna biomatka 🙂

zmrz_lina
13. říj 2017

Běžné těhotenství trvá 40 týdnů +- 2 týdny. Do 42+0 se tedy nejedná o přenášení, byť tak o tom lékaři mluví. Obvykle chtějí vyvolávat max. 41+3.

hanih
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa Přesně jak už se tu píše - do dvou týdnů po termínu se nejedná o přenášení. Tak mi to alespoň taky bylo řečeno. Ale v porodnici všechno pečlivě sledujou a většinou, alespoň co vím z okolí, se vyvolává do deseti dnů. Já rodila jedenáct dnů po termínu a asi by mě byli nechali i déle, ale doktorce se nelíbila placenta.

michaela6599
13. říj 2017

@absintka19
Vím že to nikdo nečeká bez té bolesti to nejde,nikdo se jí nevyhne ale tak každý tu bolest snasi jinak.moznabpodle někoho jsem historka 😁 když jsem rodila tak krátce a bez komplikací ale pro mne to bylo jako věčnost ze začátku mne pomáhala taky sprcha a chůze a hodně přítel který mi byl velkou oporou ale asi po hodině a pul bolesti už nic.Nedokázala jsem se na nic soustředit jen na tu bolest.Vim že ženy mají horší porody jako ty ale je to o psychice každá to prožívá jinak.

barchen
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa
Porodnice kde jsem rodila, začíná vyvolávat 10tý den přenášení. Já porodila 7 dní po termínu. Porod byl rychlý, od zabouchnutí vchodových dveří až po narození malé uběhly 3 hodiny. Nějaké poslíčky jsem měla pouze noc před porodem, jinak nic. Žádné zdravotní komplikace nebyly, akorát vodu mi museli prasknout (ale nic jsem necítila, ani jsem nevěděla, kdy před tlačením to provedli) a voda byla už zakalená. Takže malou mi hned vzali a musel ji vyšetřit pediatr, jestli je všechno ok.

odula
13. říj 2017

Myslim ze se zbytecne stresujes z neceho,co stejne neovlivnis,resis veci dopredu,ktery nema cenu resit atd. Chapu obavy mozna i strach pred prvnim porodem.. Ale z vlastni zkusenosti ti radim- tohle vubec neres. Uvolni se,tes se,nech tomu volny prubeh. Porod je z velky,opravdu velky casti v hlave. Jeho hladkej prubeh i zdrzeni. Nevidim jedinej duvod si dopredu sugerovat ze urcite budes prenaset. 😒 jinak ja prenasela druhou dceru o 12 dni po utz terminu. A bylo to jediny tehotenstvi,kdy jsem mela obavy z porodu... jo a ohledne dalsiho stresovani se z toho,ze vyvolavanej porod je horsi : znamy znamy vyvolavali - po asi sesti hodinach od zavedeni tablet ji ZACALY bolet zada a do 45 minut bylo dite na svete. Pry zatlacila 3x. Prvorodicka. Nestahuj gate kdyz brod je daleko 😉

35_a_budu_mamka
13. říj 2017

Ja jsem prenasela 8 dni, behem kterych mi byl udelan 3x Hamilton (nic hrozneho) a po tom tretim mi asi za pet hodin zacaly kontrakce, kdyz byly po 3 minutach, jeli jsme do porodnice. Po prijezdu bylo mimi za 4 hodiny na svete, bez komplikaci. Od zacatku kontrakci bylo mimi za 9 hodin na svete😀 Hrozna bolest trvala jen 30 minut ke konci, po prasknuti vody. Tlaceni uz pak nebolelo.

syrinxka
13. říj 2017

Mě nechali přenášet 2 týdny a byla jsem z toho strašně vystresovaná protože jsem si přečetla jak to probíhá, že do mě budou cpát chemikálie a bůhví co. No a nakonec mě vystresovali i v porodnici, kde mi řekli že nemám rozhodně počítat s tím, že bych porodila ten den, kdy začnou s vyvoláváním, že jsem prvorodička. Tak taková informace mi taky moc nepřidala. Ale světe div se, porodila jsem hned ten den a bez problémů, všechno probíhalo v pořádku a i když to nemám s čím srovnávat, tak mi nepřipadalo že by to bolelo nějak extrémně hodně, a to jsem neměla žádný oblbováky. Příště už bych se toho tolik nebála, nejhorší byl pro mě ten stres před nástupem do porodnice. A to jsem nastupovala nějak na 7h v pondělí ráno a malá byla na světě v 17:25h, kdy první kontrakce jsem cítila kolem poledne a nabraly na síle až po 14.h.

marrrtinna
13. říj 2017

Já jsem třeba ke konci tehu už nemohla vydržet bylo mi těžko kyčle mě bolely a nechtěla jsem přenášet bala jsem se komplikací tak jsem 3 dny před TP poprosila mého gyndu o Hamiltona nebylo to tak hrozne a fajne zabral porodila jsem hned na druhý den k večeru . A jsem za to ráda.

lucaaaaaaqa
autor
13. říj 2017

@ange_de_la_morte mám pravé stejny názor já už sem hotova proto by mě zajimalo do kdy mě budou ještě týrat :D dekuju

vladienka
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa ja som prenasala 8 dni, tyzden po termine spraveny Hamilton, v noci zacali kontrakcie a po 20 hodinach sa narodila mala akutnou sekciou :/ bola na mna velka a nespolupracovala, nechcela ist von.. ku koncu som uz skoro nemohla chodit ako to strasnr bolelo.. som mala a pomerne stihla a malicka mala cez 4 kg, tlacila ma strasne

marenkav
13. říj 2017

@lucaaaaaaqa ahoj,v ceskych budejcich nechavaji 'prenaset' max 10 dni po terminu,do te doby musi podle nich mimco ven. Ale vse je na tobe,nikde te do vyvolavani nutit nemuzou. Ja porodila 10.den po terminu - asi zabral hamilton a pripravna tabletka 🙂

biedronka10
14. říj 2017

Ahoj, zalezi na porodnici. Me nechali trapit do 41+4.. uz jsem to a hlavne mala spatne snasela. Tak me vyvolavali porod.

biedronka10
14. říj 2017

No a porod byl komplikovanejsi. Hamiltona mi delali taky ale nezabral, jen jsem mela po nem tezke migreny noc pred porodem, takze jsem nespala a zvracela. Museli vyvolavat, telo odmitalo prijmout fakt ze je mala uz hotova a presto ze byla pripravena a tlacila uz dole, telo se nechtelo otevrit

lucaaaaaaqa
autor
14. říj 2017

@marenkav super moc dekuju 🙂 už jen počítám opravdu dny :D

martavy
14. říj 2017

Me nechali v Brne Bohunicich 6 dnu po terminu, 7. den zacalo vyvolavani - nejdriv zavedenim tycinek Dilatanu S (otevrela jsem se na 1 cm), pak tabletka Prostinu. Za necele 2,5 hodiny byl maly na svete 🙂

martavy
14. říj 2017

@lucaaaaaaqa Nemela jsem zdne zdravotni problemy v dobe vyvolavani, odhad hmotnosti syna byl 3,5 - 4 kg, merim 175 cm..takze to nemel byt zadny problem. Nedokazu odhadnout jak boli normalni prirozeny porod a indukovany.Rodila jsem prvne..

martavy
14. říj 2017

Jinak nastup kontrakci jsem mela uz po 20 minutach po podani tablety..a jejich intervaly byly silene kratke...ze zacatku jsem byla ve sprse, pak me asistentka nahnala na CTG a leze na levem boku...to bylo silene..Pak doslo ke zpomaleni ozev maleho, tak prijela asistentka se specialnim monitorem, kdy mel maly elektrody na hlavicce...Nastesti to vse slo tak rychle, ze jsem na ni za chvilku zvonila, ze uz musim tlacit..nestacila to chystat..na treti zatlaceni byl venku. Takze vzpominam na to rada 🙂 i kdyz ty kontrakce zadny med nebyly..Z toho byla znama na indukci a trvalo to 9 hodin..Takze je to individualni.

luckamarcu
15. říj 2017

No mě začali vyvolavat v čtvrtek v šest večer... Malej se narodil v sobotu 00:43hod.uz nechci zažít znovu, to si radši domluvím císaře... než tohle... A to vydržím dost... Kontrakce od čtvrtka od půlnoci a já furt zavřená... Tak se primář v pátek odpoledne smiloval a povolil epidural, kterej mě začal konečně otvírat... Kdybych byla ve středověku tak určitě zkapu..takze u mě tak... Ale kazdej to má jinak...

ladyhacek
15. říj 2017

Kamarádce vyvolávali kvůli přenášení a vyvolávali snad 3 dny prostě se mu nechtělo. Syna vyvolávali den. Rodila jsem kvůli tlaku dřív. V pátek zavedli tabletu - nic. V sobotu ráno zavedl primář druhou a ta bolest při zavedení byla strasna. Za hodinu se mi rozjeli kontrakce. Pichlík mi vodu a ta 4h byl venku. Bolelo to ne že ne byl to první porod nemůžu posoudit. Po3h jsem si nechala píchnout epidurál a než to Pichlík a zabralo to tak jsem rodila 😀. Vydržet se to dalo a samotný porod ani tolik nebolelo možná ten epidurál. Nejvíc vzpomínám na zavedení tablety a to bylo jen na chvíli.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronka10
16. říj 2017

@martavy ano take jsem mela po indukci male rozestupy doby kontrakci, presneji kazdou pul minutu na 25 sekund zhruba a takto jsem skucela 13 hodin. Monitor mi delali vzdy po hodine na 2 hodiny. A ono lezet v klidu na posteli takovou dobu se nedalo. Mala mela spatne ozvy. Rvala jsem bolesti a chtela byt furt ve sprse. Vzdala jsem to a 2 x si rekla o epidural. I s tim jsem byla furt ve sprse az ke to rozcilovalo. Jinal primar oddeleni mi potvrdil ze po indukovanem byvaji kontrakce ostrejsi.

biedronka10
16. říj 2017

@luckamarcu taly bych to nedala aspon bez ulevy epiduralu. Me ho teda nebranily, ale odmitli mi dat 3 davku, uz je sli na tlaceni. 13 hodin stacilo. Kamaradky co rodily samy od sebe vzpominaji na porod ze se to dalo. Ja si zkusila a to jen 13 hodin. Priste vim, ze budi delat vsechno mozmy abych neprenasela a spustilo se to samo, uz fakt nechci nikdy vice. Po te tablete byl po pul hodine dost agtesivni nastup kontrakci. Po porodu jsem zase mela problemy s prilis velkym krvacenim ale to uz je jina historie.