Jak dlouho se čeká na rovnátka?

veruli03
27. únor 2017

Ahoj 🙂 vzhledem k tomu že já sem taky případ tak tu mám jednu otázku - ohledně rovnátek. Je mi 13 mám mezeru mezi zubama jak má madona ale ne že by mi to vadilo :D spíš jde o to že mám trochu křivé zuby a tak mi na kontrole a zubařky bylo sděleno že by bylo dobré nechat dát fixní rovnátka. - mě to nevadí nic :D je náš ve třídě 23 z toho 14 lidi je má nebo bude mít 🙂. Jen jsem se chtěla zeptat jak dlouho jste na ně čekali? My máme jisté že je budu mít, takže kdyby mi udělali otisky na té první konzultaci netrhali zuby....

No nebyla bych tu já kdybych neměla nějaké to ALE no už sem tu psala vypadá(l) mi pant nesmím úplně otevírat pusu opatrně jíst a tak, vzhledem k tomu že mám malí předkus tak mi zuby se zastaví až o dáseň + jeden ten kloub (čelistní) mám otevřený že takže proto vypadává, no 7. Března jedem na čelistní do Ostravy (nějaká specializace na to či co) a 9. Do valmezu na rovnátka no jsem zvědavá jak dopadnem. Promiňte jestli vám to přijde jako blbost ale mamka už nachomejtla něco typu že by mi je nemuseli dát ják mám tu čelist no co... :D já jsem taky případ děkuju za jakoukoliv odpověď

jiriknatal
4. bře 2017

Ahoj, jestli jsem to pochopila dobre, tak te cekaji ted teprve otisky? Zalezi jestli ti budou trhat nejake zoubky. Ja rovnatka mela, trhali mi 4zuby, netrhaji se najednou,takze to taky chvili trva a pote se musi zahojit dasne. Nez se zhotovi rovnatka to, si nepamatuji jak dlouho. Ale vlastne zamecky, ktere se lepi na zoubky jsou uz normalne hotove,je to prefabrikat, akorat se potom protshujou dratkama. Takze si myslim, ze se spis ceka, az se zahoji dasne, pokud se trhaji zuby.

radka8888
4. bře 2017

Pokud máte složitější vadu, tak je možné, že Vám nejdřív doporučí operaci a ta se dělá až skoro v plnoletosti, před tím ortodonticke predleceni rok až dva.

veruli03
autor
4. bře 2017

Velkou vadu nemám předkus mám asi do 1,5 mm, jinak zuby mi prý trhat nebudou. No zuby nemam nějak přez sebe, vyrostli mi všechny a jde jen o to stáhnout je k sobě i s mezerou mezi předníma

jiriknatal
4. bře 2017

Taky pozor na to, ze az zacnou rust osmicky, tak to muze nasledne zase postaveni zubu ovlivnit. Zalezi, u kazdeho to je jinak. Me vyrostly vsechny 4 osmicky a zoubky se mi neposunuly.