Jak se střídají vejcovody pro ovulaci?

fille
9. únor 2016

Dobrý den, mám průchozí jeden vejcovod, pouze pravý, s přítelem jsme chtěli inseminaci (léčíme se už skoro rok), chci se zeptat jestli se to střídá pravidelně, tedy jeden měsíc levý, druhý pravý, u dr. jsme zjistili že už po 3 mám tu špatnou stranu, mám takový pocit, že mi lže, je to možné??? děkuji za odpověď

evik19
9. únor 2016

Já si myslím, že se pravidelně střídat nemusejí. Když na sobě pozoruji ovulační bolesti, tak je mívám pravidelně jen na jedné straně, na druhé straně velmi výjimečně - třeba dvakrát do roka. Jestli to ale znamená, že jde vajíčko právě z té strany, kde cítím bolest, to s jistotou nevím. Já mám jen jeden vejcovod a poprvé jsem otěhotněla po asi 9 měsících snažení, teď se nám nedaří už asi rok. Otěhotnět s jedním vejcovodem určitě jde, jen to chce čas...

anansie40
9. únor 2016

Taky si myslím, že se to nestřídá pravidelně každý měsíc. Ovulační bolesti jsem poslední dobou cítila vždy jen vpravo a před měsícem jsem o pravý vejcovod přišla kvůli mimoděložnímu těhotenství díky kterému mi dr. dělal utz a vyjádřil se, že levý vaječník "spí". Takže věřím tomu, že většina ovulace probíhala z toho pravého. A myslím si, že dr. snad nemá důvod lhát, může se tak max. mýlit 🙂

samaber
9. únor 2016

nestřídají se pravidelně, ale například, pokud ti jeden chybí, tak se někdy stává, že vajíčko nasaje ten druhý