Je můj gynekolog špatný doktor?

natynka89
29. kvě 2019

Dobrý den chtěla bych znát názor na mého dr.byla jsem u něj s tím že jsem měsíc nedostala menstruaci ale jen nepatrné špinění hnědé staré krve opravdu minimální na to mi teda vůbec nic neřekl jen udělal utz.pres břicho a prý je tam něco co vypadá jako plodové vejce a nebo je to jen nějaký artefakt a za týden prý mám přijít znova a víc nic neřešil vůbec se semnou nebavil spíš na mě koukal jak na největšího debila.nespokojila jsem se s jeho názorem šla jsem večer na gyn . pohotovost a tam mě vyšetřil dr.jak vaginálně tak vnitřním ultrazvukem zjistil že mám dle.uz.PCO v děloze vůbec nic nenašel vše v pořádku tak řekl že nejspíš porucha cyklu jsem 5 měsíců po porodu a vlastně mám problém to dostávat pravidelně předtím taky po 44 dnech a teď vůbec špinění nejspíš ustalo ale ms stále nikde jsou to dva dny od injekce co si myslíte vy? Měl mi Dr ten můj udělat lepší vyšetření? To už na ty pohotovosti se mi věnoval dr.lip a celkem dlouho snažil se přijít na to proč tak dlouho nemám ms ale opravdu to vyhodnotil jen jako poruchu nikoliv těhotenství ...

lucka00024
29. kvě 2019

@natynka89 No být tebou změním doktora a to hned...

natynka89
autor
29. kvě 2019

@lucka00024 já se chystám akorát zatím nikde neberou 😐

misicka1988
29. kvě 2019

@natynka89 Nechci zde polemizovat o tom jestli dr provedl vše správně, ale jen chci napsat že u mě MS minimálně rok po porodu probíhala naprosto nepravidelně, někdy vynechala celý měsíc, jindy zase probíhala třeba jen 2 dny. Vše bylo ale v pořádku, jen trvalo dlouho než se cyklus ustálil...

natynka89
autor
29. kvě 2019

@misicka1988 mě se právě ještě nestalo aby mi odcházela takhle stará krev vůbec to neznám tak jsem se lekla a šla k Dr.a zachoval se jak vůl ..ale nejspíš je to fakt je. Porucha cyklu asi jako u tebe

natynka89
autor
29. kvě 2019

Holky za jak dlouho by.mela přijít ms po injekci? A přijde vubec,? Připadá mi že už nikdy neuvidim menstruaci

priefi
29. kvě 2019

@natynka89 a kojis? Ja mela 2x po 6 nedeli neco jako ms, akorat v intervalu co 2 tydny. Pak to prestalo, takze zbytkove ocistky asi. Ted jsem 5m po porodu a ms nikde a ani mi nechybi 😅 u starsiho jsem nemela ms 9m.

natynka89
autor
29. kvě 2019

@priefi méně nekojim vůbec ani jsem nekojila mám to strašně rozházené a dost mě to stresuje

natynka89
autor
29. kvě 2019

* vubec

hermij
29. kvě 2019

@natynka89 Naty, ono to může být i režimem s malým miminkem.
1) Pokud tomu rozumím správně, tak jsi dostala injekci na vyvolání MS? Pokud ano, krvácení by se mělo dostavit do 14 dní, ale nepůjde o menstruaci, pouze o zakrvácení ze spádu z důvodu aplikace umělých hormonů. Občas se tím tělo "nastartuje" a pak už krvácí pravidelně, proto se to dělá a některé ženy jsou pak spokojené, ale VŮBEC to neřeší příčinu proč nemenstruuješ.
2) Ten doktor na pohotovosti Ti diagnostikoval PCO??? Rozumím-li správně... Tak to je taky oříšek. PCO nelze diagnostikovat pouze z UZ. Je třeba provést komplexní vyšetření. Mohli na UZ viděl folikuly probíhající ovulace. Mohou být velké až 2 cm a gynekolog si to může splést s cystou, stává se to, proto se hned nejedná a objednává se na kontroly :( Chjo, je mi z toho smutno.
3) Doporučuji zajít na vyšetření na endokrinologii, ať Ti zjistí hladiny prolaktinu, ženských hormonů a hlavně ať se vyšetří štítná žláza!! Ta tohle může dělat a po porodu vůbec není vzácné, že se rozvine hypofunkce ŠŽ. Hodně zdaru u lékařů 🌷

natynka89
autor
29. kvě 2019

@hermij ten.dr na pohotovosti říkal že to je jen podezření že k tomu musí být vyšetřena i krev takže prý to vůbec tak být jako nemusí a ty folikuly tak opravdu byli mám to ve zprávě ovaria s folikuly ...s tou štítnou to vím také ..už při prvním porodu jsem.mela takhle problémy s ms také nechodila šla.jsem na vyvolavacku a od té doby pravidelná doufám.ze tomu bude i teď takhle no 🙁 akorát mě.porad zaráží to špinění staré krve to jsem jako měla ještě z předešlý ms? Nebo se to nějak chystalo tenhle.mesic a někde se to tam zaseklo a teď to vyteklo? Ale bylo fakt málo toho achjo už aby to bylo ok abych to konecne dostala

hermij
29. kvě 2019

@natynka89 Stará krev nemusí být nutně něco špatného. Začni doplňovat vit. C, B6+Mg (ti dva musí být společně, jinak se nevstřebávají) - ze stravy nebo velmi kvalitní doplňky, klidně vyšší dávky 🥗. To pomůže s tím špiněním. Poohlídni se po mateří kašičce a/nebo pupalce, pomáhají upravit hladiny progesteronu. Pokud nemáš vyloženě cysty nebo myomy, tak bude špinění z nerovnováhy progesteronu. A nech si znovu vyšetřit tu ŠŽ, možná bude potřebná léčba 😕

natynka89
autor
29. kvě 2019

@hermij nene noc takového jako cysty ani nic nemám taky jsem myslela že mám cystu ale děloha čistá tak asi fakt ty hormony no uvidíme kdy to dostanu.

natynka89
autor
29. kvě 2019

@natynka89 a ještě ty folikuly to znamená že sem měla ovulaci zrovna? Nerozumim tomu

hermij
29. kvě 2019

@natynka89 Ne, folikuly rostou ve vaječnících. Postupně začne jeden dozrávat víc a ostatní "zakrnou". A ten jeden zraje a zraje, až vyzraje a vlivem hormonální činnosti praskne a uvolní vajíčko - tento jev se nazývá ovulace a trvá cca. 8-16 hodin (cesta vajíčka z prasknutého folikulu do vejcovodu, kde se buďto potká či nepotká se spermií). Pak je po ovulaci a vajíčko putuje dál do dělohy, kde se nalepí na sliznici a počká si, až hormonální hladiny poklesnou a spustí se MS. Tzn., že pokud vidí folikuly, tak ještě ovulace neproběhla 🙂

natynka89
autor
29. kvě 2019

@hermij takže nejspíš mám cyklus bez ovulace ? A ta injekce spustí ms i když ta ovulace neprobehne

hermij
29. kvě 2019

Pokud zrajou folikuly, tak dříve či později ovulace proběhne sama. Injekce bez proběhnuté ovulace spustí jen spádové krvácení, tak se nazývá krvácení způsobené čistě z poklesu ženských pohl. hormonů v anovulačním cyklu. Pokud ovulace proběhne, je injekce zbytečná a dorazí přirozeně MS. Zkus si zjistit něco o symptotermální metodě a sledovat se, pomůže ti lépe poznat tělo a cyklus.

aselluska
29. kvě 2019

Taky mě toto téma zajímá. Uvažuji o změně Dr. Chodila jsem s bolestmi břicha, vždycky bez vyšetření řekla, že to je ovulace. Nedostanu menstruaci, bez vyšetření injekci. Nemám menstruaci, bez vyšetření hormonů mi je nasadí. Vylezu vždy jako debil ...

hermij
29. kvě 2019

@aselluska 😢☹🙈 chjo, to mě mrzí. Takovou bych teda hned vyměnila.

natynka89
autor
30. kvě 2019

@aselluska to jako neudělá ani utz ? Při bolestech nebo vynecháni?

aselluska
30. kvě 2019

Ne, na co? Ona na to má přece vysokou školu. Mám spoustu známých, co s ní mají samou špatnou zkušenost a většina už k ní nechodí. Budu je následovat.

lnk84
30. kvě 2019

@natynka89 pokud kojite, je to normální. Po minulém těhotenství jsem první menstraci dostala po roce a teď jsem tři měsíce po porodu a taky jsem to ještě nedostala..