Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

rebo
17. říj 2008

Ahojte babenky.

Náhodou som natrafila na túto tému. Zapájam sa do diskusie na iných témach, ale aj k tejto mám čo napísať.
Ja som postúpila už 3 IVF bez úspechu. Pri poslednom ma len uspali a prebrali s tým, že tam nič nebolo na odobratie. Zo súfalstva sme išli ďalej a nakoniec som si vybavila Brno. Tam ma vyličieli zo zvýšeného FSH. V Košiciach pán Dr. Herman pre to nič nerobil, len stále mi ukazoval, že mám vyššie hodnoty a ani som nevedela že čoho! Až v Brne mi povedali, že mám vyššie hodnoty FSH až 25. Vypísali mi antikoncepčné tabletky GRACIAL, ktorých som vybrala 6 balení. A úspech sa dostavil. Znížilo sa mi FSH z 25 na 11. A odvtedy sa držím na tejto úrovni a sú tomu už 2 roky. Bohužiaľ museli sme s Brnom prestať, lebo mala som problémy s prsníkmi od tých všetkých hormónov a nevedelo sa, či je to zhubné, alebo nie a oni s tým rizikom nechceli ísť do ďalšieho IVF. Našťastie po dlhých vyšetreniach sa ukázalo, že sú to len cysty. Mohla som sa vrátiť do Brna, ale teraz sme sa kvôli vzdialenosti rozhodli pre Martin, predsa len Brno je dosť ďaleko a o Martine počúvam len samé chvály. So stimulkou začínam v polovici novembra, tak dúfam, že všetko dopadne úspešne. Veď vo februári budem mať už 41 r., tak toto je môj posledný pokus, lebo už nemám viac síl bojovať.

teletubies
18. lis 2008

Ahojky tak vám píšu, že jsem si dělala těhotenský test před čtyřmi dny a byl pozitivní, druhý také a třetí před dvěma dny také..... I přes to, že mám od doktorů razítko Ovariální sterilita, tak musím podotknout, že už třetí měsíc po sobě jsem ovulovala, a tentokrát se to možná podařilo. Uvidíme. Každopádně je to všechno na psychice... Když jsem byla s mým manželem na začátku roku 2008 na umělém oplodnění,ve kterém jsem brala trojnásobné dávky Pregnylu než jiné pacientky a vytvořilo se mi pouze jedno a ktomu špatné vajíčko, které nešlo ani oplodnit, napsali mi okamžitě Ovariální selhání a čekatelka na darované vajíčko... Já ale navštívila jinou kliniku a že to zkusím znovu. Do měsíce jsem opustila manžela, protože jsem sním byla ve stresu a neklapalo nám to. Našla jsem si nového přítele a změnil se mi život... Byla jsem v klidu a v pohodě a najednou to šlo i bez umělého oplodnění. Stačilo mi, že na nové klinice mi upravovali menstruaci a každý měsíc sledovali, zda dochází k ovulaci, čtvrt roku ne, ale pak najednou, když jsem to nečekala, měla jsem dva folikuli, další měsíc jeden a pak další též jeden. Udělali mi umělou inseminaci a nejspíš se to povedlo... za týden se chystám k doktorovi, tak doufám, že to vyjde. Když ne... tak důležité je pořád věřit... Každopádně vždy počítám s tou špatnou variantou, aby mě to moc nesebralo, ale potajnu stále doufám 🙂 Mnoho štěstím všem, kdo má vysoké FSH jako já.... a myslím si , že antikoncepce vžádném případě nepřispívá na snížení FSH, spíš bych řekla naopak... ať ti spravují menstruaci injekcama a NE antikoncepcí!!! já sice po injekcích přibrala 8 kg, aco k čertu s kilama, když chceš díte. Zdravím vás....

rosienka
18. lis 2008

teletubies - waaaw, drzim palce! 😎 Presne to si myslim aj ja, lekarom sa absolutne neda verit, len deptaju tymi svojimi "mudrymi" zarucenymi diagnozami. Ja idem z centra skoro vzdy zdrvena, ako nejaky beznadejny pripad s minimalnou sancou, ale uz si z toho prestavam robit tazku hlavu. Mam teraz normalny HP, ale napriek tomu dostanem nejaku stimilaciu na IUI. Nemam tusenia, co, ale zajtra tam volam, lebo sa to blizi. Potom daj vediet, ci si tehu a ako k tomu doslo. papa

saralinda
22. dub 2009

Ahojky holky, ač nerada, chtěla bych oživit toto témátko.

V pondělí mi v CARu oznámili, že má zvýšené FSH (14,1, ale ze starších papírů jsem zjistila, že jsme měla před pár měsíci i 17,1). Limit je prý 10. Doporučili mi co nejvčastnější IVF. Už sjem jednou na IVF stimulovala, ale tělo nezareogovalo (jen 2 vajíčk a anavíc nezralá, takže se transfer nekonal). je mi jenom 27, mám jen 1 vaječník a jsem z toho dost rozhozená. Celkově mi to došlo až doma, takže jsem to s Dr moc nerozebrala (řešily jsem jen to, co sde týká IVF).
Takže teď se ve mě honí otárky typu - kdy nastane přechod - jsou to měsíce nebo pár roků? Bude IVF vůbec při těchto hodnotách FSH fungovat? Co mám dělat abych snížila riziko osteoporózy? budu muset prát hormony, jako ženy po 50? Nebudu mít pak zvýšené riziko rakoviny prsu?
Neznáte nějaký přípravek (třeba bylinný) který vám zabral, enbo alespoň trochu s FSH pomohl?

Předem Vám moc děkuji za jakékoli příspěvky, odpovědi. teď mám v hlavě fakt chaos.

saralinda
23. dub 2009

Nikdo nemáte podobný problém???

asmeena
23. dub 2009

Ahoj holky, jen jsem vás letmo přečtla a chci vám říct, že jsem u 1.IVF měla taky vyšší FSH 12,5 a pan doktor mi na základě tohoto výsledku řekl, že nikdy mít děti nebudu, že mi nefungují vaječníky, že nenastimuluju žádné vajíčka a jestli nastimuluju, tak to bude dlouho trvat. Nakonec jsem stimulovala fostimonem a merionalem a podařilo se nastimulovat 7 vajíček 😉 ale bohužel se nic nechytlo.
Jiný doktor ve stejném centru kam chodím mi řekl, že hodnota FSH se může měnit, pokud klesne, tak to znamená, že vaječníky nejsou zas až tak špatné, ale pokud je hodnota příliš vysoká kolem těch 40, tak prý už dochází k selhávání vaječníků.
U mého 2.IVF už jsem měla FSH 8,5 a taky jsem nastimulovala 7 vajíček, ale taky bohužel nic. Tak jsem zkusila podstoupit laparoskopii, aby se zjistilo jestli není ještě nějaký jiný problém, ale pan doktor mě uklidnil, že mám vše v naprostém pořádku, že jde ze struktury vajčníku poznat, že i ovuluji, tak se prý máme s manželem snažit teď chvilku přirozeně. 😉

Holky držím vám pěstičky, ať i s vyšším FSH máte úspěch. Moje kamarádka má FSH přes 17 a podařilo se jí otěhotnět, ale pak chudáček potratila, ale to bylo kvůli špatné genetice a imunologii. 😖

saralinda
23. dub 2009

asmeena, moc díky za příspěvek a dodání optimismu, že se FSH může i snížit či se s vyšším dá otěhotnět. To je super zpráva.
Je mi líto, že ti IVFka zatím nevychází. Ale je na jednu stranu super, že ti při laparce nic nenašli, třeba to chce fakt jenom čas. Držím pěstičky, ať ti to vyjde.

asmeena
24. dub 2009

sarali: moc děkuji a myslím, že se dějí zázraky a i s vysokým FSH se dá otěhotnět, akorát to možná déle trvá.

kanhwa
24. dub 2009

Asmeena, mozem sa ta spytat, kolko mas rokov?
Ja mam 40 a mame za sebou jedno neuspesne ivf, FSH som mala v ramci normy 8,6 a mali sme 4 zrele vajka.
Este chceme skusit dalsie ivf, ale stale dufam, ze aj prirodzene sa zadari...ale kedze neviem, ci mam vobec priechodne vajecniky a vsetko vnutri ok, uvazujem nad laparkou. lebo sa zistilo, ze folikuly mi nepraskaju. len neviem, ci ma zmysel dat si robit diery do brucha a drilling vajecnikov, ked mozno uz ani same od seba nedozrievaju. Mate s tym niekto skusenost?

asmeena
24. dub 2009

kanhwa: já mívala problém, že mi folík nepraskl a stala se z něj cysta, tak jsem chodila na punkce, ale pak jsem začala brát Femigard a po cystách není ani památky a ovulku mám každý měsíc, menstruaci pravidelnou. Laparoskopii mi akorát potvrdili, že tam nic nemám - a jinak laparka byla úplně v pohodě. Ve čtvrtek mě řezali a v pátek jsem šla už domů a po týdnu domácího lenošení jsem šla už do práce.
Jinak mně je 29 let.
Jak dlouho se kanhi snažíte o miminko? My 3 roky.

asmeena
24. dub 2009

a je pravda, že i po užívání Femigardu mi FSH kleslo, ale nevím na 100% jestli to bylo zrovna těmito kapičkami.

lucik32
25. dub 2009

ahoj holky. Je 32let mám FSH poslední v listopadu 2008 hodnota 17. 2xIVF neúspěch jedno z toho biochem. těhu. Dr. říkal že nejlepší bude dárkyně. FSH se pomalu zvyšovalo od hodnoty 13. Ale teď bohužel nevím, kolik mám. V caru už jsem 4měsíce nebyla, čekám na tu dárkyni. Ale teď zkouším ještě něco jiného. Fyzioterapeutka zjistila, že mám zablokovanou právě hypofýzu, že tam může být ten podstatný problém. Tak budu chodit na odblokování a vyzkouším ještě nativ a uvidíme.

asmeena
25. dub 2009

lucik: zablokovanou hypofýzu? A jak na to přišla? A jakým způsobem se to odblokovává?

lucik32
25. dub 2009

Napojili se na mě dvě. Zjistili blokaci té hypofýzy, plíseň v těle, něco s tlustým střevem, močovým měchýřem. Celková psychická únava. A velké množství cukru. Tak že teď to bylinkama a cvičením Mojžíšové budu dávat dohrovady. K odblokování hypofýzy budu chodit k pánovi, který se na to specializuje. Bude mačkat nějaké body na těle a svaly. No jsem zvědavá. Hlavně jestli to pomůže. Doufám. Třeba se mi pak ty hodnoty hormonů srovnají a FSH bude nižší. Prý za nějakou doby bych mohla otěhotnět normálně. Je to neuvěřitelné, ale zkusím to.

asmeena
26. dub 2009

lucik a to jsi byla u fyzioterapeutky nebo na kineziologii?

lucik32
26. dub 2009

Zatím u fyzioterapeutky a ta mi poradila jednoho kineziologa na odblokování. Už jsem ho kontaktovala v pátek na email, tak čekám na odpověď. Fyzioterapeutka mi naordinovala bylinkový čaj a dvoje bylinkové kapky a bude se mnou cvičit Mojžíšovou.

kanhwa
26. dub 2009

Ahoj Asmeena,
no, presne tento mam problem aj ja, ze foliky nepraskaju a tvoria sa potom cysty. A hoci mam uplne pravidelny menzes, tak ovulku nemam. No a my sa snazime teraz rok a jedneho syna uz mame. A Femigard su kvapky, ktore ti musi predipisat lekar alebo je to nejaky vyzivovy doplnok? Vdaka za radu a drzim palce 🙂

asmeena
26. dub 2009

kanhwa zkus kouknout na www.hemann.cz jsou to kapky bez lékařského předpisu, je to z bylinek.

gabikri
19. srp 2009

Ahoj, tak se hlásím do klubu 😒 Naměřili mi FSH 20 ☹ V říjnu mi bude 38 let a nemám zatím žádné děti.
Doktor mě poslal do CAR, kde mě objednali až za dva měsíce..ach jo, do té doby se snad zblázním.
Nemám v tomto směru moc iinformací..to darované vajíčko, jak to probíhá ? To jako to dítě bude mít geny po neznámé dárkyni ?

mici11
22. srp 2009

Ahojte, idem vas povzbudit, mala som FSH 17 a po dlhooooooooooom snazeni a 2 neuspesnych IVF som nakoniec otehotnela prirodzene a mame kraaasneho synceka 🙂 . Takze nezufajte, moze sa to podarit 😉

panther
23. srp 2009

Ahojte! Aj ja som mala zistene vysoke FSH (12,4) a este v ten isty mesiac som otehotnela. Ked mi lekar povedal, ze to nevyzera dobre a ze to moze zajst az na IVF, tak som ho rychlo zrusila a psychika sa mozno aj tymto sposobom uplne odblokovala. Ked mi zacal vykladat vsetky tie teorie okolo otehotnenia, tak mi moj zdravy rozum nedal a NICOMU som neverila. Proste zenska intuicia vas vzdy povedie spravnym smerom. Uz viackrat som na tomto fore aplikovala na dievcata, ktore robia z muchy slona a nerobia nic ine, len chodia na IVF a roky si len blokuju prirodzene pocatie takymto nasilnym sposobom. Radim vsetkym nechat to na PRIRODU! a len a len na prirodu... aj ked vam lekar nadiagnostikuje x dalsich neviem akych chorob a poruch a pricin, preco nemat dieta. Organizmus si to sam zariadi, len sa netreba do nicoho nutit a kalkulovat. Prajem vsetkym uspesne pocatie! 🙂
P.S. Zijem v zahranici a mozno preto viem, ze na Sk je velmi lahko vyuzivat sluzby platene poistovnou, ako je aj IVF... keby ste si za to museli platit, tak si to asi 2krat rozmyslite.

alex9966
23. srp 2009

ahoj panther.
nemyslim ze baby vyuzivaju IVF len kvoli tomu ze im ho preplaca poistovna. mimochodom len 3 pokusy. a ked preplaca nie plnu sumu ale 2/3. mna to vyslo len nevyhnutne naklady lieky,poplatok,benzin cca 1200 eur. takze myslim ze si za to baby platia a rozmyslia si ci tie peniaze daju na IVF ked nemusia. mnohe zeny na to setria cele roky.takze ver ze si to 2 krat rozmyslia hlavne ked nie je nikde zarucene ze sa to na prvy krat podari.

gabikri
24. srp 2009

mici11: díky...to je super zpráva..😉)

rosienka
27. srp 2009

panther - ved 12,4 nie je AZ tak vysoke FSH a ked nebol iny problem, tak nebolo dôvodu ist na IVF, lebo ono samotne vysoke FSH neriesi. Inak nesuhlasim, zeby baby chodili na IVF len tak pre nic za nic, urcite kazda radsej otehotie prirodzene a ked sa da upravit len cyklus, ci ovulka, tak sa pracuje najprv na tom. Ale ked je problem u muza a dajme tomu obrovsky, tak sa prychicky neviem ako môzes naladzovat a nic ti nepomôze k otehotneniu... Ked proste nemaju skoro ake spermie prist k vajicku, tak darmo budes len odblokovavat psychiku...ale urcite aj to je dôlezite, to nepopieram. Inak ja som tiez v zahranici a tu si platim sama za kazdy cyklus vyse 4000 Euro, tak velka sranda to nie je ☹

denis19
31. srp 2009

ahoj rosienka, jsem na tom názorove podobne a pokud vše pujde jak má, tak začátkem oktobra také pujdu na I.IVF icsi . mám smíšené pocity,ale zároveň nevysvetlitelné šimrání v briše 😉 moc bych si prála abyto vše dopadlo dobre,ale to asi každá. hodne zdaru všem. holky, rešíte nejaký klidový režim a veci kolem toho????

koblichzek
31. srp 2009

Ahoj denis, mám za sebou KET také po IVF ICSi. Klidový režim jsem řešila asi pouze dva dny po KETu. Jinak nějak zvlášť. Jasně, že se nepřepínám, nějak to nepřeháním (třeba nejezdím na kole atd.) ale jinak celkem v pohodě. Držím palečky 😉

denis19
1. zář 2009

Ahoj Koblichzek, tak jak to dopre chápu KET vyšel???? Super!! Nikdy jsem si ani jen nedokázala představit,kolik nás je!!! A Ani jsem do nedávna netušila co to jsou zktatky jako KET,ET,ICSI a co je IVF jse se jen domnívala 🙂 , život nás proste učí stále a piluje to do dokonalosti. Držím vše co se držet dá!!!

romy01
9. zář 2009

Ahojte kocky, Ja mám tiež zvýšené FSH a tak čítam ako sa to u Vás podarilo alebo nepodarilo. Inak ma trosku rozčúlil ten príspevok panthera.
Panther, evidentne nemáš problém otehotnieť, inak by si baby na tomto fóre pochopila. Ja som sa na IVF odhodlávala veeeelmi flho a nejdem na to že to stojí IBA neviem kolko tisíc, ale preto ze si zeláme dietatko, roky nám pribudajú a príroda to nie a nie vyriešiť. Dnes je doba keď až 10% párov nikdy nemozu mat spolu dieta - pozri si štatistiky zo zahranicia, kde žiješ moja. A tiež si myslím, že to nie je vina tých ľudí !!!!

veera2
18. zář 2009

Ahoj všem. Tak jsem si přečetla všechny přízpěvky a přidávám se k vám s vysokým FSH, momentálně 16. Před rokem jsem ho měla jeden měsíc 12,2, za další 11,4. což není až takový rozdíl. Letos v lednu se mi podařilo po 2. IVF otěhotnět, bohužel miminko umřelo v 5. měsíci těhotenství z dosud neznámých příčin. Od té doby jsem podnikla alternatvní cestu, snažím se vyčistit tělo pomocí bylinek a srovnat psychiku. Docházím k jednomu léčiteli, který tvrdí, že miminko můžu mít i přirozenou cestou. Včera jsem se dozvěděla, že FSH stouplo na těch 16. Dr, mne chce nastimulovat s maximálníma dávkama hromonů, přestože máme v zásobě ještě 3 mrazáčky, ale prý pro případ kdyby se mi teď podařilo otěhotnět z KETu, tak abych pak třeba za 2 roky až budu chtít další miminko měla z čeho brát (tj měla nějaká vajíčka). Je mi to celé proti srsti, ikdyž strašák vysokého FSH je velký, stále mi můj vnitřní pocit říká věřit ve vlastní tělo a popřípadě neúspěchu z přirozeného těhu jít do Ketu.
Chtěla bych vám všem popřát hodně síly a hlavně se nenechte strašit vším , co nám říkají doktoři.
Ozvu se vám až budu držet v náručí své vytoužené miminko. A já v to pevně věřím🙂

bettynka222
18. zář 2009

veera ahoj. je mi velmi luto co sa ti stalo. ak ti mozem poradit, daj si psravit hematologicke testy na trombofilne mutacie DNA. to moze sposobit smrt babatka, odlucenie placenty alebo vcasne potraty (ako u mna). po mojich dvoch zlozitych potratoch mi tiez stuplo fsh - okolo 6 alebo 7....vobec nemam ovu, pritom predtym mi vsetko funbgovalo 😝