Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
13. led 2010

Nadi tak mám 1 pichanec za sebou a v pohodičke ved to človek ani necíti..

rosienka
13. led 2010

nadi- neviem, ci je to blbost, ja tiez nic neberiem, ale doky asi vie preco, ved sa tomu roky venuje, ale v pondelok sa spytam aj pri tom UTZ, lebo to bude robit niekto iny. ake si mala hodnoty toho NT a v ktorom tt to bolo?

gabi- diky, dufam, ze ta tvoja darkyna bude vhodna a niektorej pomôze a teba dostane na prve miesto, ked to budes potrebovat, ale este mas dva preplacane pokusy tak neboj, urcite sa zadari, musis verit a najmä byt v klude doma.

labus- ale jasne, ze zavitam castejsie, len to tu isty cas stagnovalo. mne sa zda, ze zatial vysoke davky nemas, ked sa pozriem na seba od zaciatku do konca 600 IU 😕

labus
13. led 2010

Rosi tak to máš prevdu na teba s tými dávkami nemáš ..no a dufam,že to tu nebude stagnovat..

nadis.h
13. led 2010

Dobré dopoledne, 🙂

vzpomněla jsem si na nás taky včera při ordinaci. 😀

Eliz já nemám k vysokému FSH ještě i vejcovody a taky jsem na Mojžíšku chodila. Měla jsem cviky na doma a jednou týdně jsem chodila k té fzioterapeutce na takové příjemné masáže.To ani nejde říct že to byly masáže,ale jezdila mi vždy po zádech prstama jakoby nad zadkem.A bylo to príma.

Rosi nevím no,ale mě vyšlo vše v pořádku i ta krev. A hodnoty NT jsem měla: 1,20 mm = 0,79 Mom
Tu krev nevím tu mi jen sestřička řekla včera do telefonu že je negativní.

Labus ano je to parádní. Není nic cítit. 🙂

nadis.h
13. led 2010

Rosi a byla jsem 12+2

labus
13. led 2010

Nadi 🙂 a ja tiež chodím pravidelne na masaže a mám pocit že to má čosi do seba teda u mna to zaberá.. chodím raz za mesiac na bankovanie a občas ak má volno aj medzi tým na masaž.. Eliz skus ..mne sa vela upravilo..

nadis.h
13. led 2010

Dobré jsou lymfatické masáže pro otěhu!

labus
13. led 2010

Nadi fíha to si hned poznačím.Práve mi volala moja maserka- lebo som jej mala dat vediet že kedy mám vychádzky a nemala nič volne do OPU a teraz že na pondelok sa jej niekto odhlásil tak mi brnkla nech prídem tak jej o nich poviem -dík 🙂

rosienka
13. led 2010

nadi- ved uvidim buduci tyzden, viem si predstavit, ze mi nakoniec tu krv zoberu, dokymu sa totiz neda verit, je to chaosak a zabudlivec 😠 ja idem 12+0tt

labus- to teda ze nemate! 😝 na druhej strane vas to menej stoji a nie som si uz vôbec ista, ci to bolo potrebne, take konske davky 😖 ...pichanec je fakt zuzo, ja som sa celkom tesila a nebolelo to nikdy, len trochu stipkalo

nadis.h
13. led 2010

Labus není za co. 🙂

Rosi nic mu to neudělá když Ti to vezme. 😝

rosienka
13. led 2010

nadi- o to nejde, ale ked by mali byt tie testy skreslene a vyjst kvôli tomu zle, tak ich sama radsej nechcem, naco sa zbytocne znervoznovat, aj ja som voci nim skepticka, väcsinou ukazuju falosny pozitivny vysledok a pritom je vsetko OK. najspolahlivejsi by bol taky kombinovany test, kde sa krv berie dva krat a berie sa do uvahy viacero faktorov, ale asi na to kaslem, ja to baby aj tak chcem a verim, ze je zdrave. ja som v podstate ani na tento NT-screening nemusela ist, keby som nechcela...

nadis.h
13. led 2010

Aha no musíš vědět Ty. Ale přesně.Mimi je zdravé a hotovo. Tak proč nad tím přemýšlet že by měl být problém. A tripple testy Ti dělat už bude?A pak screening ve 2 trimestru?

gabikri
13. led 2010

Dobré odpoledne děvčátka 😵 😵 😵

Docela jste mě nahlodaly s těmi masážemi. Já chodila kdysi k jedné mooc šikovné paní doktorce, která se zabývala fyzioterapií. Tenkrát mě chytly záda tak, že jsem nemohla ani chodit, byla to ta největší bolest, co jsem zažila 😖
Ona se se mnou mazala jak z malovaným vejcem..různé masáže, cviky, baňky, elektroléčba a já nevím co ještě..a ty záda mi dala do cajku, že jsem nemusela na operaci. Ale tato doktorka je už v důchodu ( sehnala jsem ji přes známou) a o nikom takhle šikovném nevím. Jo a neplatila jsem u ní ani korunu, bylo to na pojišťovnu.
Nevím kam se obrátit, myslíte, že moje obvodní doktorka mi něco napíše, když mě ty záda začaly zase bolet??

nadis.h
13. led 2010

Gabi a myslíš normoš masáže a nebo Mojžíšku? Mojžíšku Ti napíše gyndař a na záda bys měla mít žádanku z ... 😕 jak se to jmenuje to oddělení? 😀 Normálně mám okno. No specializované na záda. Ortopedie? 😕

gabikri
13. led 2010

nadis : Neurologie??? 😉 No jo, ale znáš to, na obvodě, jak to chodí, těžko už takovou doktorku seženu, většinou to rovnou posílají na operaci..no uvidím, zeptám se na to mojí obvoďačky, až tam půjdu na předoperační. 😉 A na tu Mojžíšku se zeptám u nás v CARu, to co jsem četla v té knížce, tak to prý ty cviky dokáží pomoci mimo jiné i lidem s výhřezem. Tak to stojí za to zkusit. Dvě mouchy jedno ranou 😉

nadis.h
13. led 2010

Ono by možná byla nejlehčí cesta vzít si na gyndě žádanku na Mojžíšku a pak se s tou fyzioterapeutkou domluvit na cviky na ten konkrétní Tvůj problém se zády. Já to měla taky tak.

gabikri
13. led 2010

Holky já to vzala z jedné vody načisto 😉 Objednala jsem se k fyzioterapeutce ( chce 500/hod) zatím, než si vyřídím žádanku na pojišťovnu. A ač jsem tomu nikdy nevěřila, jedna holka od nás z CARu otěhotněla po návštěvě léčitele...tak tam jsem se objednala na její doporučení na pátek ( ten chce jen 300/hod) Prý jí upravil jídelníček, kuřecí maso by se nemělo vůbec jíst..zvedá to hladinu FSH. Mrkněte do diskuse CAR Apolinář 😉

nadis.h
13. led 2010

Gabi pro mě léčitel není. Já si myslim že ten kdo tomu nevěří tak mu to moc nepomůže.A kuřecí já jím třeba jen jednou za měsíc dva a FSH mám taky vysoké. 😝

gabikri
13. led 2010

nadis : já tomu taky nevěřím, ale jedna návštěva a 300kč mě fakt nezabije 😉

nadis.h
13. led 2010

no to ne.Uvidíš. 😉

labus
13. led 2010

Gabi ak tomu veríš skus to... ja zasa verím na masaže a mne to zaberá hlavne je verit.. a vyskušat ak nevyskušaš nezistíš 🙂

rosienka
14. led 2010

ahojte 🙂 ja som zase chodila na akupunkturu. neviem, ci to bolo to, co mi nakoniec pomohlo, ale snad na tom nieco je, ked to tu vyuzivaju aj v nemocniciach. a chrbat ma tiez boli uz dlhsie, chodila som dva mesiace na fyzioterapiu, ale najmä mi ukazal rôzne cviky a len posledne dva razy ma masiroval. teraz by som mala cvicit sama, ale nechce sa mi 😀 a vela cvikov je na brusne svaly, tak ani to nechcem prehanat...

labus
14. led 2010

Rosi aj ja som chodila na rehabilitácie z chrbtom a ukázali mi cviky na doma a tie cvičím pomáha to a aj akupunkturu som vyskušala... 🙂

gabikri
14. led 2010

Holky mě to dnešní noc tak bolelo, že jsem nemohla ani spát 😖 Vůbec nevím, co mám dělat, když to řeknu obvoďačce, nedá mi předoperační na IVF. Volala jsem do té ordinace, kam jsem chodila kdysi na rehabilitace, ta moje doktorka už tam není, ale mají tam pořád moji kartu, tak jsem objednaná na středu. Jsem zvědavá, co mi řeknou. Taky se může stát, že to budu muset odložit. Kdyby se mi ta bolest rozjela jako před těmi pěti lety, tak to jsem nemohla udělat ani krok 😖 Ježiš k...a já mám smůlu!!!!!

nadis.h
14. led 2010

Gabi a nechceš to odložit raději? Aby se na tebe nejdříve někdo podíval a pak jdi do dalšího kola. Záda jsou sfině může to mít za důsledek že se Ti nedaří otěhulit.

gabikri
14. led 2010

nadis: psala to jedna kočka od nás z CARu, že jí řekla fyzioterapeutka, že její první IVF byly vyhozené peníze a že když má v nepořádku pánev, že se mimi neudrží. Jsem objednaná na středu, tak podle toho co mi tam řeknou, tak zavolám do CARu.

nadis.h
14. led 2010

No jasný.Však proč se cvičí Mojžíška.Bylo by to asi fakt rozumější.

labus
14. led 2010

Gabi ja som spozorovala už v roku 2008 ked sme stimulovali velka parta na IVF že po stimulkách sme sa skoro všetky stažovali na bolest a stuhnutie svalov.. tak nečakaj a objednaj sa na bankovanie a poriadnu masáž ked aj sukromne ja chodím skuromne aspon mám istotu že tam niesu chorý ako na poliklinike..

gabikri
14. led 2010

elizabet : to vypadá dobře, máš s tím nějaké zkušenosti? 😉

labus : já ale nemám ztuhlé svaly, ale vyhřezlou meziobratlovou ploténku . ( už pět let ) Vyhřezlá znamená prasklá, poškozená a to jednou pro vždy. Tlačí tě to pak na nerv a to způsobuje to šílenou bolest. Dá se to stabilizovat (ne vyléčit) rehabilitacemi. Záleží na tom, jaký je výhřez..buď si zvykneš žít jako já s mírnou tupou bolestí ( někdy víc, někdy míň) a nebo je to na operaci. Doktorka, která mě léčila, říkala, že sama má dva výhřezy a že by na operaci v životě nešla. Když půjdu někam, kde nejsou informovaní o tom kde to je a co to je, může mi to spíš uškodit. Mám třeba vysloveně zakázané masáže. ( když jdu na masáž, tak jen horní část zad) Takže tak 😉