Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

ppepina
10. pro 2010

@nadis.h Ahojky, Tvůj příběh jsem taky četla kočko, moc Ti gratuluju, je to super, že se to některým z nás povede, mě ani ale nedala šanci v caru ať jdu na další testy, ani mi neřekla kolik fsh mám, ale předpokládám, že do 20ti, když mi nabídla stimulaci a insem. a pak event.IVF, domluvila jsem se s mou GYNDr, že mě v lednu testy udělá, dělala mi je
minulý rok v lednu a vše bylo ok, ale jak píšu 2-3r nemohu otěhotnět : 😖 a manžel je v naprostém cajku, takže to asi kolísavé mít nebudu a Ty máš tuším Kájušku,že? Máš ještě nejaké předtím dítko?
jinak díky za podporu 😉

ppepina
10. pro 2010

@nadis.h promiň vidím, že máš jedno na příspěvku..

silvie_77
10. pro 2010

@ppepina Ahojky,no já se bojím,jestli to nemám v genech,teta nemohla mít děti a od babičky tety ani jedna jen strejda ale jeho dcera taky nemá,takže se bojím jestli to u nás není v rodině. Ale zase na druhou stranu dvě děti mám. Jsem zvědavá jak mi dopadne ta rezonance,ale myslím,že tam problém nebude,prostě mi to tak připadá,že po lonském potratu se mi zbláznily hormony,padají mi vlasy,váhu si mám co udržet abych pořád nekynula,jsem taková přecitlivělá apod. No prostě manžel to má semnou co vydržet 🙂 Příští týden bych měla dostat ms,tak jdu na další odběry fsh,snad to trošku kleslo a nepotvrdí se mi předčasné ovariální selhání.Ještě chci dr.poprosit i odběry na ten AMH hormon,takže mi nezbývá jen čekat,jak vše dopadne. Snad nám to tady všem vyjde a vyzrajeme nad tím "zákeřným" fsh. V pondělí jdu na genetiku a tento cyklus na inseminaci,po novém roce asi už na ivf,tak se pomalu psychicky připravuju...

ppepina
10. pro 2010

@silvie_77 No ty vlasy to by mohlo být k tomu a já ty stavy mám taky, přičítala jsem to k premenstruačnímu syndromu,
který se mi teda stále prodlužoval, špatně se mi dýchá a tak nervy a je manžel také chudák i syn, ale puberta, takže mě vytáčí permanentně 😝 Zkus také něco přírodního nejdříve přes ty Vánoce, co? Na urovnání hormonální nerovnováhy, já beru, ale neboj, když dvě děcka máš, tak jsi plodná byla a třeba se to ještě zvrtne, mě taky IVF přišlo
jako nesmysl, když mi oznámili tuhle diagnozu, je to asi necelý měsíc, tak jsem nestačila zírat, depky jako blázen atd..
No klid, nervama se nic nevyřeší.. 😉 Joa moje teta také nemohla mít děti, ale mé obě babičky rodily ještě po 40tce a mamka měla přechod v 51, tak jsem asi sousedovic 😕 🤐 , je to i životním prostředím, vším ..snad se zadaří holky 😉

ppepina
10. pro 2010

@silvie_77 a rezonance neboj, to fsh, to je tím, na takovýhle problémy jsi mladá, ale je dobrý, když Tě vyšetří to víš, že jo..

petuska123
12. pro 2010

ja som tiez mlada a mam ten fsh vysoky tak o veku to nieje ☹ a ak sa mi to este raz potvrdi z krvy tak ideme rovno na IVF

silvie_77
12. pro 2010

@ppepina ahojky a krásnou neděli,u nás chumelí jak blázen asi budeme do rána zasypaní sněhem 🙂 co máš na mysli přírodního?? Jediné co jsem zkoušela na úpravu cyklu začátkem roku byl sarapis z lékarny a pak kapky přírodní feminan,ale žádnou změnu jsem nezaznamenala. Co zkoušíš ty přírodního,četla jsem o hodně bylinných kapičkách někomu pomohly ,někomu ne...Pila jsem i kontryhel,ale akorát mně s něj bolelo břicho,tak ted užívám jen kyselinu listovou a nějaké vitamíny.

Peti a ty máš kolik FSH?? Já měla 21.1 a ted čekám na ms a jdu na další krev,ještě mi ho dělali v den ovulace a to bylo 32 tuším. Ale ovulaci mám po clostíku a tento měsíc i bez něj,další věc jestli v tom folikulu je i vajíčko...

ppepina
12. pro 2010

@petuska123 ahojky, IVF ano, ale na to musíš mít zralá vajíčka, které Ti odeberou, tak hlavně, když budeš mít
to je ten náš problém, mě odebrali krev jen jednou a hned chtěli stimulovat, to jako nechápu..
Teď mám MS od včera, v po jedu na krev k jedné Mudr, je to jen globální diagnostika, jezdím tam co tři měsíce,
optám se jí, jestli by mi to nemohla vzít i na FSH.. Mám stavy, že jsem v poho a pak zase depka ach jo 😖

ppepina
12. pro 2010

@silvie_77 čauky u nás taky sněží, budem muset odhazovat, navíc jsem nastydlá, nemužu jít ani cvičit, tak nic moc, já už jsem psala, že beru to Marabuco, vyrovnává to hormo nerovnováhu a stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí, nějaké čaje k tomu, nevím jestli to pomůže, ale na IVF respekt. na stimulaci se odeberu až když tohle nezabere, stimulka totiž taky může být na nic u někoho, tak to zatím zkouším takhle 😕 a uvidíme.. Věk letí, to je taky nic moc a to nám dělá ty nervy k tomu, že to jako nestihneme dokud je ještě malá šance.. Já neházím flintu do žita, možná je to tím, že už dítě mám jak psala Gabi, že nemám takovou depku, ale je to taky hnus.. Těšili jsme se, šok to byl jako blázen.. Vždyť to znáte.. 😠 😔

silvie_77
12. pro 2010

já jdu zítra na genetiku,tak jsem zvědavá co zas se zajímavého dozvím,už mám obavy s každé návštěvy nebo se dovídám čím dál "lepší" věci ☹ Mám ted stavy,že chvilkama se smiřuju,že mimi nebude ale zase si říkám pak,že zas to tak nemůže být špatné,když jsem loni přirozeně otěhotněla,tak snad to nebylo mé poslední vajíčko .... Zkusím si koupit ten kotvičník, dočetla jsem se hodně chvály na něj ,no mrknu na to marabuco...Manžel je optimista pořád věří,že se zadaří přirozeně,dnes mně donutil udělat těh.test no a samozřejmě tento měsíc opět jedna čárka ☹ a to jsem si slíbila,že už testovat nebudu ,akorát jsem pak zklamaná.

petuska123
12. pro 2010

@silvie_77 ahoj ja som mala FSH 12,72 v 3 dni cyklu.ovulku mavam.a este mi lekar povedal ze mi dako skoro teda rychlo rastu folikuli.v piatok som bola 7 DC a velkost holikolou bola 11mm co by mala byt cca 6mm.neviem co to znamena ???a mala som 5 folikulou.predpisal mi clostil ze ako ich bude znasat.

silvie_77
13. pro 2010

FSH 12,72 snad není ještě tak hrozné a určitě se ti podaří brzo otěhotnět,zkus si ještě nechat udělat další testy,mně ted poslal na další a jdu 2DC a 3DC taky,někdy to vyskočí a nikdo neví proč a další měsíc už je to nižší,jestli máš velké folikuly tak po clostíku budou ještě větší 🙂 já měla obry po clostíku jak hrom 🙂 Já jsem ted u doktora jako exemplář,protože 10 DC jsem neměla žádný folikul,takže si myslel,že bez clostíku neovuluju no a 12DC už tam byly dva a jeden dost velký a to bez clostíku 🙂

petuska123
13. pro 2010

@silvie_77 no vsak idem este raz na krv ci sa to potvrdi ak ano tak zacinam brat clostil a ide sa na IVF

silvie_77
13. pro 2010

aha tak držím palečky at to máš nižší,pak písni jak ti to dopadlo,já počítám koncem týdne taky půjdu,záleží kdy MS dostanu

ppepina
14. pro 2010

@silvie_77 Ahojky, také se smiřuji, že nebude, testů jsem si dělala až hrůza, už jsem si to taky slíbila, že ne,
spontánně to jde taky, akorát máme menší šanci, mě teď ta Mudr odepsala, že měl jsem FSH 18 a AMH o,55 což je
ještě pod normou, ta je prý 1-5 tak nevím, chce mě stimulovat max.dávkama, to co nejdříve, já počkám do jara, včera mě MUDr jiná kam jezdím na globálku, že FSH je důsledek špatné funkce hypofízy, tak s ní něco dělat, to je prvotní,
ale co.. Přírodní věci, ještě mi poradily nějakou paní v Kolíně, mmám tel., tak to zkusím, ať mám pocit, že jsem udělala vše, ale až doberu to co mám... Nejde vše, na genetiku nemysli, to je jasný, mě taky vždy nějaká podpásovka vyrazí dech a to vůbec není dobré pro potencionální těho.. ☹

silvie_77
17. pro 2010

@ppepina ahojky,tak včera jsem byla 1DC na odběry a dnes výsledky FSH 14.1 oproti minulému měsíci což bylo 21.1 je to úspěch,dnes mi brali ještě jednou krev tak jsem zvědavá v pondělí na výsledky,snad na mně ježíšek nezapomněl 🙂 a přinese mi taky můj vytoužený dáreček 🙂 místo předčasného přechodu...miminko. Jsme si s manžou koupili lampiony přání,tak tam na ně písnem a na nový rok vypustíme 🙂

petuska123
17. pro 2010

@silvie_77 ahoj a nevies preco sa tie hodnoty tak menia????

silvie_77
17. pro 2010

@petuska123 tak to netuším,ale doufám,že to znamená,že ještě mé vaječníky jakž takž fungují a nechystají se do důchodu 🙂

ppepina
17. pro 2010

@silvie_77 cauky, tak to je krásný, také jsme je vypouštěli jednou v létě v noci, je to nadhera..
FSH super zlepšení, když to bude kolísat, žádný přechod není jistý, já také půjdu v lednu. Manžel už
říká, že děti další nechce, dělá to určo kvůli mě ☹ aby mě to nenervovalo.. Ty fytoestrogeny co užívám mě dost
sklidnily po psychické stránce.. Aspoň něco prozatím 🙂)

silvie_77
18. pro 2010

@ppepina AHOJKY.. nějak na mně padly depky,je to rok co jsem o miminko přišla a opět mám pocit,že se už snad nezadaří ach jo...... tak jsem se zabavila pečením,uklízením a nakonec jsem udělala pečený čaj a tak si ted pochutnávám.Doufám,že v pondělí mi zvednou náladu další zlepšené výsledky fsh. Nejde na to nemyslet i když se o to snažím. Tak si pročítám kdo vše otěhotněl i z vysokým fsh a snad mně to zas nakopne.

ppepina
19. pro 2010

@silvie_77 AHojda, hele včera jsem se dověděla novinu, známá je těhotná přirozeně je jí 45. To FSH už není v pořádku přece, nevím kolik má a jedna Mudr.co k ní chodím, nebyla jsem tam půl roku je to oční.. Tak porodila teď chlapečka, je jí 48, už neměla menstruaci, mysleli, že přechod,zjistila to v pátém měs? Mimi opravdu neplánovali, někdy se vyjíčko uzraje a uvolní, neházej to do žita, hlavně klid, já jsem po těch bylinkách fakt v poho psychicky, to mě hormony srovnalo, tak snad to stimuluje i ostatní věci.. Přijít o miminko je bolístka, nové Ti ji nahradí, uvidíš, četla jsem, že pokud se vajíčko uvolní, tak by mělo být sperma přítomno, stává se to, testy mohou být kolísavé, prý záleží na AMH je to hormon signalizující přechod, norma je 1-5. Já mám 0,55, prý mám tak 5-6 let do přechodu, no žádná hitovka teda. Také si říkám, že už nebudu nic pročítat, ale pořád jedu s nadějí, že najdu pozitivní hlášky 😀 Nech si to AMH udělat, je důležitější než FSH prý, to může kolísat, AMH je směrodatnější.. Držím palečky, všem tady, je to fakt nespravedlivý ☹( Krásnou neděli

silvie_77
20. pro 2010

@ppepina čauky ,no myslím,že i když vaječníky jdou do přechodu,tak se ještě snaží sem tam vyprodukovat vajíčko a potom se stávají takové "zázraky"taky znám paní jejíž sestra myslela,že je v přechodu a zjistila to až ve čtvrtém měsíci.
Tak jsem si byla pro páteční výsledky a zas o cosi zvýšené ....ve čtvrtek 14.1 to byl 2DC a v pátek 16.3 3DC . Uvidíme další měsíc....Ještě si nechám udělat ten AMH hormon a zas budu chytřejší 😒

ppepina
20. pro 2010

@silvie_77 ahojda, už zase sněží, to snad není možný, jo, stávat se to může a věřím tomu, prostě musíme
vydržet a asi to moc neřešit, většinou se to pak stane, když to už asi nečekáš.. Já teď řeším puberťáky, obzvlášť mého syna, manžel má stejný věk dcerku, přijde mi, že vše co jsem ho od mala naučla zapoměl a je z něj cvok, zapomene,myslí na hovadiny a dost poznámek, kašle na důležitý věci, no, jestli já bych vlastně po padesátce měla na tohle znova nervy? Mám v očích jen to "miminko", ale roste a roste, že? 😉 Ale nechci se vzdát naděje, že si ho ještě neužiju, i když vím, že už máme svůj klid a můžem si přijít domu kdy chceme, nic nás nenutí v noci vstávat a na druhou stranu to člověk udělá všechno rád, jen, dyby bylo.. ☹

ppepina
20. pro 2010

pardon za hrubku KDYBY místo dyby, vynechalo mi písmenko a to AMH je směrodatnější, neznamená, že když FSH se sníží, že zustane nízké, víš co 😖

silvie_77
20. pro 2010

mluvíš mi z duše 🙂 ach jo ti puboši 🙂 já mám dva synátory 8 a 11 let a manža má 12ti letého syna,no s těma staršíma to už tříská ted,že někdy si říkám,bože jestli na tohle budu mít nervy i za deset let. Taky jsem si už zvykla na to,že kluci odrostli ,ale na druhou stranu mi chybí to,že mně už tak nepotřebují. V prvním manželství to stálo za houby a tak jsem si mateřskou moc v klidu neužila a ted když jsem konečně štastná a spokojená,zase nejde mimi ☹ byli jsme vypouštět lampiony přání a tak třeba se nám vyplní,další vypustíme na štědrý den a pak na nový rok,nějak se nám to zalíbilo 🙂

ppepina
21. pro 2010

@silvie_77 přesně je to krásný s miminkem, já mám 14 kluka, holka je 13, s ex jsem byla dvakrát na potratu, nelituju
toho, s ním by byla sebevražda další děti, ale přesně jak říkáš konečně sťastná a nejde to, ach jo.. Manžel si to také plánoval, teď už říká, že nechce, ale určitě by se těšil, ta puberta hola teprve přijde, je to síla, fakt, až někdy mě to mrzí co dokážou, blbý kecy a tak ještě před dvěma lety táhnul domů kytici, když bylo MDŽ, aby nezapoměl haha, takovej blbej svátek a letos si představ, byli na táboře u moře a zapoměli mi poslat i sms, no snad se jim mozek vrátí zase
do normálu ☹ , ale to už asi patří do jiné diskuze, že? 😎 Neumím si představit, že odejdou a nic dál? Máme zviřátka, ale mimčo by fakt bodlo, myslím, že bych si to užila a ty věcičky co dneska mají na ně? Už bych nakupovala 😢 Už je mě z těch čajíků co piju blbě, už je piju přes měsíc, no aspoň se vyčistím, když to nepomůže k mimi 😉

ppepina
21. pro 2010

@silvie_77..... a na ty holčičky, viď? Kámoška má dvouletou, to je nádhera... ty culíčky a jak je srandovní, ta si také užila spousty potratů než donosila, každý má ten svůj osud nějak zamotaný, prostě asi člověk nemůže mít vše, nebo někdy je cesta ke štěstí trnitá pěkně, snad se prosekáme...a na 😵 konci nás čeká krásné miminko

silvie_77
21. pro 2010

@ppepina ani nemluv,já toužím po holčičce jako po ničem,po krásné roztomilé a hlavně zdravé holčičce a budu ta nejštastnější mamina na světě. Mám kluky a bohužel s oběma jsem si zažila své,jeden má celiakii a druhý se narodil ze srdeční vadou,ted už jsou naštěstí vpohodě akorát,že starší má na celý život bezlepkovou dietu. Neměla jsem to štěstí si užít miminka,byli jsme věčně po špitálech a věčně jsem žila ve strachu,stala se se mně upjatá a vystrašená mamina,no děs. Loni ,když jsem zjistila,že jsem těhotná,tak jsem koupila pár věciček a ted tu blbec nad nima věčně brečím,už mi s toho fakt hrabe,potřebovala bych vypnout a nemyslet tak na to. Sestra má čtyřletou treperendu,tak jsem si ji užívala jak se dalo,byla jsem i u porodu,ale ted už bydlí daleko a moc se nevídáme. Asi tak jako chlap touží mít syna,žena touží mít holčičku,mi je to už jedno,hlavně at je a at je zdravé,no a kdyby to byla princezna,bylo by to úplně nej... Jsem náročná co 🙂

ppepina
21. pro 2010

@silvie_77 Nejsi, já taky toužím, manželova malá je trošku kluk, tak si to taky neužiju uplně, chápu, ale já bych byla šťastná fakt i za chlapečka pusinku malýho..Chápu Tě, máš defakto 4 chlapy, žádný zastání 😎 co? Věcičky nekupuj, to se nevyplácí, já si furt zase schovávala věci až budu zase těhotná, no, tak, když jsem se dověděla ten hnus, tak jsem je vyřadila, fakt, třeba je to smůla.. ☹ Snad nám ten Nový rok přinese trochu štístka ne? 😉 Gabi už se dlouho neozvala, snad se jí zadaří také brzo..

gabikri
22. pro 2010

Ahojky kočky 😉

pravidelně vás čtu, ale nějak nemám co přispívat. Už jsem se z toho už dostala, nejhorší byl ten první týden "po" ale už se zase těším na další pokus. Mám se v lednu hned ozvat doktorovi a začneme s přípravou na KET. Jsem ráda, že to bude takhle brzo, to čekání je vždycky nejhorší. Doufám, že nám to tady v tom plodném roce 2011 všem vyjde a tahle diskuse se zruší 😉 Přeji všem krásné Vánoce a úspěšná nový rok 😵