Kdy se snažit o dítě po vysazení Visanne?

ewulle
4. únor 2016

Ahoj ženy, mám na vás dotaz, půl roku beru lék Visanne kvůli endometrióze a teď začínáme plánovat dítě. Chci se zeptat, zda se mám hned po vysazení snažit otěhotnět či počkat na MS. Doktorka mi řekla, že se máme snažit hned, aby se zase nerozjela endometrióza, ale mám z toho obavy, aby nebyl nějaký problém s otěhotněním a nebo potom s dítětem.
Moc děkuji za každou radu.

zlatkavlk
4. únor 2016

Zdravím, já myslím, že to můžete začít zkoušet hned, MS buď dojde, nebo ne... 😉 taky jsem Visanne brala, MS přišla cca měsíc po vysazení a do 4 měsíců jsem byla těhu (cvičila jsem teda ještě Mojžíšovou...) tak držím pěsti ať to vyjde...

lentilka2016
4. únor 2016

Ahojda, taky jsem brala Visanne, ale jen 3 měsíce. Poté se na nic nečekalo a rovnou se najelo na IVF. Doktor mi říkal, že není potřeba na nic čekat, oni si to všechno hormonama nastaví tak, jak potřebují. 😉

87nika
5. únor 2016

Já beru Vissane 22 dní, mám ho brát 6 měsíců. Po vysazení se určitě budeme snažit hned, myslím, že těch prvních pár měsíců bude největší šance, dokud bude endoška ještě utlumená.. Zpětně jsem se dozvěděla, že první dítě se nám povedlo na první pokus asi právě jen z důvodu, že jsem brala 8 let v kuse antikoncepci, pak jsem ji vysadila a hned jsme se snažili.. endoška byla po letech braní antiko utlumená a tak se zadařilo hned. Kdybych nechala tělo čistit jak někteří radila, pravděpodobně bych teď to naše jedno zlobidlo neměla...