Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

wensdyyy
11. srp 2009

Ahoj, mám ty samé problémy, kvasinky, a jine... Měla jsem lékařku, která mi předepisovala spostu věci, a nits nepomohlo. Těd jsem u jiného doktora, a nits mi nepomáhá max na pár dnů... Ohromě mě to páli a svědí newím co mám dělat tohle se už nedá vydržet, a ještě z toho tloustnu... ☹

aponchie
28. zář 2009

ja vsude ctu jak je to prenosne pohlavnim stykem..to znamena,ze to dotahne partner od nekoho domu a prenese na vas?asi to nechapu 😝

terinda
28. zář 2009

ahoj, taky s tím mívám problémy 😒
doporučuje se vynechat / omezit sladké, alkohol, ne tanga, intim mýdlo Lactacyd, žehlit spodní prádlo, každý den nový ručník, pít Actimel apod. Když to máte, tak je tím nakažen i partner a měl by se léčit např. mastí Canesten.

faflina
6. pro 2009

Ahoj budu muset vše napsat od začátku. Nevím co dělám špatně, ale od porodu syna to všechno začalo. Svědění a pálení, během dne, během noci, během pohl.styku, po pohlavním styku........prostě pořád. Chodím s tím k doktorovi pokaždé, když mě to hned trošičku zasvědí. Gynekolog mi pokaždé napsal vag. clotrimazol a toď vše. Ve finále mi řekl,že až mi to vyléčí,tak mu dají nobelovu cenu. Tak to byla pro mě poslední kapka a zmněnila jsem doktora. Bohužel ani tady si semnou neví rady. Napíše mi recept,takový jaký mi na očích vidí, ale vždy mi to zabere jen na chvilku pak čekám na MS a jestli se to třba samo nastratí, a pak jdu znova k doktorovi. Napsal mi Rosalgin, macmiror,clotrimazol, nějaké tablety na polykání, nějaké globuletetranacie. Ale pořád a pořád....... Prací prášky jsem vystřídala,spodní prádlo kupuju pouze bavlněné, sladké moc nejím. Užívám už docela dlouho laktobacilus acidofilus. Taky používám intim gely. Tak nevím. Taky se pouze sprchuju, na bazény nechodím a antibiotika jsem měla naposledy někdy v únoru. Mám pouze jednoho sex. partnera a ten má taky jenom mě, takže o nevěře a přenosu taky nemůže být řeč. Taky partnerovi kupuju v lékárně clotrimazol. tak fakt nevím kde je ten zakopaný pes. Taky přemýšlím jestli to nemůžou být ty svině chlamidie. Ale nevím jestli mi na ně dělal stěry.

faflina
7. pro 2009

Tak jak je to s váma? Má některá stejnou špatnou zkušennost?

faflina
7. pro 2009

nikde nikdo...........ale nevěřím tomu všude píšou jak je to rozšířené. Tak mi poraďte!!!!!!

elitera
7. pro 2009

Fafli, já jsem se podobných mykóz zbavila, když jsem začala používat menstruační kalíšek. Používám ho 2,5 roku a od tý doby jsem měla mykózu až teď, a to jen "zevní", ne vnitřní.
Dobrá věc je taky aplikovat bílý jogurt (kvalitní, tedy hollandia a podobně) přímo na místo určení.
No a obecně vynechat bílý cukr, bílou mouku...

faflina
7. pro 2009

Já mívám spíše taký zevní, ale když mi nepomůžou léky tak se to spíš rozšíří dovnitř. Cukr je mi jasný, vůbec nesladím, a bílé pečivo jsem jednu dobu vůbec nejedla a stejně jsem to měla pořád.

jabluncanka
7. pro 2009

Mně pomohl Wobenzym...Trochu dražší,ale za ten klid to stojí... 😉

faflina
7. pro 2009

No konečně někdo kdo ho koupil Moc nad ním přemýšlím a potřebovala bych vědět dávkování protože jsem si našla, že na tyto problémy se má užívat 2x denně 8 tablet po dobu 10týdnů. To znamená že mi nebude stacit ani to 800 tabletové balení.

jabluncanka
7. pro 2009

Fafli,

já si dala Wobenzym do vyhedávače a vylezla mi tabulka,že se bere 3x denně 5 tabletek po dobu dvou týdnů,a pak 3 tabletky 3x denně do vybrání...Samozřejmě používám TeeTree intimní gel...jako doplněk... 😉

pipisek
7. pro 2009

Ahoj všem !

Já tímhle trpěla po prvním porodu, první mykozu jsem měla ještě v 6nedělí,a to jsem jí nechala zajít hooodně daleko, dle mého dr. tak masivní mykozu dlouho neviděl. Dostala jsem cosi na zavádění, jenže tím to neskončilo, vracela se mi pravidelně! ´Klidně 2x do měsíce 😔 Už jsem na tom byla tak, že dr. navrhoval něco jako autovakcínu...
Nebudu tady líčit, jaký to bylo, manžela jsem seřvala pokaždé, když se jedinkrát zapomněl namazat,že neví, jaký to je a že s ním nebudu spát. Sliznice byla strašně podrážděná a nic příjemného to nebylo, nervy nadranc. Kolikrát jsem svěděním nemohla spát a chodila se v noci sprchovat ledovou vodou.
Pak moje mamka objevila snad ve Vlastě dotaz nějaké spolutrpitelky, také celá zoufalá psala o radu. Radili tam Joalis Fluorex, dávám na něj link.

http://www.lecivestranky.cz/product/joalis-fluo...

Sehnala jsem si to, užívala jsem to asi 2 měsíce, možná déle...ono to trvá, než se to využívá a fakt jsem od té doby v pohodě a je to skoro 12 let. Neříkám, že už mykozu neznám, ale 1-2x ročně se to dá zvládnout. Koupím si vždycky Canesten, Jenamazol nebo Gynopevaryl domů a když to cítím, hned zavedu a manžel musí taky týden mazat 😉

Snad jsem trochu pomohla, vím, že je to o nervy 😒

faflina
7. pro 2009

Moc děkuju všem co radí, ale tohle všechno mám taky dávno za sebou. Bohužel netrpím vůbec žádnýma výtokama ale strašným svěděním. a právě Wobenzym by to mohl podle mého vyřešit. Ale asi budu muset zajít na gyndu zase na výtěr jestli tam naní ta bestie chlamidie. Když ne tak jdu do wobenzymu. Jestli jo tak ......................

pipisek
7. pro 2009

Tak nezbývá, než popřát hodně štěstí a síly v boji, ať už Tě trápí jakákoli potvora !

jabluncanka
7. pro 2009

Fafli,

i kdyby tam byly chlamydie,tak ATB a Wobenzym se vzájemně nevylučují.Držím pěsti!! 😉

josefka
7. pro 2009

ja jsem se candidy zbavila zmenou jidelnicku a posilenim imunitniho systemu, ted uz jsem ji nemela asi 3 roky, driv jsem na ni trpela porad. Jinak mi celkem pomahal Vaginal Tee Trea gel od te Australske firmy (ne ten cesky).

Obcas trpivam na streptokokove zanety a kdyz citim, ze se hodla zase pomnozit, tak aplikuju tobolku cisteho laktobacila acidofila, vetsinou to druhy den zmizi nejdele za tri dny. Mel by fungovat i u kvasinky.

evak99
7. pro 2009

josefko, a jak jsi změnila ten jídelníček? vím, že by se nemělo sladké, čerstvé ovoce ani zelenina, ale je něco dalšího???

marcajda
7. pro 2009

ahoj děvčata, taky dám trošku do mlýna. každý měsíc po ovulaci začaly svědivé výtoky. tak jsem si taky hlídala sladké a čololádu a hygienu a stejně to zlobilo dál. nejdřív mě léčili antimykotiky a až mi začal zlobit i čípek, tak jsem taky utekla k jinému doktorovi a ten mi po přeléčení nasadil fermalac a bylo dobře.
a teď vím, že když je problém, tak mám doma roztok tantum rosalgin a udělám si výplach a paráda. rozdělím si sáček na 2x, ať dýl vydrží. na tomto se mi líbí, že ty kousky vypláchne ven a zbytkem si pořádně umyji i prdýlku, protože potvůrky jsou i tam..
mě to zlobilo pravidelně po ovulaci, jestli se mi nějak změní pH, nevím. ale hlavně že vím jak na to!!

faflina
7. pro 2009

No tak to jsou rady, které dodržuju tak asi ty dva roky. Pokaždé když jdu na velkou stranu, tak se dokonce chodím umývat vodou. když jsem někde v terénu nosím sebou vlh. toaletní papír. Ale ten Fermalak na to se teď podívám co je to za zázrak.

faflina
7. pro 2009

Jo,jo ten fermalak mám v lednici hned sem to poznala podle obalu. použila jsem 2 tabletky a pak se dostavila MS. teď končí tak začneme na novo.

marcajda
8. pro 2009

děvčata píší na vložku jogurt, to mi 2 dny pomáhalo a pak mě to tak rozdráždilo, br..
nakonec nejlepší výplach se správným pH je můj miláček.. to je pozitivní, když se o miminko snažíme a může ve mě zůstat 😉
faflino, zkus ten tantum rosalgin a jsem docela zvědavá, jak ti bude sedět.. je to tak nepříjemná věc, br. tak bojuj!!!

faflina
8. pro 2009

Ahoj holky tak sem z gyndy doma . tak nic na chlamidie stěry neudělal, prý to nemám, že ty nesvědí. Tak ale uděla vítěr na kultivace. Včera večer sme se s manžou milovali a bolelo to jako prase. Opět ale jen zevně okolo pochvy. Tak mi napsal Batrafen (máte s tím někdo zkušennost?) Ptala jsem se ho na ten Wobenzym a řekl, že to nemám kupovat. Ten Batrafen říkal, že by měl zabrat už do 48 hod. Když né mám opět přijít. Na výsledky kultivace budu volat v pátek odpoledne, když budou negativní tak říkal, že mě doporučí na alergologii a na kožní. a pak vezme stěr i na tu chlamidii a bičíkovce. (ani nevím co to je bičíkovec.) Někde ten zakopanej pes musí být. A když budou pozitiv tak asi zas něco napíše. tak doufám, že se teď něco hnulo k lepšímu. Prý o miminko se můžeme klidně snažit vadit to prý nebude.

maova
8. pro 2009

fafli, jsem zvědavá, co ti ze stěrů vyjde. Jsem na tom stejně, neustálé svědění a nepomáhá mi už asi rok nic. Wobenzym beru už asi šest týdnů a zatím taky nic. Teď jsem se rozhodla, že doktoři už mi nepomůžou a byla jsem v Centru celostní medicíny, mimo jiné jsem dostala ten Fluorex, jak už tady někdo zmiňoval a čekám, co to udělá, zatím je to tak den lepší, den horší. A jedna rada, kterou jsem hodně vyčetla i mi to teď říkala doktorka, že kvasinky se drží především ve střevech, ty jsou propustné a tím se dostávají dál do těla a je hlavně potřeba pročistit je. A sladké a bílá mouka, to všichni víte 😉 Já mám strašně ráda čokolády, teď jsem najela přísnější dietu, že jsem se už asi 14 dní nedotkla sladkého, sice děsně trpím, ale doufám, že to nakonec pomůže, prý to chce tak tři až šest měsíců 🙂

josefka
8. pro 2009

evak, na kvasinku jsem driv zkousela vsechno mozne, dokonce jsem dostala nejake tablety od doktora, ale nic nepomohlo, pak se skloubilo vic veci najednou a ja jsem se rozhodla, ze uz toho mam dost a tak nejak celkove jsem prehodnotila jidelnicek, ale nepodstoupila jsem pritikvasinkovou dietu, to bylo na me moc drasticky a hlavne jsem tenkrat resila zavaznejsi problem.
Uplne jsem vyradila vsechno, ke je bila mouka - pecivo jim, ale jenom celozrnne a pokud mozno ne psenicne. Chleba jim 100% zitny a snazim se nesnist vic jak dva slabe krajicky za den a ani ho nejim kazdy den. Kdyz pecu, tak ze 100% celozrnne spaldove mouky nebo to kombinuju s ryzovou, pohankovou a zitnou moukou. Uplne jsem prestala doma pouzivat bily a hnedy cukr a med. Kdyz potrebuju neco osladit, pouzivam bud xylitol (prirodni sladidlo) nebo syrup z agave nebo javorovy syrup nebo stevii, ale hlavne jsem zjistila, ze nepotrebuju pouzit nic, kdyz do peciva pridam na kousky nakrajene nebo rozmixovane ovoce - at uz susene (to osladi celkem dost, hlavne datle) nebo cerstve. Jim 70% cokoladu, na te ulitavam, jinak zadne kupovane sladkosti nejim. Delam si je doma z ruznych orisku, suseneho ovoce, kokosu atd...
Testoviny jsem vymenila za celozrnne, akorat mi tolik nejednou, tak ted jsem objevila ryzove a pohankove a ty nam chutnaji obema. Ryzi jim jenom neloupanou a jim hodne lustenin (vlaknina z nich vyzivuje ty dobre strevni bakterie, takze jsou silne a nedovoli kvasince, aby se premnozila). Nejim kecupy (je v nich cukr), ale delam si omacky z protlaku. Varim na kokosovem oleji (ma protikvasinkove vlastnosti a da se jist i po lzickach, neni nenchutny 🙂), jim hodne cesneku (ma taky schopnost bojovat proti kvasinkam, ale hlavne pomaha vyzivovat strevni bakterie) a samozrejme jim hodne zeleniny a ovoce (to jsem nevynechala).
Omezila jsem syry a melko nepiju vubec (nastesti mam na nej alergii, takze ho ani nemuzu).

Musim zatukat, ze mi to vsechno opravdu pomohlo.

Jinak pH je v pochve okolo ovulace nizssi, je to kvuli tomu, aby prezily spermie - pri nizkem pH se kvasinky rady mnozi.

jak psala maova - je pravda, ze kvasinky se strevama souvisi. Jsou ve strevech normalne, ale kdyz streva dobre funguji, tak by je nase dobre strevni bakterie mely udrzet v mezich. neznamena to, ze pokud je kvasinka v pochve je automaticky premnozena ve streve. Pokud se premnozi, casto se to projvuje nadymanim, plynatosti, nedostatecnym travenim, unavou, castejsim chozenim na wc, podrazdenosti, neschopnosti se soustredit a hlavne pocitem kocoviny po probuzeni, prestoze jste vecer nic nepily.

Na kvasinky je jeste docela ucinny caj lapacho - pit 3x denne, ale je to spis pro streva.

No a uz jsem psala pred tim, v pochve by mohl zabojovat cisty laktobacilus acidofilus - je pravda, ze byva i v jogurtech, ale tam je jeste mnoho dalsich veci a proto to muze byt spis drazdive.

zofka44
8. pro 2009

Ahoj, tak moje zkušenost s léčbou kvasinkové infekce: moje gynekoložka mi řekla, že opakované kvasinkové záněty může způsobovat i přítomnost Ureoplasmat (to jsou právě ti bičíkovci🙂) nebo mykoplasmat. Je potřeba je přeléčit antibiotiky podle citlivosti, stěr by se měl udělat i partnerovi, a též zaléčit antibiotiky. Pak mi taky doporučila výplachy Aflovag, a to hlavně po menses, kdy je riziko kvasink. inf. největší, a pak taky laktobacily v kapslích, já mám od GS Lactobacilus forte. No a to všechno s jídlem, a prádlem tady už bylo řečeno. Jo a ještě mi předepsala globule na zavádění, tetraboraxový, a to preventivně, klidně i jednou týdně, dávají se na noc, a ty jsou mé oblíbené🙂

marcajda
9. pro 2009

josefko, to bylo vyčerpávající!!jsi dobrá, žes dokázala tak změnit strav. návyky. o tom pH kolem ovulace jsem nevěděla, ale logiku to má. díky

josefka
9. pro 2009

marcajda - puvodne jsem tim nelecila kvasinky, mela jsem vaznejsi duvod pro zmenu, ale prekvapeni to bylo prijemne 🙂 .... a ted jsem si na to tak zvykla, ze uz mi spousta veci, co jsem driv jedla proste nechutna. Jenom musim jist pravidelne, abych nemela hlad, to pak snim i to, co mi nechutna 😀

evak99
10. pro 2009

josefko super, díky za odpověď. víceméně se s tebou shoduji v tom, co jím a nejím. držím totiž bezlepkovou dietu, takže bez mouky jsem automaticky a mléko a mléčné výrobky taky nejím - nedělají mi dobře. nesladím a místo cukru používám jako ty buď ovoce sušené nebo rýžový či kukuřičný slad. Jediný, co bych asi měla omezit, když přijde kvasinková ataka je to čerstvé ovoce a zelenina, což se mi dělá těžko, protože tím já hřeším. sladkosti jinak nejím, moc mi to nejede...ale máš pravdu, když si člověk zvykne a začne se stravovat trochu jinak než většina naší populace, tak už mu pak některé věci opravdu nechutnají.. 😉 já měla od kvasinek teď hrozně dlouho pokoj, ale od té doby, co jsem těhu, tak se to občas vrací, ne moc, ale občas to cítím...

josefka
10. pro 2009

evak, zeleninu muzes i pri kvasinkach v jakemkoliv mnozstvi krom brambor, dyne a opatrne s mrkvi a cervenou repou. Neni tam cukr, tak to neva. Z ovoce muzes zelena jablka a boruvky a maliny a rybiz a trochu pomerance ... tak z toho se da neco vybrat.

Me se v tehu hrozne rozjel ten streptokok, tak predpokladam, ze kdyz se priste dostanu s tehu dal nez do 6.tt, tak se kvasinky taky asi objevi.

evak99
10. pro 2009

díky josef, zrovna řepu a dýně baštím o sto šest... 🙂