Laparoskopie, jak vám bylo po zákroku? Jak vše dopadlo?

misphulin
19. led 2017

Ahoj holky Mám dotaz. Z důvodu dlouhodobých nesnesitelných bolestí pod bříškem, které vystrelovaly až k ledvinam ke krizi a z důvodu,že dva roky se snažíme o mimi a pořád nic mě čeká příští týden laparoskopie. Když mi dělali predoperacni vyšetření u mé obvodní doktorky,měla jsem bílkoviny v moči a nějaké větší hodnoty,ale už nevím čeho U gynekologa jsem měla na poslední kontrole i změny na čípku. Mám hrozný strach. Byla jste některá na tomto zákroku? Jak Vám bylo po zákroku? Jak vše dopadlo. Atd. Omlouvám se,ale mám šílený strach 😱. 😢 Předem moc děkuji za Vaše odpovědi 😢

ahoji
9. čer 2020

@piggy123
100% jdu 26.6., ale jsem vedená jako náhradnice na 16.6, což bych byla ráda, kdyby vyšlo. Jsem na to fakt zvědavá, no....A vlastně se na to začínám maličko těšit, že to konečně budu mít za sebou a budu vědět, jak to tam vypadá, případně se to tam poštěluje a pak to posviští jak po másle..nebo aspoň budeme vědět, co ve snažení o bejby podnikat dál.
Ale teda bolestí se bojím, no....to nepopírám :D

piggy123
9. čer 2020

@ahoji já jsem do toho šla tak nějak s plánem odstranit endometriózu (ale nečekala jsem, že ji bude až tolik a že mi ufiknou i slepák 😂 ) a nějak jsem se moc nezabývala tím, co bude po operaci. Nebo lépe řečeno - nemyslela jsem na to, co bude po operaci. Ani když už jsem byla před operací a uspávali mě do narkózy, nějak jsem pořád nemohla uvěřit, že se to fakt děje...

Proč vlastně musíš na laparoskopii? Zjistili nějaký problém a nebo je to jen diagnostické?

ahoji
10. čer 2020

@piggy123
je to jen diagnosticke, ale tak najit muzou cokoliv - toho jsi zářným příkladem :D Já do toho jdu s plánem, že profouknou vejcovody, odstraní pavučiny co tam jsou a bude 🙂 Tak uvidím, s čím se vzbudím. A teda nepokrytě závidim, že to už máš za sebou....Už to chci mít taky za sebou.
Takže co vy ted? chvili klid a pak budete zase zkouset mimco nebo mate doporuceny nejaky dalsi postup?

piggy123
10. čer 2020

@ahoji Co bude dál, to uvidíme, až mi vyndají stehy a proběhne kontrola. Zatím mi nic neřekli. Ono taky záleží, jak dobře se člověk potom hojí a jestli nejsou nějaké komplikace. A docela mám strach z mé první menstruace po operaci. Jsem zvědavá, kdy dorazí a v jaké síle....

Jinak týden po operaci se cítím dobře. Břicho občas píchne, už žádné špinění ani výtok, otoky ustávají, mám chuť k jídlu a můžu chodit už rovně (i když pořád tak trochu jako robot) 😂 Stále jsem ale neuvěřitelně slabá a unavená.

Já doufám, že u tebe nenajdou nějaké nemilé překvapení a že vše proběhne v pohodě a rekonvalescence bude taky rychlá 🤞

piggy123
12. čer 2020

@ahoji Tak mám novinky. Byla jsem na kontrole a všechno OK. Dokonce nám dali zelenou už hned od příštího cyklu, pokud se na to budu cítit 😊

ahoji
12. čer 2020

@piggy123 Tak to je velká paráda!!! Mám radost za Tebe 🙂 Teď to tam bude všechny vyčištěný a pojede to jako po másle! 🙂 Držím moc palce!

ahoji
17. čer 2020

Ahojky, tak to mám za sebou. 🙂 A nenašli mi vůbec nic....všechno průchozí, žádné srůsty ani endometrioza...Takže jen hlava asi nemocná :D

piggy123
22. čer 2020

@ahoji To je dobrá zpráva 😊 A Jak se cítíš? Všechno v pohodě, žádné nepříjemnosti?

vanule
22. čer 2020

@ahoji
@piggy123 zdravím vás, našla jsem tuhle diskuzi, pro mě momentálně aktuální..první termín laparoskopie byl zrušen (kvůli koroně) no a teď čekám kdy se ozvou...před 10lety jsem na laparo byla, když jsme se snažili o mimčo, teď mám cystu na vaječníků a ne a ne se ji zbavit..no a jelikož nejsem "nemocniční typ" budu trpět jako kůň 😕

ahoji
25. čer 2020

@piggy123 Ahojky....citím se fajn. Je to vlastně týden + 2 dny od zakroku a už funguju normalne. Jen tedy na behani se jeste necitim, ale to přijde. Příští středu jdu na kontrolu, tak uvidim, co mi Dr. řekne, že bych měla podniknout dál.
Ale zpětně hrozně pozitivně hodnotím tu jednodenní chirurgii - bylo to fakt skvělý a na psychiku mnohem pohodovější 🙂

ahoji
25. čer 2020

@vanule Ahojky! Už máš termín?
jestli nejsi nemocniční typ, tak fakt vřele doporučuji jednodenní chirurgii - já ted na laparce byla práve v rámci jednodenní péče a bylo to skvělý! Ráno v 8 mě přijali, v 9:15 jsem byla na sále a v 17 už ležela zase ve svý postýlce doma 🙂
Odkkud jsi? Já byla v Ústí nad Labem na www.klinikabratislavska.cz
Ale taky záleží, jestli to v té dané klinice mohou dělat, zákrok, který potřebuješ....

vanule
26. čer 2020

@ahoji právě, že u nás nic takového není možné (sever.morava) dnes v 11h jedu do nemocnice pro termín 🙈 Ještě by mě zajímalo, jak dlouho jsi po zákroku doma?? (na nemocenské)

piggy123
26. čer 2020

@ahoji
@vanule

Já osobně bych tedy jednodenní zákrok nedala. Mě se vlastně ani po dvou nocích z nemocnice nechtělo domů, protože jsem byla dost slabá a nemohoucí. A doma jsem potom pár dní stejně většinu dne prospala. Ale ono asi záleží i na tom, jak složitá byla operace. U mě to bylo dost komplikované...

Jinak já byla doma na nemocenské 2 týdny a na kontrole (10.den od operace) mi to prodloužili o další týden. Tudíž dohromady 3 týdny.

ahoji
1. črc 2020

@vanule Už to máš asi za sebou - jak to dopadlo?
Mě operovali v uterý a další týden v pondělí jsem už sla normalne do prace. Byla jsem taková unavenější, ale pracuju v kanceláři, takže v pohodě.

slabik
1. črc 2020

Žlučník

vanule
1. črc 2020

@ahoji nástup mám příští čtvrtek a 10.7. laparos...

ahoji
4. črc 2020

@vanule Budu na Tebe moc myslet! Dej pak vědět, jak to dopadlo a co Ti našli a tak vůbec ! Držím palce!

slabik
7. črc 2020

@vanule Ahoj, držím palce, ja byla na operaci 29.6.Tet se zotavuji no ta únava po operaci je hrozná ještě jsem chytla slabé teploty.

slabik
7. črc 2020

@ahoji Budu na vás myslet ať To dobře dopadne

vanule
7. črc 2020

@slabik na laparoskopii? A jak dlouho jste byla v nemocnici...přeju ať je brzy líp..mě zítra čeká předoperační na interně...

slabik
7. črc 2020

@vanule operovali mě v Pondělí a ve středu jsem šla domů, ale měla jsem dren tak mě tam nechali. Jinak ostatní odcházeli hned první den po operaci

vanule
7. črc 2020

@slabik já ať jdu na jakoukoliv operaci, taky skončím s drenem a pobyt si prodloužim 🙊

slabik
7. črc 2020

@vanule Operují tě v Novém Jičíně? Jen čtu na profilu Nový Jičín tak hadam. Musím ale říct že pro mě byl ten dren asi nejhorší

vanule
7. črc 2020

@slabik ano v NJ

vanule
15. črc 2020

@slabik tak už mám po zákroku...vidím že jsme ze stejného okresu

slabik
16. črc 2020

@vanule Ano jsem. Nakonec jsem v nemocnici skončila ještě jednou na týden udělal se mi pooperační abses tak mi dělali drenáž a celých devět dní na antibiotikach v kapackach.

slabik
16. črc 2020

@vanule Dnes mě pustili domu ještě mě čeká vytahování stěnu ve Vítkovicích v nemocnici a proplachnuti zlucovodu. Nevím kdy budu mít klid.

vanule
16. črc 2020

@slabik paane joo, tak snad už je vše v pořádku...

slabik
16. črc 2020

@vanule Ja také doufám, že už to bude jenom dobre

slabik
16. črc 2020

@vanule A tobě to dopadlo jak? Cítíš se dobře po operaci. Mě dnes už lékaři říkali že můžu pomolu jist všechno, pomalu a skouset. Ale ty večeře v nemocnici to je děs, dostala jsem proslou šunku a zhnile jabko.