Laparoskopie, jde požádat doktora o PN na delší dobu?

andrisek123
7. čer 2015

Dobrý den,
už nějakou dobu se s přítelem snažíme o miminko, teď jsem po diagnostické laparoskopii (měla jsem polycystické vaječníky) a měla bych být cca 3 týdny na neschopence.
A teď k otázce... je možné požádat doktorku o neschopenku na delší dobu (cca 2 měsíce)? Mám psychicky a časově náročnou práci a chtěla bych si aspoň na ty 2 měsíce odpočinout a doufat, že během té doby se mi podaří otěhotnět. Už jsem z toho, že se nám to nedaří uplně zoufalá :/

xpila
7. čer 2015

@andrisek123 Délku neschopenky určuje doktor, takže pochybuju, že ti jen tak vyhoví. Pokud si potřebuješ odpočinout, tak si vezmi dovolenou nebo neplacené volno, pokud s tím bude zaměstnavatel souhlasit.

andrisek123
autor
7. čer 2015

@xpila zaměstnavatel mi právě sám navrhl, že se mám na tomto domluvit s lékařem, že už to prý tak jedna jeho známá měla. Proto se ptám, zda je to možné.

xpila
7. čer 2015

@andrisek123 To je fajn, že to zaměstnavatel navrhl, ale ten neschopenku neurčuje. Prostě čistě záleží na doktorovi. Podle mě ti ji nedá, protože prostě není důvod.

pajdalena
7. čer 2015

@andrisek123 Já si takhle potřebovala ,,odpočinout,, několik let nazpátek a jde to, takže neboj. Stačí mít doktora, kterýmu je to jedno a napíše Ti to, takže minimálně za zkoušku nic nedáš. A když už by Ti to nenapsali na gyndě, tak zaskoč na obvod a protáhni to tam...

lenysek1988
7. čer 2015

Záleží na doktorovi. Když řekneš obvoďákovi, že se necítíš jít do práce atd. tak ti vyhoví. Moje doktorka má spíš problém, když chce člověk brzo do práce a ona by mu klidně dala eště týden volna,aby se mu nemoc nevrátila....

andrisek123
autor
7. čer 2015

@pajdalena
děkuji za odpověď 🙂 já toho nechci nijak zneužívat, ale jak píšu z toho, že se nám nedaří miminko a ještě ta práce (strašně mě baví, ale teď je toho prostě na mě moc :D ) sem už uplně vyřízená ne fyzicky, ale psychicky :/ nejprve se tedy zkusím zeptat na gynekologii a pak popřípadě u obvodní. Snad to na ty dva měsíce klapne 🙂
Ještě jednou děkuji

xpila
7. čer 2015

@lenysek1988 Tak to bych chtěla teda vidět tvýho obvoďáka 😕 Uff, to je solidní zneužívání neschopenky...

pajdalena
7. čer 2015

@andrisek123 Neděkuj. Tady neni za co. Já byla psychicky vyždímaná jak křížala. Byla jsem doma něco přes měsíc a pomohlo mi to. A to nemam doktorku, která by byla extra nakloněná dlouhým neschopenkám. Takže opravdu to zkus a přeji, ať se hodíš do klidu a mimís brzy přijde 🙂

inkognita
7. čer 2015

@andrisek123 Taky doporučuji zkusit to nejdříve na gyndě, kdyby to náhodou nevyšlo tak u obvodního lékaře.. Jistě to klapne 🙂

anina32
7. čer 2015

@andrisek123 Podle mě to na tebe bude doma padat ještě víc, budeš na to pořád myslet a to pak jde otěhotnění
špatně, mluvím z vlastní zkušenosti.

danka4
7. čer 2015

@andrisek123 ono taky zalezi na tom,jak se budeš hojit ... ja byla na laparce loni v červenci, mela jsem tam byt 3dny a pak 14 dni doma. Nakonec jsem v nemocnici byla týden a vic jak mesic doma ... a to mi nic nenašli ... jen jsem mela pak bolesti a spatne se hojila.
Ale s tím 'odpocinkem' musím souhlasit s @anina32 ... doma to bude jeste horsi ... zvlast na neschopence ... Jen vychazky(jestli vůbec-ja byla 3tydny bez vychazek) a jinak zavřena doma, ted kdyz je tak hezky ...

lenysek1988
8. čer 2015

@xpila Doktorka je v pohodě..Nevím zda by mi dala dva měsíce neschopenky,ale měla jsem co dělat,abych ji v prosinci ukecala, že už se cítím jít do práce. V prosinci před svátkama jsem dobrala totiž léky a chtěla jít poslední svátek do práce a ona mě chtěla nechat celý prosinec doma....skrz to že už jsem těhotná a ať se mi to nevrátí.... A zneužívání neschopenky? Když na to máš marodit a dokážeš si vymýšlet co ti všechno asi může být, prosím.....ale v této době si myslím, že se nikomu nevyplatí marodit.

andrisek123
autor
8. čer 2015

@danka4
My se máme právě za 3 týdny stěhovat do nového, tak bych se zabývala stěhováním a vybavováním bytu.. říkám si, že bych snad díky tomu mohla přijít na jiné myšlenky. Jinak co se týká vycházek, tak ty mám už teď od 13:00 do 19:00 což mi vyhovuje 🙂
Teď prostě vážně cítím, že bych potřebovala na chvíli vypnout a ne využívat neschopenky... vždyť budu mít téměř o polovinu nižší plat.. což je velký rozdíl...

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 vezmi si dovolenou, nebo neplacene volno. Pokud jsi nemocna, mas lezet a ne stehovat a zarizovat byt (notabene 2 mesice), pokud ti nic neni a jen chces vypnout, tak na to nezneuzivej socialni system.

andrisek123
autor
8. čer 2015

@nonnni dovolenou bohužel máme danou kdy se může vybírat a neplacené volno mi zaměstnavatel zakázal ( nevím zda je to pro něj nevýhodné nebo proč řekl, že ne) právě mi doporučil tu neschopenku proto že sám vidí, že na tom nejsem psychicky moc dobře, nedokážu se soustředit... Navíc bych samozřejmě nestěhovala skříně a podobně :D jen si byt dovybavovala :D a při tom bych snad přišla na jiné myšlenky, takhle furt myslím, na to že to nejde... práce mě vážně baví... ne že ne, ale sem na tom psychicky blbě... tak si myslím, že na neschopenku bych mít nárok mohla. Navíc jsem ještě nikdy nemarodila... a to už nějakej pátek pracuju..

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 tak pak muzes zkusit spis toho obvodaka, pripadne pres psychiatra, ale bacha...jestli uz ted spatne (zcela logicky) snasis neuspechy s otehotnenim, tak byt doma te muze naopak dorazit, misto, aby ti to pomohlo.

Kazdopadne uzplne nejlepsi by bylo, abys otehotnela🙂

andrisek123
autor
8. čer 2015

@nonnni no to právě doufám, že se mi během té doby doma podaří ( říkám si, že nebudu tak na nervy z práce, budu myslet na to jak nám zvelebit bydlení... že prostě přestanu mít tak velká starosti) ... pokud ovšem budu vidět, že to doma snáším ještě hůř jak v práci, tak se samozřejmě hned vrátím... nechci zneužívat systému, jen prostě jsem už z toho uplně na dně... napřed jsem to brala statečně, ale už je to horší :(

danka4
8. čer 2015

@andrisek123 muzu se zeptat, jak dlouho se snažíte?

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 no ja nevim...ja mam sice ted deti tri, ale mezi tim dva potraty a nezpocet biochemickych, cekalo se na vsechny, nebyly na prvni dobrou a me by z pobytu doma svihlo uz uplne, stacilo, ze jsem i v pracovnim procesu nasla dost volnych chvil, abych zivila svou obsesi po diteti...kdyz uz, tak odjet, nekam mimo...poradna dovolena...ale jestli jsi na dne fakt tak, jak pises, tak to opravdu neni pro gynekologa, ale obvodaka, zda usoudi, ze jsi na tom spatne, pripadne te odkaze k psychiatrovi.

andrisek123
autor
8. čer 2015

@danka4 9 měsíců ... vím, že to není extra dlouhá doba, že se někdo snaží i několik let, ale :/ ... prvního půl roku jsem to brala celkem dobře, ale poslední 3 měsíce už sem z toho vážně špatná...
@nonnni zkusím ze zeptat tady obvoďačky 🙂 pokud mi řekne, že to na neschopenku není, tak půjdu do práce, ale tak zkusím to 🙂

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 nemyslim to nijak zle, ale to je vazne strasne kratka doba. Mozna, spis nez neschopenka, by pomohl psycholog. Abys to vyventilovala a naucila se zvladat stresovky a zklamani.

ilonkaseda
8. čer 2015

@andrisek123 byla si jen na diagnostice,nebo ti dělali drilling vaječníků? Já totiž byla na drilingu a vzala jsem si pár dní dovolené,protože neschopenku mi nenabídli vůbec..Mimochodem děti i díky tomu už mám,tak to snad i tobě dopadne takto dobře..

andrisek123
autor
8. čer 2015

@ilonkaseda byla jsem na diagnostice a ještě i něco s vaječníkem (ale nevzpomenu si jak se to jmenovalo) mám neschopenku na 3 týdny a z toho v nemocnici jsem byla 4 dny. Tak snad zákrok pomohl a brzo se zadaří :D

@nonnni já vím, že to není dlouho, ale asi mě ničí to, jak vidím kolik kamarádek si řekne tak a teď si uděláme mimi a všem se daří a už mají pupíky já prostě nic :/

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 jenze na to ti nepomuze neschopenka, respektive pobyt doma. To je psychicke nastaveni, proto jsem zminovala psychologa.

andrisek123
autor
8. čer 2015

@nonnni zeptám se obvoďačky zda by mě někam neposlala 🙂 třeba to vážně pomůže 🙂

nonnni
8. čer 2015

@andrisek123 ja se priznam, ze kdyz mam pocit, ze je cely svet proti me, tak zcela cilene a sebemrskacsky jdu na anjleliky.sk. , nebo dlouhou cestu a ctu si ty pribehy, porvu si a znovu si uvedomim, ze to chce z me strany trochu vice pokory a trpelivosti. Nerikam, ze to funguje plosne pro kazdeho, ale pro me ano....takovy navrat do reality....

danka4
8. čer 2015

Omlouvám se, ale co budeš dělat az to nepůjde dva roky, tri ... ted po laparce to většinou "jde samo" ... vejcovody jsou "profouknute", delší neschopenku bych naresila. Jestli se stehujete, tak tim spis ... práce a stehovani ti zaplni hlavu natolik, ze na premysleni o mimcu nebude místo a to je podle me nejlepší ...
My se snažili pres dva roky a naknec to dopadlo v době, kdy jsem se sice obrátila na čínskou medicínu (ale nevěřila jsem tomu) užívala jsem si prosinec (konecne bez leku z Caru, bez utz folikulu, bez pocitani plodnych dnu ...) ...
vánoce, nekolikadeni oslavy silvestra, s tím, ze pauza 3 mesice a od brezna bude příprava na IVF ... no a ta už nebyla třeba ... Rikalo mi tovspoustu lidi a ja to nesnasela "nemysli na to" ... ted ale vim, ze to tak vazne je ...nejhorší je jak na to nemyslet. A to stehovani je ideální.

danka4
8. čer 2015

První krok, jak na to nemyslet, je ... NECHODIT nějakou dobu NA KONIKA!! Toho si uzijes dost az to vyjde! 😉

andrisek123
autor
8. čer 2015

@nonnni
@danka4
holky děkuju za komentáře 🙂 zkusím si sama ze sebou nějak zabojovat uklidnit se a přestat na to myslet 🙂
Tak snad se zadaří 🙂

glimmer
8. čer 2015

já mám celkově super doktora ... kromě toho, že to je opravdu odborník, tak je sympaťák a vyslechne i to co se úplně netká jen "gyndy" ... v dubnu jsem musela na kyretáž (čekala jsem dvojčata) ... po zdravotní stránce vše OK ... ale řekla jsem mu, že se necítím jít do práce, mám docela psychicky náročnou práci ... a jsem doma už od 2.3. ... a teď jdu koncem června a minule říkal, že mě klidně nechá odpočinout i přes léto ať si to promyslím ...