Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Leukoplakie na zevních rodidlech

heluska0
27. kvě 2018

Zdravím maminky , při běžné kontrole mi lékař oznámil že mám na zevních rodidlech Leukoplakii ☹ . Kontrola za půl roku napsal mi mast Elocom a poslal domů . Ptala jsem se co to je a jeho odpověď byla ,že to je nemoc starších žen , ale mě je 38 a také, že by se musela provést obřízka . Údajně se to mlže udělat kdekoliv na těle a mohl by vzniknout rakovinový nádor COŽ MĚ VYDĚSILO ☹ . Není tady někdo kdo by my poradil co to je a hlavně dá se to vyléčit ? Budu ráda za každou radu mocinky děkuji .

ter
Moderátor
28. kvě 2018

Ahojky, leukoplakie jsou takové bílé skvrny, často se vyskytují třeba v ústech na sliznici, když na ni tlačí třeba ulomený zub. Není úplně jasné, proč to vzniká, ale může to vzniknout na různých místech na těle. Je to vlastně taková zrohovatělá sliznice, může to vzniknout na podkladě nějakého dlouhodobějšího dráždění, kvůli kvasinkové nebo jiné infekci... Není to žádná tragédie, jen se to musí sledovat, protože by se mohlo stát, že by se to mohlo zvrhnout v nádor (třeba jako mateřské znaménko se může zvrhnout v nádor). Obřízkou asi myslel doktor, že by ti prostě tu postiženou část odstranil, ne udělal úplnou obřízku. Ze začátku to stačí sledovat, kdyby se to nějak hůř měnilo, tak by to vyřezal právě proto, aby tam ten nádor nevznikl. Držím palce, snad to bude dobré ;)

heluska0
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
heluska0
autor
28. kvě 2018

@ter
heluska0
AUTOR

Dnes ve 14:44
Děkuji tvoje zpráva mě uklidnila a vysvětlila jsi mě to lépe jako můj Dr . Moc děkuji, takže kdyby se to horšilo tak se to vyřízne a tím se zabrání vzniku nádorů ? Asi je to podobné jako u konizace jsi hodná moc moc díky !
0
Odpověz

ter
Moderátor
28. kvě 2018

@heluska0 ano ano, nejak tak se to da predstavit, treba jako konizace cipku 🙂 ty bunky sliznice se v podstate "zblaznily" a zacaly tam rust takove, ktere tam nepatri. nadory take vznikaji tak, ze se normalni tkan zblazni a roste tam a mnozi se neco, co tam puvodne nepatrilo. takze az pujdes na kontrolu, tak se doktor mrkne, jak to vypada, a kdyz uz to bude "zblaznene moc", tak je radeji odstrani, aby se to nesirilo dal. neni to sice uplne stoprocentni, protoze clovek nikdy nevi, kde se to muze objevit priste, ale to riziko se o mnoho snizi 🙂 rozhodne ted muzes byt v klidu, kdyby to vypadalo nejak nedobre, urcite by to doktor resil vic nez mastickou ;) drzim palce ;)

heluska0
autor
28. kvě 2018

@ter Moc Moc děkuji jsi zlatá ! Opravdu jsi mě uklidnila a strach opadl děkuji

ter
Moderátor
28. kvě 2018

@heluska0 to jsem rada

heluska0
autor
29. kvě 2018
heluska0
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
heluska0
autor
3. čer 2018

@ter Ahoj mohu se ještě zeptat jestli může Leukoplakie vymizet po té masti ( kortikoid ) ? Já jsem z toho pořád mimo a pořád vidím bílé flíčky , ale zbavila jsem se studu a manžel se podíval a nic tam prý není a údajně jak se dívám z vrchu tak vidím jen odraz jak tu kůži natahují tak nevím . Je mi to trapné vzal i lupu a nic tam prý není je to údajně jen v mé hlavě . Dokonce si myslí že to Leukoplakie nebyla , ale nějaký typ zánětu jelikož Dr stanovil diagnózu jen na základě pohledu a žádné vyšetření nedělal kromě běžné kontroly a cytologie což bylo v pořádku. Je pravda že už měsíc nepociťuji svědění i ani nepohodlí . Děkuji 🙂
Jo byla jsem si u dr pro recept na Antikoncepci a sestřička se ptala zda ještě mám problémy řekla jsem že ne že už nic nepociťuji , ale že stále mažu . Reagovala ať už nemažu a kontrola za půl roku Myslela jsem že mám mazat celých půl roku , ale řekla že to určitě ne a kdyby to začalo zlobit ať začnu mazat tak jsem z toho jelen 😲 . Jen se bojím aby se to nezhoršilo a nevznikl nádor . Promiň za tak dlouhé psaní a děkuji 😉🙂

ter
Moderátor
4. čer 2018

@heluska0 ahojky, nejsem úplně doktorka, takže v tom nemůžu poradit, ale určitě bych se řídila radou tvého doktora a sestřičky (když tak tam znovu třeba zavolej, popiš problémy - nebo spíš to, že už žádné nejsou - a domluv se,o dál). spíš bych řekla, že teď nemazat, aby bylo vidět, jestli to zmizne a už se neobjeví (to zkontroluje doktor za půl roku) a nebo je potřeba to znovu řešit. každopádně si myslím, že kdyby byla šance, že přijdeš za půl roku k lékaři a už to bude nádor, tak by to doktor řešit radikálněji hned ;) takže snad nic takové nehrozí 🙂

heluska0
autor
4. čer 2018

@ter Děkuj nedalo mě to a psala jsem e-mail do Brna na Onkologické centrum , kde mě před 10 lety provedli dvakrát Konizaci děložního čípku . Popsala jsem situaci spíše jen co mě Lékař oznámil a chtěla jsem vědět rizika vzniku rakoviny a celkově . Pokud to nevadí posílám odpověď 🙂 Dobrý den, paní Heleno,
tyto nálezy většinou vznikají v místech se zapářkou, může se vyskytovat i u žen mladších, častěji u těch s citlivější kůží. Důvodem může být nevhodné oblékání a hygiena genitálu nebo chronický výtok.

Doporučuji nosit volné vzdušné bavlněné spodní prádlo, nebo pokud možno zcela "naostro", nenosit obtažené přiléhavé kalhoty - rifle, leginy, ale nejlépe sukni. Nepoužívat (slipové) vložky mimo období menstruace. K hygieně genitálu používat šetrné čistící pěny - např. Gynexid. Po umytí prostor mezi stydkými pysky důkladně osušit měkkým ručníkem nebo i fénem a vyvětrat. Postup opakovat i několikrát denně - zvlášť pokud děláte sedavou práci nebo se více potíte. Do pochvy každý den zavádět probiotika (jsou k dispozici volně v lékárně výrobky určené k vaginální aplikaci). Pokud je genitál naopak i suchý a kůže praská, pak je třeba jej i promazávat, například obyčejnou bílou vazelínou v tenké vrstvě.

Nález většinou při důsledném dodržování výše uvedených doporučení sám po nějakém čase mizí nebo se nezhoršuje.

Je možné se objednat do mé ambulance ke kontrolnímu vyšetření a posouzení nálezu.

S pozdravem

MUDr. Jakub Texl
. Jen důvody proč to vzniká ke mě nesedí . jen mě napadlo že možná kvasinková infekce vzhledem užívání Ha a také manžele je Diabetik a občas mívá sám kvasinkovou infekci když uhne a nedodržuje Dietu . Omlouvám se za tak dlouhé psaní a moc děkuji že si se mnou píšeš 🙂 .-) 🌷🌷🌷🌷

heluska0
autor
4. čer 2018

Počkám jak dopadne kontrola u mého gynekologa a pokud by bylo potřeba zajedu pro druhý názor určitě do toho Brna 🙂 hlavně že už vím že to může vymizet 🙂 a tobě moc děkuji jsi hodná 🌹

ter
Moderátor
4. čer 2018

@heluska0 jeej tak to je super, ze ti z brna odepsali tak rychle a tak podrobne a ze se na ne muze obratit 🙂 urcite zkus pockat na kontrolu a treba muzes potom i zajet do toho brna, at jsi klidnejsi 🙂 nejhorsi je dlouhodoby stres, na zdravi i ostatni oblasti zivota ;) jinak fakt, muze to vznikat z toho, co pisou (asi to napsali podle toho, s cim tam zeny chodi nejcasteji), ale nekdy se proste vubec nezjisti, z ceho to je. tak zkus dodrzovat ta pravidla, at co nejvic omezis vsechny drazdive faktory, a uvidis 🙂 dej potom vedet, jak jsi dopadla! 🙏

heluska0
autor
4. čer 2018

Psala jsem tam už ve čtvrtek a odpověď došla až teď 🙂 určitě budu vše dodržovat . Na intimní partie jsem používala Lactacyd a letěl do koše jelikož až dnes v lékárně mě Paní Magistra řekla že není moc dobrý a může vyvolávat i právě Kvasinky a koupila jsem si Ginexid čistící pěnu 🙂 a vše co Dr doporučil 🙂 Dokonce jsem si vzpomněla že přímo tenhle Lékař mě kdysi operoval 🙂 . Určitě dám vědět jak budu něco vědět a máš pravdu na 100 % po kontrole tam zajedu pro úplný klid na duši a tobě děkuji jsi moc hodná 🌷🌹🌞

ter
Moderátor
5. čer 2018

@heluska0 drz se!

heluska0
autor
5. čer 2018

@ter Moc moc děkuji 🙂

heluska0
autor
6. srp 2018

@ter ahojky tak zítra v 10 h mně čeká kontrola . Mírná nervozita , ale zase budu vědět na čem jsem .

ter
Moderátor
6. srp 2018

@heluska0 Ahojky, tak moc držím palce! hlavně se neboj na COKOLIV zeptat, když nebudeš vědět, o čem doktor přesně mluví a jak to vypadá do budoucna, tak ho klidně bombarduj dotazy 🙂 Doktor to studoval, ty ne, takže se neboj, že by nějaký dotaz byl hloupý - často doktorům ani nedochází, že jim pacient nerozumí, ptz pro ně už jsou ta "cizí slova" normální, ale měli by na dotaz vše vysvětlit (je to taky jejich práce 🙂). Rozhodně si nemusíš připadat blbě a nechat se odbít ;) A držím palce, ať je hlavně všechno ok! <3

heluska0
autor
6. srp 2018

@ter Děkuji určitě se na vše zeptám 🙂 jsi strašně hodná a zítra napíši jak jsem dopadla 🙂 myslím pozitivně tak doufám že dobře <3 krasný den

heluska0
autor
7. srp 2018

@ter Krasný den přeji 🙂 kontrola dopadla dobře ❤ hned jak jsem si lehla a natahoval rukavici tak prohlásil že je to v pořádku 🙂 prohlédl a bylo to 🙂 ptala jsem se jestli to nemohl být jen nějaký zánět ? Reakce byla že tam byli buněčné změny a léčba kortikoidem zabrala , ale spíše jsem měla pocit že nechtěl přiznat že to mohl být jen zánět nevím . Kontrola za půl roku na stěry , ale to je běžná kontrola 🙂 Hrozně se mi ulevilo a TOBĚ CHCI MOC MOC PODĚKOVAT ZA PODPORU , DODÁNÍ SÍLÍ A HLAVNĚ VYSVĚTLENÍ JSI ZLATÝ ČLOVÍČEK MOC MOC DĚKUJI ❤ ❤