Leukoplakie na zevních rodidlech

heluska0
27. kvě 2018

Zdravím maminky , při běžné kontrole mi lékař oznámil že mám na zevních rodidlech Leukoplakii ☹ . Kontrola za půl roku napsal mi mast Elocom a poslal domů . Ptala jsem se co to je a jeho odpověď byla ,že to je nemoc starších žen , ale mě je 38 a také, že by se musela provést obřízka . Údajně se to mlže udělat kdekoliv na těle a mohl by vzniknout rakovinový nádor COŽ MĚ VYDĚSILO ☹ . Není tady někdo kdo by my poradil co to je a hlavně dá se to vyléčit ? Budu ráda za každou radu mocinky děkuji .

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
heluska0
autor
28. kvě 2018

@ter
heluska0
AUTOR

Dnes ve 14:44
Děkuji tvoje zpráva mě uklidnila a vysvětlila jsi mě to lépe jako můj Dr . Moc děkuji, takže kdyby se to horšilo tak se to vyřízne a tím se zabrání vzniku nádorů ? Asi je to podobné jako u konizace jsi hodná moc moc díky !
0
Odpověz

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
28. kvě 2018

@ter Moc Moc děkuji jsi zlatá ! Opravdu jsi mě uklidnila a strach opadl děkuji

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
29. kvě 2018
heluska0
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
heluska0
autor
3. čer 2018

@ter Ahoj mohu se ještě zeptat jestli může Leukoplakie vymizet po té masti ( kortikoid ) ? Já jsem z toho pořád mimo a pořád vidím bílé flíčky , ale zbavila jsem se studu a manžel se podíval a nic tam prý není a údajně jak se dívám z vrchu tak vidím jen odraz jak tu kůži natahují tak nevím . Je mi to trapné vzal i lupu a nic tam prý není je to údajně jen v mé hlavě . Dokonce si myslí že to Leukoplakie nebyla , ale nějaký typ zánětu jelikož Dr stanovil diagnózu jen na základě pohledu a žádné vyšetření nedělal kromě běžné kontroly a cytologie což bylo v pořádku. Je pravda že už měsíc nepociťuji svědění i ani nepohodlí . Děkuji 🙂
Jo byla jsem si u dr pro recept na Antikoncepci a sestřička se ptala zda ještě mám problémy řekla jsem že ne že už nic nepociťuji , ale že stále mažu . Reagovala ať už nemažu a kontrola za půl roku Myslela jsem že mám mazat celých půl roku , ale řekla že to určitě ne a kdyby to začalo zlobit ať začnu mazat tak jsem z toho jelen 😲 . Jen se bojím aby se to nezhoršilo a nevznikl nádor . Promiň za tak dlouhé psaní a děkuji 😉🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
4. čer 2018

@ter Děkuj nedalo mě to a psala jsem e-mail do Brna na Onkologické centrum , kde mě před 10 lety provedli dvakrát Konizaci děložního čípku . Popsala jsem situaci spíše jen co mě Lékař oznámil a chtěla jsem vědět rizika vzniku rakoviny a celkově . Pokud to nevadí posílám odpověď 🙂 Dobrý den, paní Heleno,
tyto nálezy většinou vznikají v místech se zapářkou, může se vyskytovat i u žen mladších, častěji u těch s citlivější kůží. Důvodem může být nevhodné oblékání a hygiena genitálu nebo chronický výtok.

Doporučuji nosit volné vzdušné bavlněné spodní prádlo, nebo pokud možno zcela "naostro", nenosit obtažené přiléhavé kalhoty - rifle, leginy, ale nejlépe sukni. Nepoužívat (slipové) vložky mimo období menstruace. K hygieně genitálu používat šetrné čistící pěny - např. Gynexid. Po umytí prostor mezi stydkými pysky důkladně osušit měkkým ručníkem nebo i fénem a vyvětrat. Postup opakovat i několikrát denně - zvlášť pokud děláte sedavou práci nebo se více potíte. Do pochvy každý den zavádět probiotika (jsou k dispozici volně v lékárně výrobky určené k vaginální aplikaci). Pokud je genitál naopak i suchý a kůže praská, pak je třeba jej i promazávat, například obyčejnou bílou vazelínou v tenké vrstvě.

Nález většinou při důsledném dodržování výše uvedených doporučení sám po nějakém čase mizí nebo se nezhoršuje.

Je možné se objednat do mé ambulance ke kontrolnímu vyšetření a posouzení nálezu.

S pozdravem

MUDr. Jakub Texl
. Jen důvody proč to vzniká ke mě nesedí . jen mě napadlo že možná kvasinková infekce vzhledem užívání Ha a také manžele je Diabetik a občas mívá sám kvasinkovou infekci když uhne a nedodržuje Dietu . Omlouvám se za tak dlouhé psaní a moc děkuji že si se mnou píšeš 🙂 .-) 🌷🌷🌷🌷

heluska0
autor
4. čer 2018

Počkám jak dopadne kontrola u mého gynekologa a pokud by bylo potřeba zajedu pro druhý názor určitě do toho Brna 🙂 hlavně že už vím že to může vymizet 🙂 a tobě moc děkuji jsi hodná 🌹

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
4. čer 2018

Psala jsem tam už ve čtvrtek a odpověď došla až teď 🙂 určitě budu vše dodržovat . Na intimní partie jsem používala Lactacyd a letěl do koše jelikož až dnes v lékárně mě Paní Magistra řekla že není moc dobrý a může vyvolávat i právě Kvasinky a koupila jsem si Ginexid čistící pěnu 🙂 a vše co Dr doporučil 🙂 Dokonce jsem si vzpomněla že přímo tenhle Lékař mě kdysi operoval 🙂 . Určitě dám vědět jak budu něco vědět a máš pravdu na 100 % po kontrole tam zajedu pro úplný klid na duši a tobě děkuji jsi moc hodná 🌷🌹🌞

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
5. čer 2018

@ter Moc moc děkuji 🙂

heluska0
autor
6. srp 2018

@ter ahojky tak zítra v 10 h mně čeká kontrola . Mírná nervozita , ale zase budu vědět na čem jsem .

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
heluska0
autor
6. srp 2018

@ter Děkuji určitě se na vše zeptám 🙂 jsi strašně hodná a zítra napíši jak jsem dopadla 🙂 myslím pozitivně tak doufám že dobře <3 krasný den

heluska0
autor
7. srp 2018

@ter Krasný den přeji 🙂 kontrola dopadla dobře ❤ hned jak jsem si lehla a natahoval rukavici tak prohlásil že je to v pořádku 🙂 prohlédl a bylo to 🙂 ptala jsem se jestli to nemohl být jen nějaký zánět ? Reakce byla že tam byli buněčné změny a léčba kortikoidem zabrala , ale spíše jsem měla pocit že nechtěl přiznat že to mohl být jen zánět nevím . Kontrola za půl roku na stěry , ale to je běžná kontrola 🙂 Hrozně se mi ulevilo a TOBĚ CHCI MOC MOC PODĚKOVAT ZA PODPORU , DODÁNÍ SÍLÍ A HLAVNĚ VYSVĚTLENÍ JSI ZLATÝ ČLOVÍČEK MOC MOC DĚKUJI ❤ ❤