Mám cysty, které brání otěhotenění. Máte zkušenost?

kattyn
1. bře 2007

ahoj holky, nevím jak začít , ale s přítelem se snažíme o mimi už 3/4 roku .. a bezvýsledně .. ☹
teda našli mi cystu a ta mi nezmizla tak jak má ,teda někdy , s menzes .. tak jsem chodila na kontroly a zároveň jsem dostávala comhexal a utrogestan ..
přítelk byl na spermiogramu, taky žádná hitparáda .. 15% hodně pohyblivých , 10% míň pohyblivýh a 5 % živejch ale nepohyblivých , zbytek nic ... 😖
takže máme tak 25 % spermií
no a dneska jsme byla na kontroli znovu a tam mi doktor zdělil , že ta cysta mi nezmizla, ale naopak se tam objevila další a větší ...
a že ty cysty taky brání tomu otěhotnění ...
jsme z toho už zoufalá a nešťastná .. máte někdo zkušenosti :??? napiště mi prosím jaké ..

kattyn
autor
3. bře 2007

kristynaw.. teeeda 😀 ty sis přispala 🙂
já byla odpoledne pryč, byli sme u babičky a vrátili jsme se až pozdě ... a dneska odpo tam jedu zase .. 🙂

kristynaw
4. bře 2007

neprispala🙂 jsem v USA mam o sedm hodin min🙂

kattyn
autor
5. bře 2007

kristynaw .. jeeejda.. 😀 já zapoměla.. teda mi to nedošlo 😀

kristynaw
5. bře 2007

v poho🙂

kattyn
autor
5. bře 2007

kristynaw. tak dneska jsem zas začla brát utroestan ... ale asi to stejnak nepomůže .. chceme se obrátit na asistované otěhotnění .. už nevěřím,že se to povede ☹

kristynaw
5. bře 2007

to me mrzi☹ treba se to jeste povede!

peta.cz
5. bře 2007

Držím palečky ať se vám všem brzy zadaří!
Já měla cysty dohromady 3x, nakonec všechny sami zmizeli - hodně mi pomohla změna antikoncepce, začala jsem užívat yadine a od té doby bylo po cystách...

kattyn
autor
6. bře 2007

peta.cz.. já vím že by pomohla antikoncepce,ale ty cysty se mi dělají právě proto,že žádnou nemám .. protože se snažíme ... a už dlouho .. teda pro mě je to dlouho ,snad hodně rychla zmizí a už se neukážou 😉

kattyn
autor
20. bře 2007

včera sem si koupila gemmoterapii, no kvůli těm cystám .. jsou to tinktury z bylin a specialní tinktury z pupenů rostlin. nemáte s tím někdo zkušečnosti ?? jeslti vám to pomohlo na cysty a nebo vůbec ?? 🙂

luciik
1. kvě 2007

Ahojte holky, máte někdo zkušenosti s folikulárními cystami?? Nevíte, jak se to dá léčit a zda jde otěhotnět?? Moc děkuju za odpověď.

frufrunka
1. kvě 2007

Ahojte holky! Tak o cystách bych taky mohla vyprávět své... ☹ Luciik, mě na cysty předepsali jen vitamín B - už to tady holky zmínily a trochu mi pomohl. Tím trochu myslím to, že ty cysty, co tam byly, tak popraskaly a během tří měsíců zmizely. Ale stejně nemám ovulaci, tak mi předepsali Clostilbegyt. Uvidím, ale myslím, že výsledkem budou zase vaječníky plné cyst a otěhotnění bude opravdu oříšek... ☹

luciik
1. kvě 2007

Ahoj frufrunko, já jsem před rokem vysadila antikoncepci a od té doby se trápím s cystama. Vžy mi píchnou agolutin, pak je to na chvíli dobré a pak znovu. Mám tím páden anovulační cykly, takže je to opravdu oříšek. Občas ovulaci mám, ale to neznamená, že se doma sejdeme, tak je to dost komlpikované. Ale přece to musí jít nějak řešit, ne??

anippe
31. kvě 2007

Ahojky,dnes mi doktorka řekla, že mám cysty a hned mě poslala na laparku do nemocnice - zítra jdu na vyšetření.Mám děsnej strach,ale na druhou stranu se snažíme pátý měsíc a nic.Tak doufám,že se do mě kouknou a někam se to pohne.Zkoušeli jste někdo homeopatii?...mám strach že se to bude vracet.

romi.r
8. črc 2007

ahojky, poznaly jste když vám ty cysty praskly?

hame
11. črc 2007

romi.r Prý někoho píchne v podbřišku a začne trochu krvácet, ale někdy to prostě praskne ani o tom nevíš.

Ja 3 měsíce po vysazení HA musela do nemocnice na laparku - taky se mi udělala cysta a byla plná krve. Docela mě to štve.

honzulka
21. lis 2007

Ahoj holky,trošku obnovím toto téma.Neporadíte mi někdo,co to znamená,že mám mikrocysty na vaječnících a nasazenou Proveru,která tedy nevím,zda má vliv na cysty nebo mi má jen upravit MS? ☹

musilka
21. lis 2007

honzul mikrocysty?? To máš určo polycystická ovaria viď. Já to mám taky a ještě hromada dalších holek na koníku. zkus mrknout do temy PCO syndromu tam ti holky poradí co a jak 🙂

honzulka
23. lis 2007

Musilko,děkuji za odkaz.Už jsem tam koukla... 😒

zirafik
24. lis 2007

ahoj holky, tak mám podobný problém...jsem dnes 44. den cyklu a MS nikde. Když jsem byla na gyn zjistili mi cystu, prý praskne při MS. Pro lepší vstřebání cysty mi kamarádka (dr.) poradila brát thiamin 😒 Tak uvidíme....ve st jdu znovu na UZ.

luccii
18. led 2008

obnovuju tema - chci se vas zeptat - kdyz mi roste cysta a pak praskne, tak je to dobry? a co snazilkovani? ma to na to vliv? vypada to, ze uz se mi zase tvori cysta ☹ ta minula (minuly mesic) praskla sama, na ultrazvuku mne nasli uz jen tekutinu... lze proti tomu neco delat?

luccii
21. led 2008

nikdo neporadi?

jajda78
21. led 2008

Ahoj.Mám po druhé revizi a na kontrole mi doktor našel cystu 5*6cm.Doporučil při sexu méně přirážet aby nepraskla.Jinak kdybych začala mít bolesti tak do nemocnice.Víc bohužel taky nevím.

luccii
21. led 2008

a prasknuti vadi? mne MUDr. rekla, ze mi ta minula praskla, ze mam uvnitr tekutinu... nevim, zda mam zase jit na gyndu, kdyz uz me podbrisek zase boli (5. den)

kristynaw
21. led 2008

prasknuti nevadi,pokud neni vnitrni krvaceni,coz buy dotycna poznala🙂ja trpim na cysty od 15 let(bude me 23 za tyden) a praskli me vetsinou samy

luccii
22. led 2008

kristy: diky za uklidneni... jenze holky tu psali, ze pokud jsou cysty, lze otehotnet jen zazrakem 😢

duha
23. led 2008

Luccii, mě doktor neříkal, že by to vadilo. Mám cysty dvě - jednu 4cm a druhou 2 cm, obě na stejném vaječníku. Řekl, že by se to mělo vstřebat. V případě bolestí k němu nebo na pohotovost. Jinak mi teď řeší cysty, až vyřeší cysty budeme řešit otěhotnění. Ale to spíš kvůli mé historii (zamlklé těhu), nenarůstající sliznici, anovulačním cyklům...V cystách zas takový problém neviděl. 😉

luccii
24. led 2008

duho, ale mne vcera gynekolozka rikala, ze cysta je az od 3-4 cm! ja mam ted 2x2 cm a to pry jeste cysta neni - ale co teda vlastne mam???

zirafik
24. led 2008

Cysty jsou dutiny různé velikosti naplněné tekutinou a umístěné pod povrchovou blánou vaječníků (vzácně uvnitř nebo na stopce).Ve většině případů jsou nezhoubné a v některých případech mohou zmizet bez léčby. Vyskytují se častěji u žen, které kouří.

Druhy cyst:
Folikulární cysty - folikul vaječníku se nevyvíjí dokonale a nedojde k uvolnění vajíčka, může samovolně zmizet.
Cysty žlutého tělíska - tvoří se žlutého tělíska, struktury vzniklé s folikulu vaječníku, které po ovulaci a uvolnění vajíčka nezanikne.Může samovolně zmizet.
Dermoidální cysta - obsahuje zlomky kůže, kostí, zubů a chrupavek nebo chlupů a vzniká pravděpodobně s embryonální tkáně. Může se šroubovitě točit, prasknout a krvácet. Proto musí být chirurgicky odstraněna.
Polycystóza - Stein-Leventhal- syndrom - výskyt četných cyst (min. 10) na vaječnících. Je vyvolán zvětšením folikulů obsahujících vajíčka.
Příčiny
Příznaky a diagnostika
Malé cysty jsou většinou bez příznaků
Velké cysty - pocit tlaku v břichu

tlak na močový měchýř a střeva
bolest při pohlavním styku
zeslabené nebo zesílené menstruační krvácení Polycystóza - nepravidelná nebo slabá menstruace

vynechání menstruace
neplodnost
zvýšené ochlupení na obličeji i těle
akné
přibývání na váze
bolesti v pánvi
deprese

Diagnóza:
Ultrazvuk
Laparoskopie
Nutno cysty odlišit od zhoubného nádoru
Komplikace
Spontánní prasknutí cysty může způsobit nebezpečný zánět pobřišnice (peritonitis) - náhlá silná bolest v podbřišku, nevolnost, zvracení, horečka.
Vzácně se může vyvinout rakovina vaječníků.
Klasická léčba
Hormonální antikoncepce - někdy však mohou antikoncepční pilulky naopak zvýšit výskyt cyst. Chirurgická léčba:
1. laparoskopie - malý řez do dutiny břišní a vydrénování cysty
2. laparotomie - větší řez při podezření na nádor rakovinného původu a provedení biopsie - pokud jde o nádor odstranění vaječníku (popř. i vejcovodu a dělohy)
Přírodní a doplňková léčba
Podle některých odborníků zabývajících se přírodními léčivými postupy jsou cysty součástí přirozené obrany těla. Pokud játra jsou oslabena a nejsou schopna detoxikovat organismus, pak si organismus vytvoří jakási "druhá játra" - ve formě cyst nebo fibroidů, do nichž se ukládají játry nezpracované látky, aby se udržela rovnováha organismu. Proto je důležité podpořit funkci jater a pročistit organismus.

Strava
Dieta s nízkým obsahem estrogenu: málo tuků, masa, vajec, sýra a mléčných výrobků. Omezení cukru, alkoholu a kávy.
Jíst dostatek celozrnné potravy, zelenou listovou zeleninu, ryby, tofu, přírodně krmená kuřata, čerstvé ovoce a bylinné čaje na podporu jater.
Pokud se společně s cystami vyskytují občas i mykózy a kvasinkové výtoky (candidóza) doporučuje se protikvasinková dieta a léčba.

Bylinná podpůrná terapie:
Byliny na podporu jater - ostropestřec marijánský, smetanka lékařská…
Gynex - bylinný sirup na podporu hormonálního a pohlavního systému
Regalen - bylinný sirup na podporu jater a žlučníku.
Omega 3 kyseliny - regulují hladinu estrogenu při užívání hormonální antikoncepce.

Další pročisťující metody:
Jednodenní půsty - pití čerstvě vymačkaných ovocných nebo zeleninových šťáv.
Výplachy střev.

haassinka
20. dub 2008

Ahojky...před týdnem jsem byla u doktora a zjistil mi 4,5cm velkou cystu na pravém vaječníku. Pokud do měsíce nezmizí, tak mě čeká laparoskopie, nebo druhá alternativa je začít brát na několik měsíců antikoncepci.... co byste dělali vy??? Snažíme se o miminko, zatím to nejde...a antikoncepci neberu už asi 3 roky, protže mi nedělala vůbec dobře, navíc se bojím, že mi to zase úplně rozhodí cyklus...mám tedy raději podstoupit laparoskopii?

poletucha
21. dub 2008

haassinka- kdyby mi nabidli tuhle moznost,tak urcite tu laparoskopii..aspon te poradne prohlidnou a napriklad odstrani srusty a tak...