icon

Máte zkušenosti s diagnostikou endometriózy a její léčbou?

25. čer 2026

Zdravím, máte zkušenost s endometriózou s její diagnostikou? Jaké máte příznaky a věřil vám gynekolog, že máte šílené bolesti, nebo jste se setkali s tím, že vaše problémy snižují? Děkuji

anonym_a5b0f0
25. čer 2026

Nemám zkušenosti, netrpím tím, ale to, že někteří gynekologové bagatelizují hodně bolestivou menstruaci, je bohužel známý, smutný fakt.

Nenech se tím znechutit, odbít a řeš to po své ose, objednej se k někomu, kdo se na to specializuje. Nepotřebuješ k němu žádanku od svého registrujícího gynekologa.

A pokud by můj gynekolog bagatelizoval extra bolestivou menstruaci, změnila bych ho. Nepotřebuji chodit k někomu, kdo mi nevěří a neřeší moje problémy, ale potřebuji chodit k někomu, kdo věří mým potížím a nabídne mi řešení.

autor
25. čer 2026
@anonym_a5b0f0

Nemám zkušenosti, netrpím tím, ale to, že někteří gynekologové bagatelizují hodně bolestivou menstruaci, je bohužel známý, smutný fakt.

Nenech se tím znechutit, odbít a řeš to po své ose, objednej se k někomu, kdo se na to specializuje. Nepotřebuješ k němu žádanku od svého registrujícího gynekologa.

A pokud by můj gynekolog bagatelizoval extra bolestivou menstruaci, změnila bych ho. Nepotřebuji chodit k někomu, kdo mi nevěří a neřeší moje problémy, ale potřebuji chodit k někomu, kdo věří mým potížím a nabídne mi řešení.

@anonym_a5b0f0 děkuji za reakci. Právě střídám gynekology jako ponožky a jejich: být ženou bolí, mě fakt nebaví. Plus ještě ty jejich nelegální poplatky spojené s běžnou prohlídkou, kterou proplácí pojišťovna. Už mě nebaví roztahovat nohy pořád novými cizími lidmi a k tomu platit nehorázné poplatky, když mi nikdo skutečně nechce pomoct. 🤦🏻‍♀️

avatar
levandule_k
Autor odpověď smazal
anonym_a5b0f0
25. čer 2026

A odkud jsi? Z Prahy? Tam se těch registračních poplatků nebojí...

Třeba dá někdo tip na gynekologa v okolí, který je to schopen určit diagnózu, nebo si za někým dojet.

To chápu, že tě nebaví pořád se nechat vyšetřovat bez efektu.

Proti těm poplatkům jedině se bránit tak, že jim připomeneš, že zákon tyto registrační poplatky neumožňuje. A když na tom budou trvat jedině podat stížnost ke krajskému úřadu na zdravotní odbor, ale chce to mít nahrávku. Napřed se ptát, jestli mají kapacitu, oslovovat jménem a když řeknou, že ano a pak odmítnou registraci bez zaplacení poplatku, tak podat stížnost.

autor
25. čer 2026
@anonym_a5b0f0

A odkud jsi? Z Prahy? Tam se těch registračních poplatků nebojí...

Třeba dá někdo tip na gynekologa v okolí, který je to schopen určit diagnózu, nebo si za někým dojet.

To chápu, že tě nebaví pořád se nechat vyšetřovat bez efektu.

Proti těm poplatkům jedině se bránit tak, že jim připomeneš, že zákon tyto registrační poplatky neumožňuje. A když na tom budou trvat jedině podat stížnost ke krajskému úřadu na zdravotní odbor, ale chce to mít nahrávku. Napřed se ptát, jestli mají kapacitu, oslovovat jménem a když řeknou, že ano a pak odmítnou registraci bez zaplacení poplatku, tak podat stížnost.

@anonym_a5b0f0 ano, z Prahy. Klidně bych si někam dojela. Ta investigace mě už taky napadla, problém ale je, že se tento poplatek platí předem a když dáš najevo nesouhlas, tak potom s tebou podle toho jednají. Kdyby chtěli zaplatit až po vyšetření, tak se s tím nemažu a rovnou řeknu, že to snad mají od pojišťovny. Nemůžu se přece pořád prosit o kvalitní vyšetření. Není to snad porušení Hypokratovy přísahy nebo tak něco? 🙂 A to by mělo být trestný snad.

anonym_a5b0f0
25. čer 2026
@anonym_autor

@anonym_a5b0f0 ano, z Prahy. Klidně bych si někam dojela. Ta investigace mě už taky napadla, problém ale je, že se tento poplatek platí předem a když dáš najevo nesouhlas, tak potom s tebou podle toho jednají. Kdyby chtěli zaplatit až po vyšetření, tak se s tím nemažu a rovnou řeknu, že to snad mají od pojišťovny. Nemůžu se přece pořád prosit o kvalitní vyšetření. Není to snad porušení Hypokratovy přísahy nebo tak něco? 🙂 A to by mělo být trestný snad.

@anonym_autor
Kamarádka, co žije v Praze, řešila extrémní bolest v podbřišku na Homolce.

Já jsem byla ve fakultce v Olomouci v Centru asistované reprodukce, potkala jsem tam MUDr. Malchara. On kromě neplodnosti řeší i bolest v pánvi, endometriózu. Přišel mi diagnosticky schopný, udělal mi expertní ultrazvuk, i když netrpím na bolest. U mě to byla otázka chvilky, ale v jedné diskuzi někdo říkal, že jí dělal ultrazvuk 1,5 hodiny. Jsem ve fakultce neplatila ani za plastové gyn. zrcátko.

Hypokratova přísaha se neskládá, skládají lékařské sponze. To vybírání poplatků je porušení zákona.

avatar
svija
Včera ve 12:31

@anonym_autor - nejlepší je nechat se poslat do nějakého specializovaného centra, v Praze Podolí a Karlak. A tam už snad žádné poplatky ani nehradís. Já měla velké endo cysty na vajecnicich (na jedné straně dokonce 10 cm), ale nast3sti bez bolesti. Už jsem po operaci , děti už mám.

anonym_881c8f
Včera ve 12:57

Ahoj já mám diagnostikovanou endometriózu. Začalo to šílenými bolestmi před menstruací a pak v průběhu. Ty bolesti byly tak velké, že mi bylo až na omdlení. Zašla jsem si na gyndu a tam mi doktor řekl, že mě čeká operace. Strašně mě vyděsil protože jsem do té doby o endometrióze neslyšela. Jelikož jsem nechtěla na žádnou operaci tak jsem to začala řešit. Dostala jsem tip ma skvělého doktora, který se specializoval na tuto nemoc. No operaci jsem se nevyhnula. Jednalo se o laparoskopii, kde mi odstranili ložiska endometriózy. Naštěstí mi nevzali vejcovody ani vaječníky. Endometrióza se bohužel vrací. Za mě jsem si ji přivolala hlavně špatným životním stylem, nadváhou a velkým stresem. Říká se, že je to nemoc hodných holek. Vše jsem změnila životní styl, stravu, začala sportovat, zhubla a mám klid. Ani nevím, že mám menstruaci. Ano, cysta na vaječníku malá je, ale problémy mi nedělá. Navíc jsem ve 32tt a říká se, že těhotenství je lék na endometriózu. Doporučuji vyhledat kvalitní Endocentrum a empatického lékaře.

autor
Včera v 15:20
@anonym_881c8f

Ahoj já mám diagnostikovanou endometriózu. Začalo to šílenými bolestmi před menstruací a pak v průběhu. Ty bolesti byly tak velké, že mi bylo až na omdlení. Zašla jsem si na gyndu a tam mi doktor řekl, že mě čeká operace. Strašně mě vyděsil protože jsem do té doby o endometrióze neslyšela. Jelikož jsem nechtěla na žádnou operaci tak jsem to začala řešit. Dostala jsem tip ma skvělého doktora, který se specializoval na tuto nemoc. No operaci jsem se nevyhnula. Jednalo se o laparoskopii, kde mi odstranili ložiska endometriózy. Naštěstí mi nevzali vejcovody ani vaječníky. Endometrióza se bohužel vrací. Za mě jsem si ji přivolala hlavně špatným životním stylem, nadváhou a velkým stresem. Říká se, že je to nemoc hodných holek. Vše jsem změnila životní styl, stravu, začala sportovat, zhubla a mám klid. Ani nevím, že mám menstruaci. Ano, cysta na vaječníku malá je, ale problémy mi nedělá. Navíc jsem ve 32tt a říká se, že těhotenství je lék na endometriózu. Doporučuji vyhledat kvalitní Endocentrum a empatického lékaře.

@anonym_881c8f děkuji moc, já žiji zdravě, ale jsem stresař. V rodině jsem si zažila manipulaci a nepřijetí a byla jsem vycukaná a poslouchala na slovo. Nově se učím být na sebe hodná a zlepšuje se to, ale stejně bych si to chtěla ověřit. 🙂

anonym_881c8f
Včera v 16:08
@anonym_autor

@anonym_881c8f děkuji moc, já žiji zdravě, ale jsem stresař. V rodině jsem si zažila manipulaci a nepřijetí a byla jsem vycukaná a poslouchala na slovo. Nově se učím být na sebe hodná a zlepšuje se to, ale stejně bych si to chtěla ověřit. 🙂

@anonym_autor mrkni na Endotalks