Menstruační cyklus. Od kdy se počítá první den menstruace? Od špinění nebo až krvácení?

jironymou
6. říj 2019

Holky, dnes jsme byly s kamaradkou na procházce.A ona se mě ptá: "od kdy se počítá mensturace?"A dodala: "já třeba 5 dní špinim a pak 4 dny silné krvácení.A někdo mi říkal, že se špinění nepočitá."Nedokázala jsem ji odpovědět, protože beru anti a krvacím přesně 4 dny a konec...ale teda nasadila mi takového brouka do hlavy...poradíte nám?

gruyerre
6. říj 2019

@jironymou špinění se nepočítá, až od toho krvácení začíná cyklus.

jironymou
autor
6. říj 2019

Děkuji.A já myslela, že to je nesmysl.A že se to počítá celé.

sudylichozrout
6. říj 2019

@jironymou Spineni se nepocita. A kdyz zacnes krvacet az po 17. hodine, tak se pocita jako prvni den menstruace az den nasledujici (napr. krvacet zacnes 6. rijna v 19:30, 1DC je az 7. rijna).

hanka_12345
6. říj 2019

@sudylichozrout 😲
To jsem netusila...nó jsme zase chytrejsi🤔

sudylichozrout
6. říj 2019
jironymou
autor
7. říj 2019

@sudylichozrout Fakt jo...?Ty brdo...to je az takhle vymakane 😀 no jak rikam, ja zila v tom, ze se pocita uz i spineni.Holky mooc diky.A kamaradka taky dekuje 😘⚘

svntvt
7. říj 2019

@sudylichozrout tvl takže to cely zivot počítám a rikam uplne blbe 😂 me ani nenapadlo nad tim premyslet! Hm...

sudylichozrout
7. říj 2019

@svntvt Ja si myslim, ze pokud neresis treba IVF, tak je sumak, jestli tu hranici 17 hodin dodrzujes 🙂 Ja se to dozvedela od sveho lekare, protoze jsem se na to konkretne ptala, mela jsem v tom taky hokej a tak me zajimalo me, jak to pocitaji oni 🙂

jironymou
autor
7. říj 2019

@sudylichozrout ja jsem asi blba, ale co je IVF? 🙏

sudylichozrout
7. říj 2019

@jironymou Umele oplodneni (in vitro) 🙂

martiniquest
7. říj 2019

@sudylichozrout V zivote jsem o hranici 17hod neslysela 😂 tim nerikam, ze neexistuje. Ale prekvapuje me, ze v dobe desne exaktni mediciny tohle nevim (a nepovazuju se za ignoranta a nevzdelance)

sudylichozrout
7. říj 2019

@martiniquest Já o tom neměla tušení ještě asi před rokem a menstruuji už 23 let 🙂

herminka
9. říj 2019

Já jsem četla různé hranice, odkdy se to počítá jako druhý den - 18 hod. nebo 20 hod. Já beru tu 18. hod., jelikož mám celý život krátký cyklus, jsem ráda za každý den k dobru 🙂
Jinak ano, počítá se až červená krev, ne špinění.

lioness2000
15. zář 2020

Vážně se to nepočítá jako špinění? No jde o to že mě právě gynekolog říkal že se to počítá od špinění. A krvácení by se mělo do blízké doby dostavit.

herminka
15. zář 2020

@lioness2000 Zrovna nedávno jsem někde opět četla, že špinění se počítá ještě k předchozímu cyklu, a nový cyklus je opravdu až červená krev.