Mimomenstruační krvácení - příčina?

shafrah
7. zář 2016

Přeju hezký den,
asi před třemi lety jsem vysadila HA a již ji víc brát nechci. Nicméně jsem toto udělala už jednou, kdy jsem asi po roce bez HA zase prášky užívat začala, jelikož jsem před menstruací vždy špinila. V současnosti to takto řešit nechci, jelikož bychom s mužem rádi miminko.
Dříve to bylo pouze špinění, třeba 5-7 dnů před menstruací, ale nyní už je to spíše krvácení, a to vždy ve druhé polovině cyklu, po ovulaci (minulý měsíc hnusná hnědá krev, tento měsíc čistá, ostře červená, bez sraženin).
Od nového roku to s mojí gynekoložkou řešíme. Nejprve mi napsala utrogestan. Poprvé zafungoval, ale nyní už bez efektu. Hormonální profil mám v pořádku, vyloučeny infekce, chlamidye, ueroplasmata. Vždy se v první polovině cyklu vytvoří krásná děložní výstelka, vyroste hezký folikul, ale myslím, že právě kvůli tomu špinění a dnes už i krvácení se nám otěhotnět nedaří. Doktorka mi řekla, že pokud se to tento měsíc nezadaří, zajde si muž na spermiogram a u mě by bylo nejvhodnější udělat hysterektomii a nejlépe i laparoskopii, jelikož v děloze může být něco, co není na ultrazvuku vidět.
Nejvíce mě asi mrzí to, že i když jsem dle všech vyšetření zdravá, tělo očividně nefunguje, jak má. Zkoušela jsem různé bylinné léčby a podobně, ale zatím to je pouze házení peněz z oken. Už jsem z toho nešťastná. Kde by mohla být příčina? Budu ráda za vaše zkušenosti.

janca84
27. říj 2016

@shafrah No mě doktorka taky říkala že tak brzo v cyklu to může byt ovulační špinění, ale pět dní se mi zdá hodně, to mám teď každý cyklus tak brzy. Tak třeba ta laparoskopie pomůže...a nebo potom ta rekonstrukce, taky budete mít jiné myšlenky. No mě se do mojžíšové taky moc nechtělo, nakonec jsem se do toho dala. Dnes jdu ještě na odblokování kostrče. Ale jestli to konkrétně u mě k něčemu bude těžko říct.

aklin
27. říj 2016

Po vysazeni HA jsem krvacel i 15 dni v kuse. Nejdrive spineni, pak slabe krvaceni a az po 10 dnech prisla normalni ms. Nikdy jsem nevedela kdy mi prijde. Dostavala jsem leky na upravu, zabralo jen na chvili. Doktor provedl ruzna vysetreni, hormonalni profil v poradku, po nejake dobe zjistil ze nemam ovulaci pak ze trpim syndromem pco. Diky tomu problemu jsem cele 3 roky nemohla otehotnet. Nastesti to dobre dopadlo, a dnes si uzivam 16 m dcery.

janca84
24. lis 2016

@shafrah Ahoj, tak jak dopadla laparoskopie? Ja jsem dnes 15 dc a od 11 dc zase dost spineni, chvilemi i cista krev, uz jsem z toho fakt docela spatna a taky nevim kdy spolu teda takto mame spat...

shafrah
autor
25. lis 2016

@aklin to je super, zvlášť kdyz se nasla příčina. Ale tři roky je hodně dlouha doba. Muselo to byt náročné...

@janca84 termin operace ni posunuli az na 14. prosince. Jinak minuly mesic úplná katastrofa. Spineni od 10 DC, menses přišel o 5 dni drive. Tento mesic zase naprosto v pohodě. Tak uz tomu vazne nerozumím... A co se sexu týká... Naprosto te chapu. Posledne to spinen bylo dost hnusné, ze jsem se prostě nedovedla překonat. Memu muzi uz to očividně dost leze na mozek :D a kdyz nespinim, tak mam bolesti v podbrisku, ze to taky nejde :D

janca84
25. lis 2016

@shafrah Take to tak mam ze jeden mesic je to lepsi a druhy horsi, tak to asi bude nejak souviset s vajecnikama....budu muset zase zajit k dr.,ale ta mi nabizi jen hormony.

shafrah
autor
2. pro 2016

@janca84 tak já jsem dostala hormony, aby se mi oddálila menstruace a hezky to vyšlo na nový termín operace. A já stejně dostala menses tak, jak jsem měla. Hormony, nehormony 😀 Takže operace nakonec bude už příští týden. Moje tělo si zkrátka dělá, co jemu se zamane 😀

janca84
3. pro 2016

@shafrah Tak snad se aspoň přijde na příčinu a budeš mít klid. Mně se teda teď dost zkrátil cyklus, na 22 dní, takže buď špiním nebo menstruuju...

janca84
11. pro 2016

@shafrah Muzu se zeptat jestli ti na neco prisli na te laparce jestli jsi uz byla? Nebo je vse pri starem...