Může způsobit štítná žláza potrat?

michalka1402
27. črc 2013

Ahojte jsem zrovna po druhém potratu ☹ ☹ .A když jsem byla na reverzi tak se jim nelíbila moje štítná žlaza.Je možné že by ty potraty způsobyla ta štítná žláza???Jestli jo jaké mě bude čekat vyšetření????Nevím co mám čekat a su už z toho nešťastná.Děkuji za rady a názory.

michalka1402
autor
27. črc 2013

Chtěla jsem se ještě zeptat na jaký jste šla vyšetření po dvou potratech???A jestli jste někam šly nebo ste se o to pokusily zas po delší době??

maximka33
27. črc 2013

@michalka1402 mně se to bohužel stalo. v těhotenství se mojí doktorce nelíbil můj větší krk, tak mě poslala na krev. hodnoty nebyly dobré. a za chvíli jsem potratila. po dvou měsících byly hodnoty zase v pořádku. tak jsme se na endokrinologii domluvily, že hned jak otěhotním, přijdu si pro léky (pro miminko) no a beru je doteďka, budu je brát do porodu. a vše je v nejlepším pořádku. jinak můžu ještě doporučit gynex. a je tady taky téma Potrat a co dál, mně tam holky hodně pomohly..

lussi
31. črc 2013

ahojik, já se se štítkou léčim už delší dobu a je třeba to mít opravdu pod kontrolou, jakmile otěhotníš, okamžitě na endokrinologii, aby Ti případně upravili dávky léků. Já když nebyla v normě, nemohla jsem ani na IVF.

sarkad2856
3. srp 2013

@michalka1402 Ano může to mít vliv bohužel na potrat,ale znám případy kteří mají lečenou štitnou žlázu,berou prášky a ted jedna dokonce otěhotněla,takže jde o to jí lečit 😉

michalka1402
autor
3. srp 2013

@lussi Možu se zeptat co je to IVF???Asi su blba ale opravdu nevim co to je ☹

kofinka
3. srp 2013

@michalka1402 Udělají ti rozbor krve a ultrazvuk krku (štítné žlázy). Budeš pak brát hormony které štítná žláza vyrábí (pokud jich máš málo) nebo naopak prášky na snížení pokud štítná žláza pracuje až moc. Je to taková malá chemická továrna v těle a má vliv snad na vše. Na plodnost, potraty, kvalitu vlasů, kůže, únavu, nebo naopak hodně energie, tloustnutí nebo hubnutí.

michalka1402
autor
3. srp 2013

@kofinka jééééé moc děkuju 🙂 tak to mě asi tet bude čekat

lussi
3. srp 2013

@michalka1402 to je zkratka pro umělé oplodnění 😉

michalka1402
autor
3. srp 2013

@lussi děkuji 🙂

michalka1402
autor
4. srp 2013

Nevíte někdo číslo na endokrinologii v Brně??? Ským máte dobrou zkušenost???

tulikiss
4. srp 2013

@michalka1402 dost zalezi z ktere casti Brna jsi, endokrinologove maji tak plno, ze zde neplati volba lekare, a vezmou te jenom podle mista bydliste. aspon u me to na podzim tak bylo a to jsme obvolala asi 5 doktoru.

michalka1402
autor
4. srp 2013

@tulikiss Já z Brna nejsu ale kousek od brna(ze strany od Tuřan)

tulikiss
4. srp 2013

tak pokud si to dobre pamatuju tak Brno venkov prijimal doktor co ma ordinaci v Bohunicich v nemocnici, aspon me rekli ze me nevezmou, ze nejsme Brno venkov.

michalka1402
autor
4. srp 2013

@tulikiss a nemaš na něho číslo???