Navrácení menses pomocí hormonů nebo homeopatik. Zkušenosti?

linda_01
10. kvě 2021

Dobrý den,
ráda bych požádala o radu. Už rok nemám menstruaci, jelikož jsem rychle zhubla 20 kg...
Byla jsem na vyšetření u paní gynekoložky a ta mi řekla, že to můžeme navrátit hormony, předepsala mi estrofem.
Ale také jsem narazila na paní doktorku, která se zabývá homeopatiky, a ta má za to, že to lze navrátit i přírodní cestou.
Máte s tím někdo zkušenosti? Popřípadě si ráda vyslechnu váš názor na tuto věc.
Děkuju mooc předem.
Zdroj: https://www.poradte.cz/nejen-pro-zeny/14459-nav...

mamikry
10. kvě 2021

@linda_01 Nema zkusenost ani s jednim, ale mozna byste mohla zkusit hormonalni jogu. Mela by byt dobra na cyklus a rade zen udajne pomohla na syndrom PCO, tak by mohla zabrat i na tenhle problem.

linda_01
autor
10. kvě 2021

@mamikry Dobře, děkuji Vám moc za tip. Za zkoušku nic nedám a třeba mi to pomůže.

levandule_k
10. kvě 2021

Je otázka i jakou máš stravu, jak teď jíš. Jaké máš BMI. Je rozdíl, když máš 170 cm a zhubla jsi z 70 na 50kg, nebo jsi měla 85 a zhubla na 65 a jestli cvičíš. Obecně je cvičení zdravé, ale kdybys měla extremní zátěž, tak ms může vymizet. Pro tvorbu hormonů jsou důležité správné tuky, dále bych řešila, jestli dobře funguje štítná žláza.

Pak jsou bylinky podporující ženský cyklus.

noemi77
10. kvě 2021

Ahoj, měla jsem amenoreu po dlouhodobém braní HA. Nejdřív to doktorky zkoušely Estrofemem, ale ten v klasických dávkách neměl žádný efekt. V kombinaci s Duphastonem pak ano, ale jak mi bylo vysvětleno, pomocí těch prášků se stejně jednalo o falešnou menstruaci (podobně jako při braní HA), takže při snaze o otěhotnění úplně k ničemu. Bez prášků opět zmizela. Takže jsem se rozhodla to zkusit přírodně a rovnou všechny dostupné přípravky naráz, protože jsem na to měla jen 3 měsíce, než by nás poslali na IVF. Užívala jsem mateří kašičku, kontryhelový čaj, Macu, Gynex a Fertipronu. Kromě toho jsem šla k fyzioterapeutce na cvičení podle Mojžíšové a odblokování kostrče. Hned po měsíci to zabralo. U mě byl ale problém pouze v nerostoucí sliznici (což ukázala všechna vyšetření), takže jsem věděla, na jaké preparáty se mám zaměřit. Taky záleží, jak moc na to spěcháš. Je možné, že kdybych tomu dala víc času, naskočil by cyklus sám.

linda_01
autor
10. kvě 2021

@levandule_k Předem bych Ti chtěla poděkovat, za Tvůj čas mi odpovědět a také za Tvou snahu mi pomoci.
Co se týče stravy... podle mého už poslední cca 3 měsíce mám stravu jak dostatečnou, tak i zároveň pravidelnou.
Ohledně cvičení... teď cvičím cca 4-5 x týdně (2-3x spodní část těla a 2x vrchní část) a to ještě s minimální intenzitou. Přibrala jsem už několik kilo navíc, ale stále nic. Měřím 176 cm, vážila jsem cca 73 kg, potom jsem zhubla na 49 kg... a teď jsem vědomě přibrala na 63 kg.
Na vyšetření štítné žlázy jsem byla a všechny hodnoty mám v pořádku.
Super tip, děkuji, zkusím nějaké bylinky, zvýšit příjem tuků a uvidíme jestli se cyklus dá do pořádku.

linda_01
autor
10. kvě 2021

@noemi77 Děkuji Ti, že jsi se takto podělila o svou zkušenost, moc si toho vážím. A jsem ráda, že jsi už teď v pořádku. <3
Takže tyto hormony (estrofem,..) Ti vyvolají pouze falešnou menses? a kdyby mi je doktorka vysadila, tak by se mohla stát, že by menses opět nenaběhla? Doktorka mi totiž řekla, že za rok budu mít menses úplně v poho a prášky brát taky nebudu... Jo a ještě, že na to prý nic jiného než prášky nepomůže... a potom, když se podívám na net, tak všude čtu jak si holky vrátili menses i bez prášků....
U mě jde hlavně o to, že mi je 16 let, jsem ve fázi dospívání, tak abych v budoucnu neměla problémy s kostmi...
No každopádně asi si zkusím pořídit tu Macu, kontryhelový čaj,.... no a uvidíme jestli to naskočí.

levandule_k
10. kvě 2021

@linda_01 Bylinky nejsou jenom hezké kytky, mají účinky a umí krásně pomoci, když se užívají správně. Zacházej s nimi s respektem. Něco si o nich vygoogli. Kontryhel patří mezi známé ženské bylinky na řadu potíží, harmonizuje cyklus a podporuje růst děložní sliznice. Kontryhel se správně pije od začátku cyklu do ovulace. Nemá se pít nepřetržitě, to by třeba ovulaci mohl oddálit, vymazat. Problém, je že ty ovulaci nemáš, takže kontryhel bych pila asi max. měsíc v kuse, nejméně aspoň 14 dní a pak dní pauza. Nejsem bylinkářka ani doktorka, já se řídím svým pocitem, když piju bylinkové čaje. Luhuju je 15-20 minut. Něco o kontryhelu třeba tady https://annakohutova.cz/kontryhel-dar-pro-zeny/
Na problémy s cyklem je výborný řebříček. Řebříček a kontryhel se můžou dohromady.
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-st...

Gynex je také dobrá volba, ale nekombinovala bych ho s čaji, buď jedno, nebo druhé, ono by toho mohlo být moc.

Význam tuků máš tady https://www.margit.cz/hormony-fungovaly/ Jestli jíte doma rostlinné ztužované tuky (Flora, Rama, Hera), vyvaruj se jich a nahraď je máslem.

Nemáme věšteckou kouli, abychom věděli, co bude za rok, když hormony budeš/nebudeš užívat. A to nemá ani doktorka. Ženské tělo není stroj, takže stejný postupu v léčbě u dvou žen, může vést k různým výsledkům.

Ty bláho, při 176 mít 49, to je náběh na anorexii ne? Nebo jsi si musela projít slušným stresem, kdy jsi tak moc zhubla.

Další oblast, kde můžeš hledat příčinu svých potíží a pomoc je psychosomatika. Zjednodušeně, když tělo nezvládá určité problémy, řeší to nemocí. Někoho bolí kolena, někdo má žaludeční vždy. Jen nástřel, nesnažíš se potlačit své ženství, vážíš si sama sebe jako ženy, vztah s matkou, vztah sama k sobě, otázky si pokládej tímto směrem. Přímo gynekoložka, co řeší tyhle problémy z pohledu psychosomatiky je Helena Máslová. Na netu jsou s ní nějaké rozhovory a přednášky.

Je hezké, že děkuješ za odpovědi, potěšilo mě to 🙂

noemi77
11. kvě 2021

@linda_01 No tak u mě taky tvrdili, že je to váhou pod 50 kg (je to takové nejjednodušší vysvětlení), jenže já mám o 20 cm méně než ty, takže jsem si o tom myslela svoje, u tebe to ale tím zhubnutím určitě bude. Doporučuju se podívat na Youtube na Katy Blažčíkovou - nahodila si zpátky cyklus přibráním a zvolněním tréninku, ale trvalo to, ne že ne... Ano, gynekoložka mi taky tvrdila, že Estrofem mě nakopne, ale ne, několik měsíců jsem ho brala úplně bez výsledku, až v CARu mi doktorka vysvětlila, že když jsou tělu dodávány umělé hormony, reaguje na to hypofýza tak, že přestane přirozené hormony tvořit, protože už je toho hormonu v těle přece dost, takže je to začarovaný kruh. Ty máš štěstí, že jsi mladá, takže času máš dost, dej tomu tak aspoň 18 měsíců, než se tělo vzpamatuje. Jestli gynekoložka nepředpokládala, že si během užívání Estrofemu plynule přijdeš pro HA, čímž se problém zakryje. Gynekologové na to opravdu nic jiného nemají (bylinky nepředepisují 🙂), ale v CARu tomu byla doktorka velmi nakloněná - jakýmkoli přírodním prostředkům, homeopatii, akupunktuře, Mojžíšové - řekla, že uškodit to nemůže (asi znala dost příběhů, kdy si neplodné páry nakonec pomohly samy).

linda_01
autor
11. kvě 2021

@levandule_k Týjooo, tolik informací najednou, ani nevíš jak moc Ti jsem vděčná❤ Všechny Tvé rady si vezmu k srdci, protože jak vidím, tak určitě víš o čem mluvíš.
Hned zítra si doběhnu koupit kontryhel a pokud by náhodou nepomohl, tak si pořídím ten gynex, koukala jsem, že na něj jsou taktéž skvělé ohlasy.
Ohledně tuků, tak je zkusím trošku navýšit. Rostlinné ztužované tuky doma vůbec nemáme, takže s tím problém mít nebudu.
Máš úplnou pravdu, tak uvidíme co mi nakonec pomůže a jak to všechno dopadne. Doufám, že se mi to dá dopořádku. Budu pro to dělat všechno.
No ono to semnou bylo docelo složitý... každopádně jsem ráda, že jsem se odhodlala s tím začít něco dělat.
Určo se juknu na tu psychomatiku a uvidím jestli se rozhodnu i pro tuto pomoc.
Tak za prvé to je slušnost a za druhé jsem strašně moc ráda, že existuje ještě někdo, kdo se snaží druhým pomoct. Takže ještě jednou MOC DĚKUJI!!! Jsi zlatý člověk❤ kéž by bylo takových víc.

linda_01
autor
11. kvě 2021

@noemi77 Dobře, juknu se na její videa. Chápu, že to chce čas a nedá se to uspěchat.
Tak hlavně, že jsi nakonec našla někoho, kdo Ti vše vysvětlil a dala jsi si to do pořádku.❤ A taky jsem Ti strašně moc vděčná za to, že jsi se o to podělila, tím jsi mi neskutečně pomohla. Alespoň vím, že mám možnost si to navrátit i bez hormonů a vím co to je za "svinstvo".
Zkusím, jak říkáš, si pomoci přírodní cestou a uvidíme jak se to vyvine. Snad se to dá do pořádku. Ještě jednou Ti MOC DĚKUJI! Jsi skvělá!❤

levandule_k
12. kvě 2021

@linda_01 Já jsem si také prošla tím, že mi nechodila menstruace, respektive začala chodit jednou za čtvrt roku cca v 16 letech. Předtím jsem ji měla od první MS přesnou plus mínus 2-3 dny. (Důvod byl hormonální nerovnováha, polycystické vaječníky.) Na gyndě to řešili antikoncepcí. Prý je to na pořád. Možná se to srovná porodem. Takže když jsem po čase vysadila antikoncepci a ona nepřišla. Tak jsem jsem si říkala, hmm to je blbé, holt není jiná možnost než antikoncepce. Pak jsem tak nějak objevila kontryhel, ale protože jsem o tom nic nevěděla, pila jsem ho nahodile, vyřadila margaríny, protože mi přestaly chutnat a tak nějak jsem se trochu zabývala osobním rozvojem, populární psychologií, přesněji četla jsem knížky z této oblasti, aby to nevypadalo, že jsem zas dělala něco extra složitého 🙂. Díky tomu jsem k sobě začala trochu jinak přistupovat k životu, vážit si sama sebe. Pak jsem vysadila zase antikoncepci a byla jsem překvapená, že mi krásně naskočila ms a chodí pravidelně. Od té doby nikdy nenadávám, že mám zase blbé krámy. Když jsem šla na gyndu a říkala jsem překvapeně, že mi chodí ms, když přece nemá, tak mi lékařka řekla, buďte ráda. Jako ráda jsem byla, ale chtěla jsem vědět proč 🙂 Pak jsem objevila psychosomatiku a tam jsem si zpětně určila příčinu i tam, myslím si, každá věc mi pomohla trochu a dohromady se to sečetlo a vrátil se mi normální cyklus 🙂

Dej si čas, ono to nebude hned po týdnu pití čaje 🙂 Já ráda sdílím svoje zkušenosti a znalosti, které jsem tak v průběhu života posbírala. Říkám si, že třeba to také někomu pomůže

linda_01
autor
13. kvě 2021

@levandule_k Ach ty gynekologové, všechno chtějí řešit hormonami, antikoncepcí... nakonec je asi nejlepší se v daném problému začít vzdělávat a pokusit se přijít na příčinu problému sama, přesně tak jak jsi to udělala nakonec ty...
No každopádně si také myslím, že každý kdo někdy na nějakou dobu ztratil cyklus nebo s ním měl nějaké problémy, tak si cyklu začne vážit o dost víc a bude se snažit o něj pečovat jakmile začne chodit pravidelně❤ vidím to sama na sobě, ještě před rokem a půl jsem říkala "zase ty krámy, já je nechcu" no a teď... ani nevíš, jak bych je strašně ráda měla, dost mi chybí... je to dost zvláštní bez nich... chce to čas a už nikdy v životě neudělám takovou blbost, jako jsem udělala...
Jojo, to mi je jasný, že to chce čas. Tak snad se to díky Tvým radám podaří.
To, že tady píšeš svou zkušenost určitě pomůže mnoha holkám, ne jen mně. Takže to má smysl! Děkujem!❤