Nehormonální tělísko a velmi silná menstruace

tsafarikova
4. črc 2019

Ahoj, mám již 18 měsíců nehormonální nitrodelozni tělísko. Byla jsem varována že MS je s ním trochu silnější ale to co zažívám to je děs. 4 dny před MS začnu spinit a ne úplně málo. Pak přijde MS ta je tak silná že bych 4 dny mohla strávit jen na záchodě protože i největší tampon po hodině protece a to beru ascorutin. MS trvá 8 dní a pak ještě další 3 dny spinim takže jsem 14 dní z měsíce úplně mimo. Do toho neustálé záněty. Pořád mi všichni říkají ať vydržím že si to sedne ale mě to naopak přijde čím dál tím horší. Takže jsem rozhodnuta že ho nechám vytáhnout. Máte někdo zkušenosti po vyjmutí? Vrátilo se pak vše do normálu?dřív jsem menstruaci měla 4 dny a tohle mě dost ubiji a trochu se bojím že i když ho nechám vyndat už to tak zůstane

krista25
4. črc 2019

Ahoj já jsem ho měla před těhotenstvím, vydržela jsem to rok. Sice jsem to neměla 14 dní ale zase než jsem to dostala tak mě bolelo břicho neskutečným zpusobem. Třeba týden a pak jsem byla jak prutokac. 😁😪Nechala jsem si to vyndat a nejednou bolest břicha ustala a cyklus se taky srovnal sice 6 dní cca ale jen dva dny silné. 😊

tsafarikova
autor
4. črc 2019

@krista25 břicho mě teda taky bolí ale spíš mě štve že jsem nepoužitelná, nic nemůžu a nikam nemůžu a děti kvůli mě smrdí doma :( jsem rozhodnutá pro odstranění vejcovodů ale není to zadarmo takže asi půjde ven a dočasně asi HA to taky není nej ale takový problémy jako s tělískem jsem neměla

hermij
4. črc 2019

Tohle bych Ti nikdy neřekla, páni! Ven. Jakmile to půjde. Na nic nečekat :( 😢 Výborné rozhodnutí.
Všechno, co popisuješ, jsou nežádoucí účinky, které tělíska provází a nejspíš tě budou provázet hooodně dlouho, nečekej, že by si něco sedlo. "Sednout" by znamenalo hodně patologický stav, kdy by se tělo přestalo tělísku bránit. Víš, jak tělísko funguje? Máš v těle permanentní zánět. Takže je normální, že špiníš. Je normální, že budeš krvácet, kdy se tělu zamane, silně, slabě, jak se zachce. Je normální, že budeš mít divné výtoky i záněty. Tělo se brání. Nehormonální tělísko způsobuje ještě častěji potraty. Nebrání dostatečně před početím obsahem umělých hormonů (dochází totiž k ovulaci oproti hormonálnímu), ale jen před uhnízděním, takže se vajíčko oplodní spermií, ale kvůli cizímu tělesu v děloze se plod potrácí. Z tělísek jsou navíc gynekologům největší provize, proto je tolik doporučují 😞

A teď nějaká rada. Opravdu nemám právo nikoho soudit, tak to prosím neber ve zlém, ale třeba se k tobě tyto informace nedostaly, ale máš na ně právo. Zkus stravou nebo doplňky stravy doplnit vit. C, B6,9,12 (to je hrozně důležité), hořčík, železo a kvalitní tuky (omega-3). Prostě hodně zeleniny, víc ryb (2-3krát týdně), rybích olejů, oříšky, dýňová, slunečnicová, lněná semínka... Klidně už i nyní, ale hlavně pak po vysazení. Mohlo by to upravit to špinění a vaginální projevy zánětu. Ten tam ale bude bohužel pořád, dokud tělísko nepůjde ven. Kvalitní výživou ale tělu jedině prospěješ, i když to nevytáhneš. Po vytažení bych hned nečekala, že se MS upraví, ale po pár cyklech by měla. Hladší průběh a bezbolestnost podpoříš opět hořčíkem (v surové podobě - chlorid hořečnatý, tedy hexahydrát, vyrábí např. Fichema), B6 (lahůdkové droždí...), listová a košťálová zelenina, pupalka (kapsle nebo olej). Přeju ti, aby to ustalo a neměla jsi žádné další nežádoucí účinky.

A když už jsem napsala sloh, tak ještě doplním. Nabízí se, jak se chránit poté. HA by byla z bláta do louže... Uvede tělo do spánku a hormony ve velkém škodí celému organismu (od trávícího traktu, přes endokriní, nervový, reprodukční... systémy) zkus se poinformovat o dalších alternativách, jako jsou symtotermální metoda (www.prirozenaantikoncepce.cz), pesary (www.pesarshop.cz), kondomy apod. Hodně zdaru 🙂

tsafarikova
autor
4. črc 2019

Zeleniny jim hodně protože potřebuju zhubnout 🙂 k tomu si dávám lněný olej, ven ho dr vytáhne 16.7 bohužel do ty doby má dovolenou :( já si fakt myslela že si to sedne když v okolí každý říká že se to u nich srovnalo. Bohužel kondomy u nás nepripadaji v úvahu. Takže chci to odstranění vejcovodů protože tělísko už nikdy a s HA taky nemám úplně nejlepší zkušenosti takže buď dočasně z nouze ta ha a nebo si budeme dávat bacha to musím probrat s manželem protože další už opravdu nechci to bych se asi už zblaznila :D

konidana
4. črc 2019

@tsafarikova sedne, ale jak u koho. u mě si všechno sedlo asi za 3 až 6 měsíců, a od té doby nemám jediný problém. Dýl jak rok bych ale asi nečekala.

tsafarikova
autor
4. črc 2019

@konidana no já si bohužel naivně myslela že to půjde :/ teď už je mi jasný že to byla blbost a už mělo být venku