Nejlepší masáž na bolest beder, máte zkušenost?

isousek
13. kvě 2015

Ahoj holky chci se zeptat.Muj manzel ma strasne bolesti zad v oblasti beder.Byl u vsech moznych doktoru ale nic mu nenasli a tak premysli co dal.Chce zkusit akupunkturu nebo bankovani nebo sami nevime co zkusit.Tak bych byla rada kdyby jste mi poradili co vam treba nejvic pomohlo nebo co si myslite ze je za masaz nejlepsi.Diky moc.

lattecafe
13. kvě 2015

vyřešila jsem dlouhodobé bolesti v bedrech - (sportovní) ortoped provedl vyšetření, shledal nesprávné držení těla i špatné denní návyky a doporučil rehabilitace - cvičení v kombinaci s elektroléčbou. Pokud člověk potom na svá záda více myslí a obden si zacvičí, bolesti se zminimalizují. Pokud ne, příčinu bych hledala jinde po konzultaci s internistou. Hezký den🙂

alkuska
18. kvě 2015

@isousek Dle své zkušenosti - pravidelné cvičení power jógy. Chlapi se většinou na jógu ofrňujou, ale ať to zkusí (ale opravdu pořádně, ne to ožulit - je to dost silově náročné když se to dělá správně, pot z člověka jen leje). Doporučuju najít si nějaký kurz aby se naučil základní věci, videa jsou i na youtube ale vážně to chce kontrolu aby to dělal správně, jinak to nemá smysl. Někdy stačí ten pohyb udělat o pár cenťáků jinak a už to nepůsobí jak má. Já jsem chodila cvičit 2x týdně a neskutečně to působilo, záda mě fakt nebolela, úžasně jsem se cítila. Žádné masáže, koupele ani rehabilitace mi nepomohly, zázračné řešení bez práce neexistuje. Jak jsem přestala, bolest se mi vrátila. Masáže a baňkování podle mě nejsou žádné trvalé řešení, problém jsou zkrácené a oslabené svaly.

jarka.09
20. kvě 2015

Za mě můžu také doporučit jedině cvičení. Bolely mě záda v oblasti beder a výš, začala jsem chodit na pilates, předcvičuje nám paní doktorka, která nám vysvětluje, že bolesti zad jsou vlastně od nesprávného držení těla a povoleného svalstva. Nejdřív jsem chodila jednou týdně, pak dvakrát týdně a to už byly znát výsledky. Sice mě potom zase parádně bolí svaly, o kterých jsem ani neměla tušení, že je mám 😀 ale to se nedá srovnat 😉