Nepříjemně zapáchající pot. Co s tím?

8. kvě 2021

Zdravím, prosím o anonym, stydím se za to. Zhruba měsíc pozoruji, že mi hrozně začal zapáchat pot a nepřebije to ani ten nejlepší antiperspirant a i přes parfém to ze sebe cítím, manžel mi to také říká, že jsem cítit. Sprchují si denně, měním si triko denně, ale to se opravdu nedá 🙄 nevím jestli je to důvod k tomu navštívit lékaře, ale je to opravdu velmi nepříjemné. Nicméně není to cítit jako typický pach potu, ale takový zvláštní pach, vůbec nevím k čemu bych to přirovnala možná jako mix nepříjemně páchnoucího ovoce a zeleniny a je to tedy opravdu velmi čpavé.
Má někdo radu či zkušenost, do s tím? Prosím jsem z toho fakt zoufalá, mám strach jít kamkoliv na návštěvu, protože prostě opravdu nepříjemně smrdím.

ema90
8. kvě 2021

Lekar. Pravdepodobne s vama neni neco v poradku a tak by bylo vhodne to resit s odbornikem 🙃.

cilkat
8. kvě 2021

Ano. jít k doktorovi. Teda pokud jste v posledních zhruba šesti týdnech úplně nezměnila stravovací návyky (ty vůni potu dost měnit umí) nebo neotěhotněla (tam hormony holt pot taky změní a asi nejrozumnější je prostě počkat, až se zas hormony srovnaní... takže to reálně řešit po konci šestinědělí). V ostatních případech je prostě třeba zjistit, co se změnilo a jak to napravit.

autor
8. kvě 2021

@cilkat právě, že se nezměnilo vůbec nic 🤷‍♀️ začala prostě úplně zničehonic, nejsem těhotná, nezhubla jsem, nepřibrala prostě vůbec žádná změna, které bych si byla vědoma ..v lednu jsem prodělala covid, ale to s tím asi nijak nesouvisí snad, protože ten zapáchající pot pozorují poslední měsíc cca

zuzroko
8. kvě 2021

Většinou to bývá fakt vnitřní problém, rozházené hormony apod. Mě s tímto pomohli v čínské lékarně přírodně a za měsíc jsem měla pokoj ☺️ Zkuste si vyhledat ve vašem městě zda tam něco takového nemáte ☺️

lvicek2000
8. kvě 2021

Muzou to způsobovat i nějaké léky, jestli třeba nebereš nove.

maki90
8. kvě 2021

Silný zápach potu bývá i po některých doplňcích stravy a taky dost po sportovní výživě, hlavně proteinovém prášku.

autor
8. kvě 2021

@lvicek2000 ne ne právě, že vůbec ne...jak říkám vůbec žádná změna v ničem 🤷‍♀️

autor
8. kvě 2021

@maki90 to vím nebo taky při nadměrném příjmu bílkovin, ale to v mém případě taky není

darkwitch
8. kvě 2021

A cítí to i okolí? Postcovidovy syndrom je i změna vnímání vůní a pachu, tak jestli to divne necitis jen ty po covidu...

zelenaesmolda
8. kvě 2021

@darkwitch
vsak pise,ze ji to rika i manzel

nelinkaaaaa
8. kvě 2021

Já jsem po covidu taky strašně "smrděla" ..byla mi pořád zima a přitom jsem se potila a fakt jsem se cítila..Pak to nějak přešlo

uvozovka
6. únor 2022

Zdravim, muzu se zeptat, zda Vas to porad trapi nebo jak jste resila? Posledni mesic me obtezuje uplne to same. Dekuju moc

andy112233
3. dub 2022

@uvozovka dobrý den,jsem dva mesice po covidu a mam to same,nemuzu se vůbec cítit,deodorant ani parfem nepomaha. Nevím,co s tím.:/

uvozovka
3. dub 2022

@andy112233 A taky je to u Vas takove podivne zeleninove? Me to zacalo take 2 mesice po covidu, uz jsem resila ruzne potravinove intolerance (negativní) a ted jsme si stejneho oderu vsimli i u muze.

novamamina
3. dub 2022

Nečetla jsem diskuzi. Ale mne se po covidu změnil čich. A pot jsem cítila taky úplně jinak (partner taky). Nemůže to byt to tím?

uvozovka
3. dub 2022

@novamamina Taky me to napadlo, ale po covidu uz jsme celkem dlouho a az donedavna byl partner (na rozdil ode me) citit normálně..

andy112233
4. dub 2022

@uvozovka zeleninove ne spis hodně,,kysele" a je to tedy hodně intenzivní. Při covidu jsem cich i chuť mela, ale zasáhl mi hodně nosohltan, ze dodnes se cítím dost zahlenena, byla jsem take vsude možné na vyšetření a vse v poradku, tak ja nevim čím to je,ale je to hodně nepříjemné:(

orevatcuk
9. dub 2022

Ahoj zeny. Jsem zoufala ze stejneho problemu. Nikdy v zivote jsem nesmrdela. Potila se minimalne. A kdyz ano, tak opravdu zadny zapach. A pred par tydny jsem z niceho nic zacala a opravdu hodne. Neda se to. Muzu se umyvat nekolikrat denne, splichat deodorant, nic. Za chvili to zacne znovu. A to ani kdyz nic nedelam, sedim, nepotim se. No, a jak si ted ctu vsechny ty fora na internetu tak mi dochazi, ze mi to vypuklo presne po covidu. No, a ted co s tim.... :(

cilkat
10. dub 2022

@orevatcuk Napadá mě jedině zkusit nějaký "detox"... po Covidu to prostě bude nějaký důsledek poškození organizmu... Ale jaký konkrétně ti neřeknu.

andy112233
10. dub 2022

@cilkat detox me take napadl,ale je to zaber na organismus,tak ja nevim,aby si člověk ještě vic neuskodil,proto jsem chtěla jsem po lekari nějaké komplexní vysetreni,ale prý je to zbytecne, tak jsem se objednala na vyšetření na celostní medicínu na Florenc,tak uvidime co mi tam řeknou.

andy112233
10. dub 2022

@orevatcuk chapu Vas,jsem z toho take nestastna a jen doufám,že tak jak to přišlo,tak to i odejde🙏

orevatcuk
11. dub 2022

držím vám všem palce! u mně se asi stal zázrak a najednou 2 dny vůbec nic i při zvýšené fyzické aktivitě, jako např. běhu. tak doufám, že to je už pryč! 🙂

andy112233
11. dub 2022

@orevatcuk dekuju a jsem moc rada ze u Vas je už vse v poradku,asi bych měla jít take behat🙂))))

v.s
13. črc 2022

@andy112233
Dobrý den, můžu se zeptat na to Vaše vyšetření. Neskutečně se trápím se zapáchajícím potem. Žádný Antiperspirant nezabírá!!! Covid jsem už měla dvakrát 😞.

andy112233
15. črc 2022

@v.s dobry den,no uprimne jsem z toho vysetreni zklamana. Sepsali semnou na A4 s cim se lecim,co me trapi,jak se stravuji a potom pomoci speciálního pristroje mi rekli ze mam slabsi ledviny etc,dala jsem za sezeni 900 l,s tim ze jsem dalsich 2800 dala za nejake leky cinske mediciny a pak me jeste poslala vedle do dveri k dietologovi kde ke rekli,ze vlastne nemuzu pomalu nic od vseho co ma lepek,po mlecne vyrobky,maso a i nekterou zeleninu ...covid jsem mela podruhe taky a pro zmenu nejen ze se citim, jsem unavena a mam k tomu i uzkosti,takze jsem na AD...:(