Neprůchodné vejcovody. Měly jste nějaké příznaky?

smudlinka2019
14. říj 2011

Holky,prosím vás.Vy co jste otěhotněli díky laparoskopii,že jste měli neprůchodné vejcovody.Měly jste nějaké příznaky té neprůchodnosti?Já teď čekám na výsledky hormonálního profilu a pak mě čeká dyžtak laparka a mám nepravidelnou ms.Nikdy mi nepřijde po stejné době,tak mě napadlo,jestli to nemůže být i tím.Moc vám děkuju za odpověď 🙂

kolino
14. říj 2011

zdravím,
já otěhotněla díky laparoskopii (měla jsem cysty a neprůchodné vejcovody) bohužel těhotenství nedopadlo dobře. Ale včera mi doktor řekl, že je čas znovu začít bojovat 🙂
Jinak žádné příznaky jsem nepociťovala jen nepravidelná MS. (28,45,35,49,26) prostě chaos, nikdy jsem nevěděla kdy mrška dorazí, uvidím jak teď to vše bude fungovat.

frufrunka
14. říj 2011

Smudlinko, to většinou vůbec žádný příznaky nemá. Bohužel ani laparoskopie to nevyřeší - já měla srůsty, které už nešly odstranit, jdou jen lehčí, nebo zúžené vejcovody, ale i tak to zvyšuje šanci na mimoděložní těhotenství - to se stalo mě, poprvé jsem měla mimoděložní a po operaci jsem o jeden vejcovod přišla a na druhém vejcovodu udělaly srůsty, které už nešly odstranit. Takže pak jen IVF, nebo po novu v gennetu v Praze ivm - na to se budu chystat, s IVF mám trošku etický problém... ☹ Beztak to nedopadlo, takže příště už nee 😝

sarinka47
5. lis 2012

Ahoj holky, mám pocit, že mám stejný problém jako Smudlinka, chtěla bych se s vámi o něj podělit a poprosit vás, co si o tom myslíte - takže, začalo to asi tak, že mám jedno dítě, těhostenství vše bylo OK, porod neprobíhal, jak by měl, a tak lékaři přistoupili k císaři. No a teď se manželem snažíme 1,5 roku o miminko a zatím nic. Můj gynekolog mi nabídl dvě varianty, jak toto řešit. První byla nastoupit do nemocnice na zákrok - laparoskopii, kde by se mi podívali do bříška a druhá možnost byla navštívit Gennet. Takže jsem raději volali možnost druhou, než jít na zákrok do nemocnice. V Gennetu jsme byli, kdo tam byl, asi ví, o čem mluvím, prostě hned první den MS na krev s manželem, poté s močí, kdy nechtějí moč, když jsou MS a 10tý den cyklu vyšetření na průchodnost vaječníků. Tohle vše mi přijde moc, a tak mě napadlo, že jsem asi měla využít první možnost, jít do nemocnice v našem okrese, nechat si udělat laparoskopii a v lepším případě z nemocnice odejít s vyřešenými srůsty. Jinak asi jsem neuvedla, že v Gennetu mi paní doktorka sdělila, že u nás asi bude největší problém právě císařský řez, kdy mě v bříšku zůstaly srůsty, což i já, po přečetení, co srůsty způsobují (bolesti při styku, občasné bolesti v podbřišku, tlak), si myslím, že je možná i tato varianta. Co si o tom myslíte, můžu i teď, když jsem navštívila Gennet, se domluvit se svým gynekologem na první variantě řešení našeho problému???
Na internetu jsem si dočetla, že 90 % pacientek nemůže po císaři otěhotnět, z toho 50 % pacientek otěhotní po zákroku do dvou let. Tak teď opravdu nevím, co dělat ☹