Nízká děložní sliznice. Máte někdo podobný problém?

ismail
22. dub 2008

Přeju všem krásný den.
Potřebovala bych poradit. Stimuluji clostilbegytem, druhý měsic, folíky rostou, ale mám problém s nízkou děložní sliznicí, minulý měsíc byla 7 mm, teď jen 6 mm, mám strach, že se to bude zhoršovat. Máte někdo podobný problém? Nevíte, jak můžu proti tomu bojovat, jestli užívat nějaké vitamíny apod.?
Děkuji

ismail
autor
23. dub 2008

terkytko: jéé, ja beru clostil i femigarad, kde se dozvím, že se to nemá kombinovat? Můžu se tě zeptat na přesný název té mateří kašičky? Koukala jsem na net, je víc druhů, lépe řečeno značek.
Holky a ten konstryhel se ma tedy pít v první pulce cyklu půl litru denně?

baroko
23. dub 2008

ismail já mám pocit, že by se ten čaj měl pít do ovulace

ismail
autor
23. dub 2008

baroko: diky, akorát nevím jak to mám s ovulací, příznaky žádné, tak asi probíhá den po pregnylu.

ceeruti
23. dub 2008

s clostilbegytem jsem mela také problem!!!!!!!!!Nepomohlo mi nic,ani kontryhel-je i v kapkach(ten čaj už jsem nemohla ani videt) ani mateří kašicka 😠 Tím zkoncilo domaci snažení po laparce a zkusili jsme IUI s injekcema(Menopur) na nej také žadna reakce,takže jsme šla do IVF-vysledek uvidíme za par dni 😀

ismail
autor
23. dub 2008

ceeruti: moc ti gratuluju a přeji pohodový porod. Doufám, že mě některá léčba pomůže....

terezita
23. dub 2008

a ja zase cetla, ze se ma pit cca. do 7DC a pak do 10DC se ma dat pauza.. no pres mrsku se pije proto, ze snizuje menstruacni bolesti.

s9480
23. dub 2008

Ceeruti můžu se zeptat jestli jsi při IVF měla prodlouženou kultivaci nebo asistovaný hatching?? Zítra bych měla jít na ET tak mě to zajímá - jinak chodím na IVF2 -díky

ismail
autor
23. dub 2008

terezita aha, tak ja už začínám mít v tom zmatek, jestli teda pít do ovulace od začátku cyklu, nebo tam mít pauzu..

poletucha
23. dub 2008

holky ja zas nekde cetla,ze se ma kontryhel pit az v druhy pulce cyklu,protoze nejakym zpusem podporuje hormon progesteron...a v prvni se ma pit treba malinik,protoze ten zas podporuje estrogen...ale taky v tom mam hroznej bordel,zkusim najit ten odkaz,prijde mi,ze vsude udavaj uplne neco jinyho 😒

baroko
23. dub 2008

holky vy jste mi tu hlavu úplně zamotaly. 😀

ismail
autor
23. dub 2008

baroko: naprosto s teboz souhlasím, už nevím co mám pít... ☹

baroko
23. dub 2008

holky to je zmatek. Až se musim smát 😀 😀

poletucha
23. dub 2008

😀 😀 to jsem vazne nechtela,ale tenhle tyden na to davala nejaka snazilka odkaz,ale uz nevim kde 😀 ja to delam tak,ze piju malinik i kontryhel dohromady 😀

terkytka
23. dub 2008

Ismail: Psala jsem i dotaz MUDr. Vydrovi na Hemannu, odpověděl mi, že Clostil a Femigard jdou proti sobě účinkem a nemají se spolu brát. Ale spousta holek to tak bere. Já jsem v této kombinaci ovulaci neměla a teď ji mám, tak Femigard nepiju.
Jinak piju maliník a kontryhel do ovulace, maliník na plodný hlen a kontryhel na sliznici, dnes jsem měla ovulaci a sliznici 11 mm, takže to fakt zabírá. Mateří kašičku si nech objednat od firmy Vitarmonyl, je to francouzská firma a má teď 45 kapslí asi za 150,-Kč.

terezita
23. dub 2008

vsak my na to prijdem..

ted jsem nasla na netu toto:
V první půlce cyklu zkuste tělu dodávat rostliny, které pusobí na hormon estrogen. To je například čaj z maliníku, z černého rybízu (list), z šalvěje, z jetele lučního. Tyto rostliny mužete brát buď jenom v první části cyklu nebo po celou dobu. Estrogenově mimochodem působí i lněná semínka. Stačí, když si jedenkrát denně zamícháte lžičku lněných semínek do jogurtu. Nezapomeňte při tom hodně pít.

V druhé půlce cyklu (to znamená po ovulaci) se nejlépe osvědčil kontryhelový čaj, který má účinky jako hormon progesteron. Pijte ho teplý, nejlépe třikrát denně až do menstruace.

ismail
autor
24. dub 2008

terkytka: Díky, ty tedy beres clostak? Ja druhý měsíc, první jsem pila současně gynex a ted femigard a oba měsíce mi folíky narostly, ale musela jsem dostat pregnyl. Tu mateří kašičku si určitě objednám, tu bereš celý měsíc?
Já zase někde četla, že se kontryhel a maliník nemá pít dohromady....To by odpovídalo tomu co píše terezita
terezito: díky, vyzkouším tedy maliník, protože mi byl zjištěn nedostatek estrogenu. Nevíš náhododu, co jsou lněná semínka a kde bych je sehnala?

terezita
24. dub 2008

ismail, u nas je prodavaji normalne v hypermarketu. vypada to jako zrni pro ptaky.. 😀 anebo to urco sezenes v nejakem obchode se zdravou vyzivou.

vlasta23
24. dub 2008

ter. ja jsem taky uvazovala jako ty. akorat kdyz se zamyslim, tak si rikam, proc nepit kontryhel s malinikem soucasne. Estrogen a progesteron prece nejdou proti sobe. Jsou to oba zenske hormony. Navic po ovulaci uz sse musi vajicko nekam usadit. Ja bych zacala s tim kontryhelem se zacatkem MS a skoncila bych tak tyden pred MS. Malinik bych pila do ovulky. Ja ho teda asi budu pit tak 5 den MS, protoze na me zabira okamzite.

TER. nevis, proc clomid a femigard jdou proti sobe? Co podporuje femigard? Ja doktoru Vydrovi napisu taky, jake ma stranky? Ja totiz chtela brat vse dohromady, ale nebudu. dik

ismail
autor
24. dub 2008

terezito: díky, poptám se.
Já teda nevím, tenhle cyklus jsem měla clostil i femigard a folíky narostly, akorát sliznice je nízká...

poletucha
24. dub 2008

holky a kdyz mate nizkou sliznici, jakou pak mate MS? me totiz 10DC taky doktorka rekla,ze mam nizkou,ale ovulovala jsem az 17DC,tak jsem myslela,ze treba bylo brzy na mereni...ale MS mam ted treti den v podobe silnejsiho spineni,zadna krev... 😕 nemate s tim zkusenost?

baroko
24. dub 2008

Polet já mívala sliznici 4mm a buď jsem to nedostala třeba tři měsíce a nebo pak naopak jsem to měla 2x za měsíc. Což mi řekl doktor v caru, že když neni sliznice, že je divný , že mentruuju tak často. Byla to záhada, ale pomocí léků se mi to celkem srovnalo. Ovulaci nemám vždy ve stejný čas. Někdy 16den a někdy už 12DC. A to beru hromadu prášků a tělo se nějak pořád nemůže hodit do latě 😠

poletucha
24. dub 2008

baroko- aha,tak to je fakt divny...ja mela prave taky 4mm,takze asi nedorostla a proto skoro nemam MS 🙄 pred tim,nez jsem brala clomhexal to bylo v pohode,takze mozna lepsi se praskum vyhnout 😒

baroko
24. dub 2008

já beru na sliznici od 1DC estrofem a od 16DC duphaston a mezi tim ještě clostilbegyth na ovulaci. Oni prášky na ovulaci tu sliznici totiž snižujou

terkytka
24. dub 2008

Vlasto, MUDr. Vydrovi můžeš poslat dotaz na stránkách Hemannu na www.hemann.cz, má tam poradnu. Já nechci strašit, spousta holek pije Femigard s Clostilem a vyhovuje jim to, já jsem ale ovulaci neměla. Jinak pití maliníku a kontryhele dohromady podle mě nevadí.

ismail
autor
25. dub 2008

Všem přeji pěkný den. 🙂
Minulý měsíc jsme mela sliznici 7 mm a menstrauce trvala tři dny, z toho krev byla asi tak den a půl, teď mám sliznici 6 mm tak se děsím, abych to vůbec dostala. Mě bohužel bez clostilu nerostou foliky.
Baroko: kdy ti předepsali estrofem?Lépe řečeno při jaké hodnotě sliznice? Mě zatím doktor o ničem neříkal.

vlasta23
26. dub 2008

tak to je vazne zvlastni, protoze ja mela kolem 15 dc 3 mm, ovulaci mozna 22 den, ale MSmam vzdycky silnou. Akorat tedka druhy mesic pporad spinim. Kazdy den, tak nevim, co se deje. Nikdy jsem to predtim nezazila 😒 Doktor rekl, ze pry to dela vsem s nepravidelnym cyklem..... Tak cekam, co to udela

petreva
26. dub 2008

Ahoj holky,
asi budu mít přihlouplý dotaz, přesto, jak Dr. zjišťuje výšku sliznice? Ultrazvukem? A normál. gynekolog nebo jen v CARU? My jsme také začali kolečko vyšetření, Dr. mi odebral krev, ale sliznice ho moc nezajímala, je mi to divné. Prý počkáme na spermio a pak se uvidí dál. ☹ Přeju vám brzké silné // Díky za odpověď.

poletucha
26. dub 2008

petreva- po spermiu si te urcite pozve tesne pred ovulkou,aby ti zmeril foliky a sliznici...bohuzel kazdy to vysetreni se dela v jiny fazi cyklu,takze jestli si byla na krvi,tak ta se dela uplne na zacatku cyklu,to by ani zadnou sliznici jeste nevidel. 😉

baroko
26. dub 2008

ismail:
estrofem mi nasadil můj gyndař, když jsem měla sliznici ty 4mm. Brala jsem jeden, ten mi moc nepomáhal, teď beru dva a výsledek dobrý

ismail
autor
28. dub 2008

Přeji všem příjemný pondělní den 🙂
Vlasta23:tak to bude asi tím, že máš ovulaci až 22. den, ja jí mám po pregnylu, kterej mi MUDr. píchnul hned 12. den cyklu. S tím špiněním to je zvlaštní, ja taky měla nepravidelný cyklus, utrogestam mi ho srovnal,ale žádný spinění jsem neměla. Jen dva dny před mrchou.
baroko: a není ti po estrofemu špatně? Četla jsem o jeho vedlejších účincích.
Holky, nemáte někdo zkušenost s Estrozinem? Jsou to nějaky bylinkovy kapky, můžou se brát i s hormonama.