Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Norethisteron Zentiva na rozjetí menstruace?

renmi
18. led 2018

Na rozjetí MS?

renmi
autor
18. led 2018

Zdravím 🙂 snad se najde někdo s podobnými zkušenostmi, zhruba od října nemam MS, mam slabší PCO.Dnea jsem byla na kontrole u svého gyn. a ten po prohlidce usoudil, že jsem v pořádku a napsal mi Norethisteron, že dle něj do 2-3 dnu MS přijde, ale paní v lékárně na mě hleděla jak na osla, že todle se předepisuje zásadně na oddálení? Tak jsem z toho teď docela vyhukana.

kajka31
18. led 2018

Ahoj, mám stejný problém jako Ty, vloni mi Dr. také předepsal Norethisteron na rozjetí MS. Ano tento lék funguje jak na oddálení tak na přivolání, ale rozdíl je v tom kolik a jak dlouho se vždy užívá. Na rozjetí se bere jen určité dny cyklu a tuším sedm dní v kuse a pak se MS dostaví 😉

renmi
autor
18. led 2018

Děkuji, no mě řekl, ze ráno mam začít a 3x denně. Tak snad to pomůže :(

normalnimatka
18. led 2018

zkoušela jsi tinkturu z drmku? kamarádka nemenstruovala moc x let a vždycky, když to začla brát, tak najednou všecko ok...

renmi
autor
18. led 2018

@kajka31 a cítila jste na sobě nějaké vedlejší účinky? Na netu jsem se na to dočetla docela hrůzu, zvracení atd.

normalnimatka
18. led 2018

norethisteron je úplná blbost... to prostě jen zavalíš tělo hormonama, aby se dostavilo krvácení. nemá to nic společnýho s nějakým zdravým mens. cyklem s jeho přirozeným průběhem. hlavně to vůbec neřeší příčinu nefungování ms....to fakt jako ne. typický zalepení symptomu nějakým hasákem západní medicíny.

kajka31
18. led 2018

@renmi určitě pomůže, mě nezabírala ani injekce na vyvolání, ale Norethisteron zabíral, MS pak chodila přesně. Ale není to řešení na pořád, mě tehdá řekl tak dva až tři cykly.

renmi
autor
20. led 2018

@normalnimatka jak chcete resit, kdyz je příčina PCO? :( Jsem rada, ze alespon tak, normálně problemy nemam a chodi sama, ale jsem 3/4 roku po revizi a najednou se nekde zasekla

pataja
20. led 2018

@renmi brala jsem tyto hormony po porodu, teprve po dobrani cca 3 dny se dostavila MS, od té doby už mi ale zase nepřišla 😀

2hanah
20. led 2018

@renmi Na mně bohužel ty vedlejší účinky působily dost, bylo mi z toho Norethisteronu hodně zle, i jsem zvracela, a pak dost bolestivá ms, ale nechci nijak strašit, ani antikoncepce mi nedělá moc dobře, tak jen, abyste počítala, že Vám může být zle, ale samozřejmě nemusí.

normalnimatka
20. led 2018

@renmi to nevím, je to vaše tělo. když budete řešit hormony přírodní cestou celkově, je velká pravděpodobnost, že se MS srovná a nejen to. a na dlouho ne jen jako z popudu přílivu velkýho množství hormonů. tak zagůglete, v dnešní době to není žádnej problém, naštěstí.

kajka31
21. led 2018

@renmi na nějaké vedlejší účinky si nevzpomínám, ale každopádně to není řešení, to je pravda, po ukončení užívání mám problém s nechodící MS stále. Dle Dr. právě kvůli PCOs....

rajani
21. led 2018

Norethisteron vam sice způsobí krvácení, ale je to krvaceni ze spádu hormonu (vysazeneho leku) nema to s klasickym menstruačním cyklem společného.
Pokud řešíte PCO, chcete miminko a mate takového doktora, radsi jdete do centea asistované reprodukce. Lékař ma hledat cesty jak navodit ovulaci, aby bylo možné otěhotnění. (A to se resi naprosto jinymi leky, napr clostilbegyt apod), take by mel znat vas hormonalni profil, aby mohl nafitovat dávkování atd atd... +Muze pomoct fytopripravky (gynex atd) ;)

Pokud mate PCOs, miminko nezamyslite, do tela bych si nevrtala, jen abych mela MS.

kajka31
21. led 2018

@rajani máte naprostou pravdu. Já už dítko mám, naštěstí napoprvé a přirozeně. Diagnózu PCOs jsem se dozvěděla až poté a po změně lékaře. Bývalý právě řešil problém Norethisteronem, nový lékař se nesnaží MS uměle vyvolávat....

renmi
autor
22. led 2018

Děkuji za informace, pan doktor říkal, že to zatim zkusíme touto cestou, protože do ted jsem s MS problem neměla a chodila sama, pravidelne, až ted mam lehce rozházené hormony.Loni jsem otěhotněla přirozeně hned na poprvé, bohužel jsem musel v 10 tydnu na revizi, kvuli ZT.
O Gynexu jsem také přemýšlela, ale rada bych si o nem ještě něco více pozjistovala, protože nemam moc
dobre zkušenosti od švagrové, které hodně rozházel cyklus. Mám v plánu kůru od paní Ponorné, s její tinkturami mám dobré zkušenosti 🙂
Jinak můj gyn. mi rekl, ze to necháme do jara, to budu rok po revizi a pokud se do te doby nezadari samo, tak to začneme řešit intenzivně.

kajka31
22. led 2018

@renmi přeji hodně štěstí, ať se brzy zadaří 😉

petitav
18. únor 2019

Zdravím dámy, po vysazeni HA jsem 3/4 roku nedostala menstr. po vyvolavacce slabe a pak zas nic. Doktor mi predepsal norethisteron. Beru 1/den 10 dni pak pauza. Pisete,že to není ale léčba,já ale začnu špinit a následne mam menstr. poslední dva dny co beru jeste noreth. Myslite, že to znamená,že zase funguji? budeme se snažit o mimi tak se bojím vysadit aby mi menzes zase nezmizel. Asi neni vhodne k noreth.ještě užívat kontryhel atd ,že?Děkuju za odpoved 🙂 P.

hermij
18. únor 2019

@petitav Nefunguješ a ani jedno bych nedoporučila... Obzvlášť, pokud jsi po vysazení HA. To je naprosto normální, že se ti ještě nenastartovala přirozená plodnost, vždyť nějakou dobu spala, podle toho, jak silnou HA jsi užívala a jak dlouho. Namísto kontryhele raději zainvestuj do kvalitního oleje z pupalky dvouleté. Kontryhel může mít stejný účinek jako ten norethisteron, tedy spádové krvácení. Dělají se i kapsle, ale nejraději doporučuji právě ten olej. Mám dobrou zkušenost se značkami Nobilis a Florihana, ale pokud seženeš někde jinde jinou značku, tak kup co seženeš. Jen pozor, olej z pupalky musí být v tmavé lahvi a skladován v chladu. Pokud stojí někde v regálu ve 22° a v průhledné sklence... tak bych byla opatrná. Pomáhá nastartovat ovulaci. Výborná je i mateří kašička, ale tu buď v bio kvalitě přímo od včelaře, anebo mám osvědčený Sarapis Plus+ (žádný jiný sarapis, ty ostatní mají jiné složení). Pokud nejsi alergická na včelí produkty samozřejmě.
Pokud po vysazení neovuluješ, nemůžeš chtít, abys menstruovala :( Jedno bez druhého nejde. Jinak je důležité zamyslet se na životosprávou - nejen ve smyslu jídla (kvalitní tuky, vitaminy, minerály, všeho dost i nadbytek :D ), ale i ve smyslu redukce stresu, dostatečný spánek ve tmě, pohyb, mít se ráda (hlavně teď dělohu a vaječníky; udělej si chvilku pro sebe, pohlaď si podbřišek a hezky se jim omluv za to, že jsi jim užíváním HA tolik ubližovala a že si přeješ, abyste zase byli kamarádi a začali fungovat, jak mají). Hodně zdaru, kéž se to rychle napraví 🙂

petitav
18. únor 2019

@hermij Moc dekuju za radu, 🙂 zrovna jsem na pupalku koukala. a muzu pupalku a materi kasicku kombinovat?

petitav
18. únor 2019

@hermij a jak je nejlepší ho užívat? mnozstvi a jak casto? dekuju moc 🙂

renmi
autor
18. únor 2019

Mě nastartoval MS dobře 🙂 prvni cyklus jsem měla také spise špinění, začala jsem po MS brát tinkturu Gynex, další cyklus už byl ok a teď mi tu spinká skoro 3 měsíční princezna 😁

hermij
18. únor 2019

@petitav Obojí se dá kombinovat, užívat se dá po celou dobu cyklu, tzn. i kdyby už dorazilo krvácení. Užívá se 2x denně. Kvalitní pupalka je dražší záležitost, ale vyplatí se.