Odstranění menstruace - aspoň na půl roku

torunka
24. říj 2018

Dobrý den zkušené ženy 🙂

Vím že zním hloupě ale prostě..

Potřebovala bych poradit s takovým problémem co už mám delší dobu. Mám hrozný vztah se svým "měsíčním nadělením". Vždy brečím jen když si na to vzpomenu, nechci o tom mluvit ani s mámou a připadá mi velmi ponižující, když to někdo spojuje s mým jménem. Nevím co to způsobilo, ale jediná cesta jak bych mohla normálně fungovat je, jak asi tušíte - odstranění menstruace.
Četla jsem mnoho článku, a také mnoho rad.
Bohužel, většina z toho je mi absolutně k ničemu v 14ti letech.
Stejně je sem napíšu.

-hormonální pilulky (myslím takový ty co berete když se chcete změnit z holky na kluka)
nechci být kluk, ale je tu právě ta výhoda zmizení menses (A taky riziko neplodnosti)

- zhubnutí/skoro anorexie
To mi nepřipadá jako dobrý nápad, I když účel to taky splňuje.

-citrón
K tomu mám otázku.
Jenom to zmírňuje nebo oddaluje?

- antikoncepce
Smůla, ta je jen na předpis.

-Mensicol
Jak jsem to pochopila, tak ten jenom zmírňuje PMS.

-simulace přechodu
Ani nevím kde to sehnat??

Neznáte ještě nějaké způsoby? Jsem připravena téměř na cokoli, bolest, zvracení, vedlejší účinky. Na zdraví nemyslím, jsem sobecká a zaměřená jen na svůj cíl.

Prosím, to že budete psát že to mám nechat být mi nepomůže, myslím že to naopak ještě zhorší můj psychický stav.

Děkuji za všechny odpovědi. <3

pavca1982
24. říj 2018

@torunka Možná bys měla promluvit s odborníkem.Řekla bych, že je to psychické a nejlepší by bylo než zbavovat se menstruace, tak zbavit se těchto stavů, myšlenek a pocitů.Můj názor je, že to není normàlní uvažování a to ti narovinu napíšu.

lachtanice86
24. říj 2018

@torunka do 15 navštívit odborníka přes psychiku. A když to nepomůže zajít si pro ha

alcar
24. říj 2018

Tady pomuze jen psychiatr. Mimochodem, neprijde mi, ze by se takto odborne dokazala vyjadrovat 14leta holka.

normalnimatka
24. říj 2018

kromě terapeuta bych doporučila nějakou literaturu, která by ti mohla představit ms i v jiným světle. ono je ohromně důležitý přijmout to ženství v sobě. teď ti to možná bude připadat jako mimo, ale časem snad pochopíš, proč a jak.
a teď nevim, asi byla i nějaká lepší kniha, ale nemůžu teď dohledat... každopádně bych šla po něčem takovým:
https://www.cbdb.cz/kniha-67756-rudy-mesic-red-... případně Cyklická žena, ale ta je asi spíš zaměřená jaksi ehm manažersky, než duchovně🙂 a to je, myslim si to, co potřebuješ.

zelenaesmolda
24. říj 2018

To chce psychiatra nebo psychologa.Pokud se ti nejak podari si MS odstranit tak riskujes pozdejsi zdravotni problemy,prinejmensim neplodnost.

zlorenka
25. říj 2018

Tak ja nebudu moralizovat, to uz zvladly damy nade mnou.
Protože je mi jasné, že psychologa jen tak nevyhledáš (ačkoliv by to bylo víc než vhodné), je z výše zmíněného nejbezpečnější řešení hormonální antikoncepce.

!!! DOJDI SI KE GYNEKOLOGOVI!!!
Pokud řekneš, že máš silné menstruační bolesti, předepíše ti to. A taky tě třeba vyšetří, protože je zbytečný si komplikovat budoucí život kvůli jedný zanedbaný prohlídce.

Kdyby to byl echt problém, dá se pořídit e-recept zde: https://www.gynlink.cz/cs_CZ/services_cs_CZ/ere...
Vygoogli si nízkohormonální vhodnou pro mladé holky (!!!)

A nevím jak v tomhle věku, ale v dnešní době už se dávají hormonální tělíska (Mirena, Levosert) i holkám, které nerodily, takže máš po aplikaci na 90 % vystaráno od menstruace na pět let-pak je třeba vyměnit 🙂 ale opět, GYNEKOLOG.

Hodně štěstí.

torunka
autor
25. říj 2018

@alcar kdybych byla starší, tak bych se neptala a zašla ke gynekologovi 🙂

konidana
25. říj 2018

Holt ti nezbývá než se svěřit mámě( nebo jinému zakonnemu zastupci🙂) pak spolu můžete řešit odbornou pomoc doktorů. Ať to bude ten gynekolog nebo spíš psycholožka.😚

lobella
25. říj 2018

@torunka tak k nemu zajdi i ted, kdo rika, ze musis cekat do 15,18 let? Problem v tom vidim hlavne psychicky, kdyz to nechces rict mame, co kamaradka blizska? Jen aby sis o tom s nekym promluvila, neni totiz normalni takto reagovat na ms, kdyz nechces psychologa, najdi si gynekologa, kde s nim svuj problem prober a treba ti navrhne reseni uspokojive jak pro tebe tak pro tve telo, jinak pokud chces tady radu, jak si skocit do lekarny pro volne prodejny lek, ktery te ms zbavi, dost pochybuji, ze neco takoveho je...

priefi
25. říj 2018

@torunka zajdi na gyndu, tam Ti poradi. Tady asi radu nenajdes.

kristyn.g
25. říj 2018

ani jedna z možností ti nezaručí že nebudeš mít menstruaci... Zajímalo by mě co máš tak za hrozný problém s tím, budeš s tím muset žít celý život.

alcar
25. říj 2018

@torunka na to nemusis byt starsi. Jsou i detsti gynekologove, kde muzes jit i treba ve trech letech.

zuzkabrum
25. říj 2018

Doporučuji navštívit dětského gynekologa a psychologa. To nemyslím nijak zle. mám kolem sebe mnoho blízkých přátel, kteří pomoc psychologa vyhledali a moc jim pomohlo si prostě s někým popovídat. Mesntruace je věc, se kterou je třeba se smířit (pokud chceš být zdravá žena) a pokud s tím máš takovýhle problém, tak by si s tím měla začít pracovat a ne to v sobě dusit. Mnohdy je sbnažžší o nepříjemných věcech mluvit s cizím člověkem, než třeba s mámou.

zelenaesmolda
25. říj 2018

@zlorenka antinu ji pred 15.rokem nikdo nenapise

lotta1234
25. říj 2018

@torunka Nie som si ista, co by si tym odstranenim menstruacie na pol roka vlastne dosiahla. S menzesom budes musiet zit (s vynimkou tehotenstva a obdobia po porode) cca najblizsich 30 rokov a preto je podla mna dolezitejsie naucit sa to prijat, ako sa toho na nejaky cas chciet zbavit...
Ked si spomeniem na seba, dostala som to prvykrat v 12 rokoch, bolest, vela krvi na prve krvacanie, chytalo ma zufalstvo, ako s tymto mozu zeny zit a tvarit sa, ze su OK. S mamou sme o tom nehovorili, pomohlo zdoverit sa kamaratke, ktora to uz tiez dostala a vzajomne sme sa mohli "kontrolovat".
Urcite nie si jedina, kto ma podobny problem....Pokial nemas s tym spojene nejake vazne komplikacie, je to len v hlave.
https://dennikn.sk/515494/zeny-okolo-nas-menstr... zaver je zamknuty, ale fajn citanie je to od zaciatku.

zmrzlinka
25. říj 2018

Skus dětského gynekologa a psychiatra. Drzim palce

zlorenka
25. říj 2018

@zelenaesmolda kamaradka ji mela na akne ve 14..a jak jsem psala vyse, jde to obejit.

zelenaesmolda
25. říj 2018

@zlorenka no nevim jestli je dobre ladovat se hormonama od 14,spis by mela resit pricinu a ne se vyhybat MS

zlorenka
25. říj 2018

@zelenaesmolda tak jisteze, doporucuju si ten muj prispevek precist jeste jednou

jajinka007
26. říj 2018

@torunka Ve 14letech takhle uvažovat? můžeš nějak přiblížit, v čem, nebo jakým způsobem ti to vadí? Určitě ti k ničemu nepomůže žádný citron a další nesmysly. Cpát do sebe hormony, jen proto, abys neměla MS ti rozhodně doporučovat nebudu. Určitě se shoduji s dalšími, co doporučují, aby sis došla popovídat s psychologem, pokud nám tady nepřiblížíš, co ti na tom vadí. Hormonální antikoncepce není vůbec zdravá, může způsobit i rakovinu, to se dočteš v příbalových letácích, nehledě na to, že pak bys taky mohla mít problém s otěhotněním, můžou způsobit i deprese. Tak, abys neléčila jeden svůj problém a neměla pak dalších několik jiných problémů. Koukni se na facebooku do skupiny Přirozená antikoncepce. Jsi žena, musíš se s tím smířit. Jsou 4 fáze cyklu, kdy v každé se žena cítí jinak, když budeš chápat sama sebe, určitě se budeš cítit lépe. https://www.cyklickazena.cz/blog/

torunka
autor
26. říj 2018

@jajinka007 Jak jsem říkala, stydím se za to. Ani to nebolí, jenom občas. Ale prostě, ostatní lidi ví že bych to v tomhle věku už měla mít a já se bojím že si mě představují. Snažím se hlídat si emoce, jsem často náladová, právě emoce všichni spojují s menses. Tak se snažím být vždy co nejvíc šťastná a usmívavá, aby nikdo na nic nepřišel.
Pamatuju si jak máma chtěla jít do dmka a tak se mě zeptala jestli nepotřebuju vložky, slyšel to i táta.
To bylo skoro to nejhorší co jsem zažila, týden jsem pak s nikým nemluvila.
Taoy nesnáším reklamy na tampony co dávají v televizi. Myslím že kdyby to zůstalo veřejným tajemstvím, bylo by líp. :(

lobella
26. říj 2018

@torunka tohle je spis povidani s psychologem proc ti to tak vadi, stydis se za to, menstruace je naprosto prirozene soucast zenskeho zivota, stejne jako porod, sex, kojeni atd...neni resenim zbavit se menstruace, ale prijit na to, proc k ni mas takovy vztah, kdyz te napadne myslenka, ze ji mas, uvazuj, ze i tva kamoska ji ma, ta a ta pani na ulici ji ma, pokud nikomu nereknes, kdy menstruujes, nikdo o tom nevi, je to jen tvoje vec...

kristyn.g
26. říj 2018

@torunka tak veřejným tajemstvím to určitě zůstat nemůže a víš proč? protože menstruace je potřeba k početí. Každý chlap nebo kluk co má holku je na to uplně zvyklý a bere to uplně normálně.. my si doma děláme legraci že jestli budu hrát tenis v bílých legínách a rozlévat kvanta modré tekutiny 😃 (jak je v reklamách). Pak když se snaží dva o miminko tak se počítají dni podle menstruace, někdo má dokonce i sex během menstruace atd...
Představ si že když jsem to poprvé dostala, v chorvatsku na dovolené tak máma poslala tátu do obchodu pro vložky 😃 taky jsem se strašně styděla, hlavně ten pocit mít tu vložku to bylo hrozný (tenkrát byly vložky takové tlustší než dnes). Ve škole jsem se styděla ale pak už to měly skoro všechny holky - tak výborná výmluva z těláku, tamponum jsme říkal náboje bez boje...
Myslím že si akorát potřebuješ zvyknout, nikdo určitě nepřemýšlí o tvé menstruaci, všem to přijde normální, nikdo to neřeší. Nebo ty přemýšlíš o menstruaci kamarádek, spolužaček, učitelek? Chlapi jsou zvyklý a ženský to taky mají normálně. Chtělo by to překonat, nemít menstruaci ti nepomůže 😉

priefi
26. říj 2018

@torunka na tom nic neni, uprimne, ja nesnasim si kupovat vlozky a intimky, ted uz pul bidy, ale kdyz jsem byla v Tvem veku, byla jsem cervema az za usima, jak mi bylo trapne. To odezni. Pak jsem to jednou nestastne dopracovala tak, ze mi je musel koupit manzel, tehdy pritel a pak jsem si to uvedomila. Pokud manzel to zvladne v klidu koupit a je to vsem putna vcetne jeho, proc bych s tim mela mit problem ja? Mno a zlomilo se to.... je mi to putna, uz nejsem cervena az za usima. Nic na tom neni, vsem to je ukradene, jen v puberte se to zda jako nejtrapnejsi vec na svete

lachtanice86
26. říj 2018

@torunka neměla by ses stydět za něco co patří k životu ženy. Fakt s tím budeš žít ještě dlouho. Ale ono to časem přejde .

takyjedna
26. říj 2018

Menstruace neni prijemna zadne zene. Ale je to uplne prirozena vec a nezbyva bohuzel nic jineho, nez se s tim naucit zit. Patri to k plodne etape v zivote. Neni absolutní duvod se citit ponizene, ani treba pred svym klukem! Ja chapu, ze ve 14ti je to tezke pochopit, jsi jeste dite.. Ale vic nez vymysleni nesmyslu by ti vic pomohlo vetsi sebevedomi a prijmuti sebe a sveho tela. Zkus na tom zapracovat😉 Na internetu je jiste spousta clanku na tohle tema. Sver se sve mamce, urcite te vyslechne. A neni se vubec za co stydet!

A k tvemu dotazu. Nektere druhy antikoncepce v praskach se muzu brat bez prestavky, neprijde tak zadna menstruace treba nekolik mesicu za sebou. Neni to ale nic moc dobreho pro telo. A HA muze mit taky spousty vedlejsich ucinku. Stejne by ses ale musela sverit mamce. Zadny gynekolog te bez jejiho souhlasu neosetri. A dobre si to rozmysli, neni to moc dobry napad.
Nekdy neprichazi menstruace pri zavedeni hormonalniho teliska. Ale plati do puntiku to stejne, co pro HA. A dost pochybuju, ze by ti ho nejaky spoudny doktor vubec dal.
Anorexie, leky na umely prechod nebo na zmenu pohlavi vubec nekomentuju. To snad nemuzes myslet vazne. Jedine, ze by ses chtela zabit.

takyjedna
26. říj 2018

@zlorenka Jsi normalni ji neco takoveho doporucovat? Ve 14ti ji na zadny erecept nic nevydaji, ani paralen ne! A i kdyby k tomu nahodou doslo, tak si samovyberem HA minimalne ublizi!

leymea
26. říj 2018

@zelenaesmolda me ji doktorka chtela predepsat ve 14 letech. MS jsem mela 14 dni (pry z dlouheho cestovani v aute). Museli jsme to nejak resit, hlavne me to taky stvalo. Pry jsem mohla byt chudokrevna. Samozrejme jsem sla s mamou na gyndu. Ta navrhla bud HA a nebo jine leky. HA mama zatrhla tak jsem zobala Proveru (je to uz hodne davno, tak nejak se to jmenovalo, nevzpominam presne). Takze to jde, ale ze zdravotnich duvodu. Coz neni zakladatelky pripad.

zelenaesmolda
26. říj 2018

@leymea a tos mela MS tech 14 dni jednou nebo pravidelne?protoze ono se to stat muze,hlavne na zacatku,taky jsem prvni nebo druhou MS mela skoro dva tydny...

ivuska1986
26. říj 2018

Ahojky, urcite bych zvolila navstevu detskeho gynekologa, paklize nevis kam se obratit, tva pediatricka bude vědět, neni to ostuda se zeptat, promluvit si s nekym, kdo te vyslechne o tom, co te trápí. A urcite v tom nejsi sama, kazda mame nejake trapeni a nikomu nepomuze ho dusit v sobe, to my ver, z vlastni zkusenosti. 👍 kdyby sis chtela popovidat, napis soukromou zpravu, drzim palce😉