PCOS a nejlepší instruktorka hormonální jóga. Máte doporučení?

reeeza
25. lis 2022

Ahoj všem.
Ditaz pro lidi, kteří se věnují józe a mají v ní určité znalosti a zkušenosti 🙏😊

Mám náběh na PCOS a jelikož jdu za půl roku na odběr a zmražení vajíček, ráda bych šla zdárnému průběhu naproti.
Četla jsem že k vyrovnání hormonů je vhodná mmj. hormonální jóga, pokud se cvičí pravidelně každý den. Jdu do toho 💪😁

Na internetu je mraky instruktorů, každý má jinou sestavu cviků. Můžete mi někoho doporučit, případně přímo určitou sestavu?

Díky moc 🥰

reeeza
autor
25. lis 2022

PS klidnei v AJ

gbp
25. lis 2022

@reeeza byla sem na vikendovem kurzu. sama bych se o to nepokousela.

reeeza
autor
25. lis 2022

@gbp dobrý den, a u koho jste byla na kurzu?
O co byste se sama nepokoušela? O hormonální jógu? ( téma diskuze) :D

gbp
25. lis 2022

@reeeza byla jsem u Ireny Sorfove, uz je to ale par let. urcite bych vybirala lektorku, ktera ma skoleni od zakladatelky Dinah Rodriguez.
ano, myslim, ze se to neda naucit z videi. myslim, ze s beznou jogou mam dost zkusenosti, ale tohle je dost jine. specificke dychani a prace se svaly panevniho dna. ten vikendovy kurz za to rozhodne stal 👍

uzivatelkapetra
25. lis 2022

Tak zrovna u PCOS bývá i při stimulaci nízkýma dávkama hormonů velká sklizeň, jestli to jde o počet.
Jinak bych se určitě neřídila videi na internetu, ne že by byly špatné, ale ty můžeš ty cviky špatně opakovat. Chce to někoho osobně, kdo tě opraví a vidí.

trilien
25. lis 2022

súhlasím s komentármi hore, cvičím HJ podľa Dinah 4,5 roka (každý deň, vybrané cviky som si nechala po predošlej konzultácii, bez dýchania bhastrikou aj v tehotensve) , HJ sa treba naučiť naživo s inštruktorkou. Z vlastnej skúsenosti odporúčam, v prípade zdravotných limitov ešte skonzultovať so skúsenou fyzioterapeutkou, ktorá dané cvičenie sama ovláda a poradí k veci, ktoré cviky je vhodné pri zdravotných problémoch vynechať.

reeeza
autor
25. lis 2022

@uzivatelkapetra Dobrý den, myslela jsem, že to je opačně, že při PCOS je naopak obtížnější "sklizeň". Že je na vaječníku spoustu folikulů ale bez vajíčka ( cysty ). I paní sestřička na klinice na to reagovala tak, že to bude asi obtížnější. Ale nejsem si jistá jestli myslela sklizeň, nebo následné umělé oplodnění. No každopádně já mám jen náběh - menstruaci pravidelnou, bmi naprosto ok, akné taky nemám...jen čas id času tvorbu cysty, cítím to....ale vysoké hodnoty amh ( 18) to je dost. Tak uvidím 🙂

uzivatelkapetra
26. lis 2022

@reeeza no já na stimulaci spotřebovala jen jedno pero gonalu (jestli si dobře pamatuju) a měla jsem myslím 12 embryí. Chytlo se naštěstí hned první🙂
Ty na to jdeš za účelem oplodnění, nebo uskladnění vajíček na pozdější časy?

reeeza
autor
26. lis 2022

@uzivatelkapetra za účelem zmrazení vajíček na případné pozdější použití