PCOS, pomohla vám úprava jídelníčku?

janulkavs
2. říj 2016

Dobrý den, mám 27 let a něco přes 60kg. Kapu si ženské kapky a drmek. Asi 2 roky zpátky mě má gynekoložka diagnostikovala Polycystické vaječníky. S přítelem se už pomalu pokoušíme o miminko ( začali jsme minulý měsíc ). Tenhle měsíc menstruace nedorazila. Mám asi 15 dní zpoždění. K doktorce jsem zatím nešla, protože má dovolenou, tak čekám až se vrátí zpátky do ordinace...

Na internetu jsem našla, že hodně záleží na inzulínu v těle. Díky tomu se vytváří pevný obal kolem vaječníků...Některé holky, které přestaly jíst cukr a začaly se zdravě stravovat se tohoto problému zbavily. Tak jsem se chtěla zeptat na Váš názor a zkušenosti. Zda máte také zkušenosti s úpravou jídelníčku a zda Vám tato dieta pomohla.
Dále jsem se chtěla zeptat k úpravě pokrmů. Většinou jsem si dělala nějakou podušenou zeleninu, nebo pečenou s rybou...Ale dneska jsem pro změnu zjistila že záleží na délce přípravě pokrmů ( třeba konkrétně zeleniny ). Čím déle se upravuje, tím vyšší má glykemický index...

Od svých 13 let jsem pod hormonama jenom proto, aby mě menstruace chodila pravidelně. Někdy nepomohlo ani tohle. Chtěla jsem to zkusit přirozenou cestou pokud by to bylo možné...

vemit
6. říj 2016

Ahoj @janulkavs 🙂 ja uz pres mesic drzim niskosacharidovou bezlepkovou dietu. Ale krome toho, ze mam vic energie a trochu se mi zlepsilo akne na sobe nic nepozoruji, ale je to kratka doba. Uvidim jestli bude videt nejake zlepseni, az pujdu na folikulometrii...