Pokleslé pánevní dno. Měly jste po porodu také tak?

4. led 2022

Ahoooj, měla jste některá po porodu taky pocit, že máte vše tak nějak narvané dole v pochvě? Jsem 8 týdnů od porodu a pořád když se podívám, tak mám vše u toho poševního vchodu hodně nízko, občas to i cítím při chůzi. Na kontrole mi na gynde doktor řekl, že je to tam dole vše v pořádku. Byla jsem vevnitř hodně šita a pořád to dost cítím, jak to tam pne, občas svědí, měly jste to taky tak? Moc děkuju za info

te_reza
4. led 2022

Dojdi si k fyzio, aby ti ukázali cvičení po porodu, na břišní rozestup a pánevní dno. Já to vědět, jsem tam hned po šestinedělí a nenechám to dojít tak daleko.

veroniqess
4. led 2022

Ano, v jednu chvíli mě to hrozně vystresovalo, ale za pár týdnů (tak 4 měsíce po porodu) se všechno úplně srovnalo do normálu, jako bych ani nerodila (byla jsem bez poranění). Takže neboj!! Je hodně brzy, zatím to neznamená žádný problém. Ale cvikama podpořit klidně 😊

autor
5. led 2022

@te_reza jooo jsem tam objednaná za tři týdny 😊 jak daleko jsi to nechala zajít? 🙄

autor
5. led 2022

@veroniqess super, tak to moc ráda čtu 🙏 já právě byla šitá hodně, tak snad to nebude prolaps těch orgánů, co jsem vyčetla že se může stát 😫 dekujuuu

te_reza
5. led 2022

@anonym mě třeba nikdo neřekl, že může vzniknout břišní rozestup, já jako prvorodička na nějaký googlovaní nebyla. Takže veškerý svaly naprosto v háji a do půl roku jsem nemohla na záda, totálně na sracky celou mateřskou

mandlevcokolade
5. led 2022

Měla jsem přesně jak popisuješ. Chodila jsem na fyzio a 4 měsíce po porodu bylo vše jako předtím. Nepodcenit, pravidelně cvičit fyzio cviky (panevni dno+ diastaza), dát si pozor čemu se vyhnout (běh, zvedání těžkých věci, ale třeba i jak správně kychnout") a bude to v pořádku 🙂

autor
6. led 2022

@mandlevcokolade to je skvělý, že se to dalo takl dohromady. Snad mi to taky pomůže 😊 můžu se zeptat, jak správně kýchnout? U toho to totiž taky cítím hodně a nerada bych si ještě víc ublížila 🙄