Polyp v děloze, byly jste na hysteroskopii?

jetynka
11. pro 2014

Holky prosím, měla jste některá polyp v děloze a byla na jeho odstranění v lokální anestezii pomocí hysteroskopie?Čeká mě zákrok v lednu a popravdě se hrozeně moc bojím, vím zhruba co mě čeká, ale i tak ve mě hlodá červík nejistoty. Budou mi dělat i biopsii, za jak dlouho jste věděly výsledek?díky moc za každé povzbuzení a informace. Nikdy jsem na nic podobném nebyla.

h_p
12. pro 2014

Ahoj, ja som bola uz dva krat a to dokonca v rozmezi jedneho roku. Prvy krat mi to robili bez anestezie a bolo to strasne, ja som citlivka. Pre zenu, ktora pred tym rodila, to vraj nie je tak zle. Druhy krat som poziadala o anesteziu, takze uplne ok. Po par hodinach ides domov. Nepamatam kedy boli vysledky, ale polyp je vacsinou nieco ako bradavica a netreba sa bat. Treba ho len rychlo prec.

jetynka
autor
12. pro 2014

@h_p díky moc za info 🙂

gabra27
12. pro 2014

Ahojky já jsem teda byla na hysteroskopii ale ne kvůli polypu...ale můžu tě v jednom uklidnit za mě byl tento zákrok bezbolestný a probíhal uplně v pohodě.Přišla jsem, ubytovala jsem se za chvilku přišla sestra,která přinesla papíry ohledně anestezie. Ty jsem vyplnila převlékla jsem se do noční košile a šlo se na věc 🙂 vylezla jsem si na kozu dostala jsem něco do žíli a pak jsem se probudila až na pokoji .trvalo to vše tak 20min.Po narkóze jsem si připadla jak po pár pivech ale bylo to v pohodě 😀 no a ani ne za dvě hodiny jsem šla domů 🙂 neboj taky jsem se hrozně bála ale po zákroku jsem si říkala že ten strach byl horší než celý zákrok takže je to uplně zbytečné se bát 😉
@jetynka

h_p
13. pro 2014

Ešte jedna vec - buď rada, že ti na to prišli. Tak za 10-15 rokov by z toho mohla byt rakovina. Takže to treba brať trošku pozitivne. Držím palce!

jetynka
autor
13. pro 2014

@gabra27 díky moc za povzbuzení

@h_p jj to máš asi pravdu 🙂 a díky!!!

evulinkab
13. kvě 2016

Ahojte maminky,
chtela jsem se zeptat kdo má jeste zkušenosti s polypem v deloze?Dělal vám nejaké problémy?Vymizel nekomu sám?Pripadne jak probíhalo jeho odstraneni, je možná jen lokální anestezie?

evulinkab
15. kvě 2016

nikdo nic?

eva118
16. kvě 2016

@evulinkab Ahoj, já byla před měsícem na odstranění polypu v celkové anestezii. Měla jsem hodně silnou ms a můj dr měl na polyp podezření , ten se potvrdil při operaci. Říkal mi, že je lepší celková anestezie, že při lokální může dojít k poranění, pokud se pacientka pohne, pak jsou zbytečné komplikace. Ráno jsem nastoupila, zákrok byl rychlý, kolem čtvrté odpoledne mě pustili domů. Jestli se chceš něco zeptat, napiš.

evulinkab
16. kvě 2016

Děkuju za odpoved...A pokud by jsi i presto lokálni anestezii chtela, tak by vyložene proti nebyl?

Jinak tvuj gynekolog polyp na utz nenašel, to až pri operaci??

@eva118

eva118
16. kvě 2016

@evulinkab říkal, že v lokální anestezii to taky dělá, hlavně diagnostiku, ale pokud něco najde, je lepší celková, kvůli těm možným poraněním. Kdybych trvala na lokální, tak mi určitě vyhoví, ale mi to takto vyhovovalo, pamatuji, jak mi bylo zle při pitomém odstranění znamínek. Nebolelo to, jenom jsem cítila tlaky a myslela na to, co zrovna doktorka dělá. Bylo mi úplně zle z toho pocitu a tak to bylo pro mě určitě lepší. Teď čekám ještě dvě ms a pokud budou zase silné, jdu znova a tentokrát bude muset vyříznout i stopku po tom polypu, tak snad se mi to vyhne, i když to žádná hrůza nebyla, jenom jsem byla ospalá.

eva118
16. kvě 2016

Na utz asi něco viděl, ale úplná jistota je až co doktor vidí přes přístroj při diagnostice.

mava
11. lis 2019

Na prevetivce mi byl diagnostikován polyv děloze. Po Novém roce leden nebo únor mam jit na histeroskopii. Hrozně se bojím. Jak moc je to vážné a ten zákrok, je to bolestivé? Na co se mám připravit.
Dr. mi řekl, ať si s tím nelámu hlavu, užiju si svátky, a pak to vyřešime. Pozná ten polyp utz?