Potrat, mimoděložní těhotenství, nepíchli imunoglobin

jajinka007
23. kvě 2017

Ahoj, v neděli 14.5. jsem dostala MS v termínu a v ten den ráno jsem začala mít křeče v podbřišku, které se opakovaly znovu večer a pak i další dny, vždy večer. Měla jsem pocit, že potřebuju na záchod, ale nešlo to, takže jsem to přisuzovala nějaké zácpě. Ve čtvrtek mě vezli do nemocnice, protože křeče byly večer opět, ale už dost silné. Dělali krev.testy a HCG bylo 182, v břiše volná tekutina (krev), uvažovali o laparoskopii, kterou nakonec nedělali a po obědě mě pustili domů po dalších testech, kdy byl HCG 160, takže dle nich buď mimoděložní nebo spontánní potrat. Moje otázky jsou, pokud to bylo mimoděložní, je pravděpodobné, že se bude opakovat, nebo se nemám čeho bát? Až v neděli jsem si uvědomila, že mi vůbec nepíchli protilátky/imunoglobin......doktorka v pondělí na kontrole říkala, že když to bylo takhle v počátku těhotenství a nedělali revizi, že to nevadí a píchat nebudou...zdá se mi to divné, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti...a jak dlouho může trvat, než se volná tekutina v břiše vstřebá (cca 120ml)? Děkuji Jája

shadow2016
24. kvě 2017

Docela zvláštní postup nemocnice! Byla jsi na kontrolním odběru HCG ještě te´d někdy?

shadow2016
24. kvě 2017

Ještě upřesním, jsem také 0 Rh- a po mimoděložním mi injekci píchli. Musí být aplikována do 72 hodi. Ale to hlavní! mimoděložní samo jaksi nezmizí, bohužel ☹ Proto nechápu postup nemocnice, že tě pustili domů a nečekali až bude HCG hodně nízko? to že o kousek kleslo ještě neznamená, že to mimoděložní není...

hanyas
24. kvě 2017

Ja osobne mimodelozni prodelala a taky mi nikdo nic nepichl. Odeslo samo. Bylo to tedy po IVF, ale to nehraje roli. Kazdopadne jsem obden chodila na odbery, aby se hcg sledovalo az do nuly.

shadow2016
24. kvě 2017

@hanyas
a máš RH- krev? injekce imunoglobinů se píchá jen nám s RH- jelikož nikdo neví zda-li byl plod třeba + po tatínkovi a pak by se vytvořili protilátky a byl by průšvih v dalších těhotenstvích...

hanyas
24. kvě 2017

@shadow2016 to netusim...

kacenka_12
24. kvě 2017

@jajinka007 Já, když jsem potratila, tak mě taky propustili z nemocnice domů s tím, že se cca každý den sledovala hladina HCG, aby se zjistilo, zda jde o mimoděložní nebo ne. A prý, pokud HCG klesne každý den minimálně o půlku, tak jde o spontánní potrat, pokud klesat nebude, tak to těhotenství tam prostě někde pořád je - takže by se jednalo o mimoděložní těhotenství.

jajinka007
autor
24. kvě 2017

@shadow2016 ve čtvrtek v noci 180, pátek ráno 162, v pondělí ráno 147..

jajinka007
autor
24. kvě 2017

@shadow2016 Doktorka říkala, že když nebudou muset dělat laparoskopii, že jenom dobře pro mě...a teď budou jen sledovat, aby se vstřebala volná tekutina a snižoval HCG na nulu....že prý mám počkat na další MS a pak se můžeme snažit dál...

jajinka007
autor
24. kvě 2017

@kacenka_12 Další kontrolu mám zase v pondělí po týdnu, budou brát znovu krev, tak uvidíme. Přemýšlím, že se rovnou zeptám, zda by se dala zkontrolovat průchodnost vejcovodů..pro jistotu a klid do budoucna.

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
jajinka007
autor
24. kvě 2017

@jarmarca Také mám pocit, že mě bolí spíš střeva a na záchod mám strach jít po těch bolestech.
Já HA neberu teprv rok a chtěla bych druhé stihnout do 34 let, tak snad se zadaří 🙂

jajinka007
autor
24. kvě 2017

@jarmarca a řekli ti, že to bylo mimoděložní nebo co?

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
jajinka007
autor
24. kvě 2017

@jarmarca Mě řekli už sanitáci, že to může být mimoděložní, aniž bych vůbec tušila, že můžu být těhotná. Jj :D zácpa, zaražený prdy... já to v životě předtím nezažila, tak jsem neměla s čím porovnat ty bolesti. To mi ještě jeden večer přítel jel pro kapky na zácpu a ládovala jsem do sebe Espumisan :D Taky jsem ráda, že neoperovali....nechtěli asi i kvůli tomu, že beru léky na ředění krve kvůli trombóze po plastice vazu v koleni (02/2017). Letos jsem v té nemocnici už byla víckrát než za celý život 🙂 Já toužím po mimču už asi 4 roky, ale prášky jsem přestala brát před rokem. Nechávám to osudu, zatím.

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
jajinka007
autor
1. čer 2017

Tak jsem po operaci, vzali pravý vejcovod, měla jsem bolesti, tak mě v úterý vezla kolegyně z práce. Už jsem doma, dnes mě pustili, tak to snad bude už dobrý, ale ty zkušenosti s LB nemocnicí hrozný. Byla jsem tam už ve čtvrtek večer kvůli bolestem, ale odešla jsem kvůli tomu, jak neskutečně byl ke mě arogantní gynekolog, kde kterému chodím 16let. Ani mě nestihl vyšetřit, jen měl hloupý kecy, jestli mě to jako začalo bolet až večer atd..