Praskliny konečníku po porodu. Co vám pomohlo?

nika110818
4. zář 2021

Ahoj, je mi to celkem trapne, resit tady takove ozehave tema, ale uz jsem celkem zoufala. Prosim, nepotkala jste se nektera po porodu s potizemi s prasklinami konecniku? Mne to trapi jiz treti mesic (hodne bolestiva stolice a krvaceni), na proktologii mi lekarka poradila pit olivovy olej, jinak nic jine mi nerekla. Prosim, kdo mate zkusenost, co vam pomohlo? Moc dekuji predem a omlouvam se za divne tema. 😊

zuzroko
4. zář 2021

@nika110818 co lactulosa na zmekceni stolice? 🤔 psyllium, cipky nebo neco takoveho a asi hodne pit, vodnatejsi strava, nic co stavi. Asi by to chtelo i dost upravit jidelnicek at je stolice co nejmekkci ☺️

nika110818
autor
4. zář 2021

@zuzroko ano, to jsem zkousela. Kazdopadne moc dekuji za rady, zkusim. Moc diky.

zirafka11
4. zář 2021

Mekka stolice, pak omyt a namazat dubovou kůrou.

kiitaa
4. zář 2021

Mne treba obecne pomahaji jablka a vic pit. Vynechat cerny caj. Kdyz jsem mela problem, davala jsem si bily jogurt s nastrouhanym jablkem a drceny lneny seminko. A taky chodit, kdyz se ti chce na zachod, at jsi kdekoliv, nezadrzovat.

aniea
4. zář 2021

Měla jsem to samé, po obou porodech, docela trvalo než jsem se toho zbavila, doktor mi řekl ať pijí lackulosovy sirup a používat čípky, omezit vlákninu, zeleninu, taky nejíst celozrnný pečivo, prostě v čem jsou semínka.

nika110818
autor
4. zář 2021

@aniea moc dekuji. Celkem mne prekvapuje, ze Ti doporucili nejist zeleninu a celozrnny pecivo, cekala bych spis opak. Ale moc dekuji za radu.

bertap
5. zář 2021

@nika110818 S tím jsem si užila (a užívám) svoje. Po záchodě jsem brečela bolestí, u kojení nevydržela sedět... Hodně pít! Jogurty a jiné kysané výrobky. Pozor ale na častou řídkou stolici, to pak dráždíš a nehojí se to. Po stolici sprchovat studenou vodou - uleví od bolesti a pomůže zastavit krvácení. Semínka se nemají proto, že když se ti dostane semínko do té praskliny nebo je jen někde v okolí a prasklinu dráždí, tak to je sakra nepříjemné. Takže když semínka, tak rozmixovat. Neužívat projímadla! Čípek jen v krajním případě - zkoušel si ho někdo zavést při prasklém konečníku? Uděláte to jednou a pak si to fakt rozmyslíte. Proktolog mi doporučil Dilatan. Ale musí ti říct velikost. Mě stačil nejmenší. Zavádění není příjemné, ale povolí to a uleví. Používám ho občas jen pár dní, když už cítím, že to není jak má být. Jsem ráda, že jsi napsala tohle téma, já se v tom plácala sama a užila jsem si hodně bolesti,než jsem přišla na to, co funguje. Je to hrozné, když nemůžeš ani pořádně nakojit, protože nevydržím sedět ani stát, nemůžeš se starat o malé, protože při každém kroku ti tečou slzy od bolesti...

nika110818
autor
5. zář 2021

@bertap moc dekuji. Jednak je uleva vedet, ze je to problem i jinych maminek a moc dekuji za vsechny rady. Ja uz mela obdobi, ze to bylo temer zhojene a pak se to otevrelo znovu a je to jeste horsi. Snad se to brzo strati. 😊

g_m
5. zář 2021

@nika110818 V lékárně si kupte Faktu mast i čípky - je to zázrak! Měla jsem s tím taky problémy, ale do tří dnů bylo po všem a už se to nevrátilo 🙂

aniea
5. zář 2021

@nika110818 nene, obsahuje to pravé tu vlákninu která po které je stolice tužší a ty semínka ktera by to ještě zhoršila. Ale pomohly mi ty čípky snad to byl hemagel procto.. No trvalo to asi 3m než jsem se toho zbavila a musím zatukat, snad se mi to už nevrátí.

bertap
5. zář 2021

@g_m Já měla Faktu čípky i gel, čípky od Hemagelu v že době ještě nebyly. Faktu mi nepomohlo. Nebo teda ono by pomohlo, kdybych nebyla dva dny po sobě na záchodě, že by se to zatáhlo. Ale po těch dvou dnech by to bylo na záchodě utrpení. Já mám problém, že málo piju. A když mi praskla konečník, tak mi opravdu pomohlo to pití hlídat. V té době jsem plně kojila, takže jsem pila litry kojícího čaje a přišlo mi, že už se v tom musím utopit ...

nika110818
autor
5. zář 2021

@bertap ano, vim o cem mluvis, ja mam taky potize s pitnym rezimem a taky kojim, ale snazim se to taky hlidat, tak snad to bude taky brzy lepsi. 😊

alice180
11. zář 2021

Pokud jsou tam prasklinky a krev. Tak jsem používala glycerinovej čípek abych chodila každý den a stolice byla měkká a neotvirala víc než je třeba tu prasklinku, neutírat papírem rovnou umýt pod sprchu vysusit nedrit. Na noc používat hemagelovy čípky, pěkně uleví a zahoji.

nika110818
autor
1. říj 2021

Prosim, vedel by mi nekdo doporucit dobrou proktologicku v Praze? Idealne z osobni zkusenosti. Muj problem se porad zhrosuje a predchozi lekarce uz moc neduveruju. Dekuji mnohokrat predem.