Prolaps dělohy, záněty močáku, operace. Jak se rozhodnout?

5. říj 2023

Ahoj holky chci se zeptat zda tady nekdo take je.Mam prolaps delohy s tim ze cipek leze ven z pochvy jsem 7 let po porodu a prolaps zjisten pred 2 lety.cvicila jsem ale nic nepomohlo.od zacatku tohohle roku trpim na zanety mocoveho mechyre mam ho kazdy 3 tydny pomaham si doma jen sama bez antibiotik vzdy mi to pomohlo.v loni mi dr nabizel operaci se sitkou aby delohu zavesily zpet kde ma byt.neresila jsem to ale ted jak mam ty zanety uz se to neda vydrzet boli me i sex je mi to neprijemny a psala jsem svemu gynekologovi ze operaci zase nabidl bud sitku nebo delohu odebrat,vubec nevim jak se rozhodnout protoze je mi 32 let a mam jen jedno a manzek uz nemuze mit miminko.nevim vubec co delat jak se rozhodnout.jako ze uz bych nemela dite ale zase na druhou stranu trpet.ja nevim.poradite mi prosim

hezz17
5. říj 2023

Ve veku 32 let bych byla rozhodne pro sitku. Deloha sestupuje, mechyr se nevyprazdni a pak jsou ty zanety neustale dokola.

lencaa11
6. říj 2023

Záleží zda ta síťka by pomohla záleží na nálezu a taky přesně zda ještě planujete děti atd....já bych šla do radikálnějšího řešení samohrejme záleží na okolnostech ...

sanoela
6. říj 2023

Šla bych do té síťky nebo jsem i viděla, že se dávaly jakoby kroužky a celá děloha se vytáhla výš. Odebrat bych si ji nenechala takhle mladá i skrz hormonální rovnováhu v těle

autor
6. říj 2023

@sanoela sitku take mam v planu ale operace se bojim jde o to ze s manzelem uz mit dite nemuzu max adoptovat nebo cizi spermie a to nevim.delohu bych si chtela urcite nechat protoze kdybych se jednou rozvedla s muzem a nasla si jineho tak by urcite chtel miminko.a jeste ze bych se necitila ani jako zena kdyz bych nemela memstruaci a mozna ani prochod ale to nevim.v pondeli bych mela jit k dr tak se zkusim na vsem domluvit ten muj gynekolog je takovy tunta divny a to uz k nemu chodim 15 let.

sanoela
6. říj 2023

Občas není na škodu se poradit i s někým jiným. Já když jsem nemohla otěhotnět po 3letech tak jsem slyšela jen, že jste ještě mladá no ve 27letech jsem už chtěla dítě. Nakonec umělé oplodnění a je to. Strach z operace je v pořádku a řekla bych i normální, berte to tak, že se Vám uleví od zánětů a celkově to bude komfortnější. A i jako zdravotník bych šla prvně méně zatěžující operaci, odebrání dělohy se může udělat pak vždycky. Je super, že to chcete řešit, viděla jsem v nemocnici i ženy co měli takový prolaps dělohy, že ji měli vyhrezlou až ven😔

fire85
6. říj 2023

Měla.jsem to stejně jako ty, velký prolaps, jen je mi tedy 38, deti mám 2 a už dalsi určitě nechci, takže já šla do odstranění cele delohy a je to pohoda. Musím tedy dal cvičit pánevní dna, ale to by mela kazda žena.
Doktor mi řekl že ta síťka by mě moc nepomohla, a že už se to ani moc nepouziva. Ja v tom vidím jen pozitiva, tedy v mém případě.

fire85
6. říj 2023

Ja se třeba o nic min jako žena necítím, i když nemám Menzes. Přechod mít budu, vzali mi delohu a vejcivody. Pokud nechají vaječníky tak normalne pak přechod nastane.

lencaa11
6. říj 2023

@fire85 přesně o nic míň jako žena se necítím jsem ráda že jsem zdravá a mám vaječníky tak přechod žádný zatím není