Prolaps po porodu. Máte zkušenosti?

hvezdicka09
7. únor 2021

Ahoj holky, jsem měsíc po porodu a asi mam nějaký typ prolapsu, nevím přesně, k doktorovi jdu zítra. Mate s tím některá zkušenost, ze se to třeba po porodu spravilo? Jak moc běžný problem to je? Jsem z toho špatná a bojím se, ze už to takto zůstane 😔 dekuji za vaše zkušenosti.

mamikry
7. únor 2021

@hvezdicka09 Asi zalezi na tom jak moc velky problem mate. Ja jsem po porodu mela problem s inkontinenci, vazne dost velky. Po sestinedeli se to trochu srovnalo, ale porad me to trapilo, zlepsilo se az, kdyz jsem zacala cvicit jogu a pilates, kde se posililo panevni dno a stred tela. Cetla jsem, ze na zpevneni jsou dobre venusiny kulicky a pak mam taky od instruktorky tip na balancni cocku, kdyz na ni balancujete, procvicujete stred tela.

barmil
7. únor 2021

@hvezdicka09 Venušiny kuličky a pilates. Doktorka, kdyz me sila po druhém porodu, rekla, ze tam prolaps je, tak jsem hned po 6ti nedeli zacla cvicit pánevní dno a naštěstí jsem žádné problémy neměla a nemám.

purplerain
8. únor 2021

Měla jsem po porodu prolaps zadní poševní stěny. Byla jsem na plastice. Je to 14 let a zatím vše v pořádku.