Protržení dělohy při revizi

petastastna
7. pro 2017

Ahojte, dnes jsem byla na revizi delohy kvuli poporodnim zbytkum - od porodu je to osm tydnu. Pry toho tam bylo hodne a slo to spatne ven... Byt se u meho zakroku vystridali tri lekari, doslo k pruniku nastroje skrze delohu... nastesti nikde nic nekrvaci, vse je v poradku a pustili me domu s antibiotiky a s tim ze deliha ma tu vlastnost, ze se sama zatahne. Zitra jdu na konttolu. Je tu nektera z vas s podobnymi problemy? Zitra se zeotam jak moc se mam setrit a podobne, ale spis me zajima, jake z toho mohou byt jeste komplikace :-/ a jak probiha rekonvalescence a co protrzeni delohy znamena do budoucna...

bbn
7. pro 2017

@petastastna tak na to se spis podrobně zeptej zítra na té kontrole, dr by ti to měl vše důkladně vysvětlit.

monnn
7. pro 2017

@petastastna já jsem tedy neměla protrženou,ale po zákroku hodně ztenčení děložní stěny a další těhu nedoporučeno,nicméně já hledala info a šla na plastiku dělohy k MUDru Márovi (Praha) po několika mě jsem mohla otěhotnět i tak tam nějaké ryziko bylo,ale celé těhu jsem byla bez problémů,jen tedy jsem musela rodit dřív a SC ale zítra se na vše ptej !!

cenzura
7. pro 2017

To je fajn,ze se aspon priznali🙄 To bych se teda zajimala hodne...kdo vi,jestli neco fakt doslova nepodelali... Doktori se budou navzajem branit,ze nikdo nepochybil,ale tohle mi neprijde normalni,aby vam jakoze "omylem" protrhli delohu. Takze jen se na vse zitra ptejte. 😕

petastastna
autor
7. pro 2017

Urcite se zeotam, jsem zvedava no :-/ hlavne kvuli nasledkum do budoucna

cenzura
7. pro 2017

@petastastna prave.... 6 dnu mi vyvolavali porod,chlapeckovi prestalo bit srdce a nejak se nechtel pak pustit ... A ja uz byla totalne zoufala a doktori uz taky a uz jsem vykrikovala,ze chci na sal a at ho ze me vyndaji a je po vsem... Ale oni mi furt rikali,ze mi nechcou delat sekci a proriznout delohu,ze je to pak hodne riskantni pri dalsim tehotestvi. Ale ja byla psychicky tak mimo,ze uz jsem vazne chtela...manzel v zadnem pripade! Nakonec jsem po 6 dlouhych dnech nakonec normalne porodila,ale sla na revizi,vyndani placenty... a to rikali,ze bylo bez problemu... Vubec nechapu,jak ti mohli jen tak protrhnout delohu proboha... To se asi bezne nestava,chtej vazne vedet vice ... 👍

petastastna
autor
7. pro 2017

@cenzura urcite...taky je mi to divny, rikali ze sem tam toho mela hodne a slo to spatme ven, proto ze se to stalo...

anitttaa
7. pro 2017

K teto komplikaci dochází při výkonech v dutině děložní pravidelně, ne často, ale všude. Každému lékaři se to za zivot stalo alespoň jednou. Predisponuje k tomu deloha zaklonena dozadu, mechanicky obtizna dilatace hrdla, předchozí ztenceni stěny dělohy napr. v miste jizvy po cisarskem rezu. Akorat pokud ještě zena planuje dalsi tehotenstvi, díra by se měla zašít. Pokud tehu jiz neplanuje, nekrvaci to, staci kdyz se ta dirka zacelí sama.

petastastna
autor
8. pro 2017

@anitttaa aha... me se nikdo neptal a nesili mi to...ze pry se to zatahne... a jestli chci nebo nechci deti se me taky nikdo neptal...

monnn
8. pro 2017

@petastastna nejspíš půjdeš pak na vyšetření (hysteroskopie- myslím,nebo tak nějak) a dle toho ,přesně jak píše @anitttaa ,mě tehdyMUDr. Mára řekl,že pokud už neplánuji děti - ničemu to nevadí ,pokud ano - doporučena plastika ,kterou mi pak provedl on ,

petastastna
autor
8. pro 2017

@monnn aha...tak uvidim co mi dnes reknou...

petastastna
autor
8. pro 2017

Tak na kontrole mi bylo receno ze slo o milimetrovou zalezitost a jen protoze jsou peclivi, radsi to hlidaji a jinak do budoucna se nemusim pry obavat a ani to nijak resit.

monnn
8. pro 2017

@petastastna tak super !!! 🙂

rexiana
9. pro 2017

@petastastna Mně se to stalo také a to při čištění umřel plod ve třetím měsíci a už tam hnilo,protože umřelo až po kontrole u dr a na další jsem šla až 3 týdny po tém mi to zjistil,musela jsem okamžite do nemocnice a ještě ten den mě vzali na sál a prořízli mi ji,právě proto,že se to špatně čistilo a od té doby jsem porodila,dvě krásné ,zdravé děti bez komplikací.Teda krom tvrdnutí břicha od 5 měsíce,ale jinak v poho.