S oparem na návštěvu za miminkem?

lovely22
29. čer 2017

Holky víte některá, zda je nebezpečné jít s oparem za malým miminkem? Někdo říká že je to hrůza, někdo zas že vůbec, když na něho dotyčný nesahá, že je nereálné aby to chytil. Zajímalo by mě, co na to lékař. Díky za info.

karlajasmine
1. črc 2017

@normalnimatka nelita to vzduchem a je to infekční jenom v situaci, kdy je nemoc aktivní, tzn má viditelný opar na rtu nebo někde jinde na těle, nebo v případě chlapů nemá viditelnyho nic ale s někým se líbají nebo jinak sdílejí tělesné tekutiny. Ale jde o to, že stačí se bezdeky pupinku dotknout, neumyt si ruku a pak sáhnout na někoho kdo hned sáhne na miminko, nebo třeba moje známá to chytla tak, že se otrela o cloveka s oparem obličejem (narazili do sebe mezi dvěma) a chytla z toho hroznou primární infekci herpes, nebudu popisovat její příznaky ale byla hodně naštvaná na tu druhou paní, že s aktivním oparem nekoukala před sebe... Samozřejmě že ta pravděpodobnost nákazy je mizivá, pokud skutečně dotyčná nesahne na nic v byte ani na miminko, ale proč to riskovat když se stačí zapomenout. Ta moje známá pak na návštěvě vzala kousek koláče, olizla si automaticky prst a sáhla po dalším a pak se raději vyhazoval celý koláč. Prostě je to stejný jako jít na návštěvu k novorozenci s angínou a rouškou, proč to dělat když můžu přijít o týden později zdravá??

kamino
1. črc 2017

Take.bych.nesla., pokud.je v puchyrkove forme.. ja.na.opary trpim.hodne, odskacu.kazdou navstevu restaurace, navstevu, v porodnici se.mi udelal.hned.prvni den, . pul.roku z roka.mam opary. Nastesti prcek nic. Ja.jsem.do cca 25 let.nemela zadny a od.te doby porad.

normalnimatka
1. črc 2017

@karlajasmine no tak tim líp pro mě, jinak bych se musela zavřít do doživotní karantény:D

kyti75
1. črc 2017

Me staci, kdyz ma nekdo opar se mnou v mistnosti a mam ho taky. V zadnem pripade bych k miminku nekoho s oparem nepustila.