S oparem na návštěvu za miminkem?

lovely22
29. čer 2017

Holky víte některá, zda je nebezpečné jít s oparem za malým miminkem? Někdo říká že je to hrůza, někdo zas že vůbec, když na něho dotyčný nesahá, že je nereálné aby to chytil. Zajímalo by mě, co na to lékař. Díky za info.

blahova_andrea
29. čer 2017

já bych tedy nešla nebo s rouškou. k nám teda lidi s oparem nechodili, sami se omluvili, že dojdou až to odezní a zaschne a i potom byli opatrní a nepusinkovali.

terry1512
29. čer 2017

Ne s oparem bych teda nešla.

terkaz
29. čer 2017

Souhlasim s holkama. K miminku jedine zdrava, to znamena i bez oparu a podobnych zalezitosti 🙂

anastazie85
29. čer 2017

Určitě ne, je to hodně infekční.

wampzee
29. čer 2017

V žádném případě. Hodně infekční, přenosem na miminko hrozí velké komplikace.

jaja01k
29. čer 2017

S oparem bych k miminku rozhodne nesla.

petruuushkaaa
29. čer 2017

Nemelo by se a uprimne, byla bych pekne nastvana na miste maminky, kdyby mi prisla navsteva s oparem....

krocankova
29. čer 2017

Jak říkají holky, rozhodně nechodit, je to velmi infekční. Je dobře, že se zajímáš, k miminkům jen úplně zdravé návštěvy. Ke známé přišli tchánovci na návštěvu a tchyně že si ho jen pochová, pusinkovat ho nebude, protože už má týden angínu... 😨

karlajasmine
29. čer 2017

Nešla bych.

jios
29. čer 2017

V žádném případě!!! Je to herpes virus - tudíž přenosný i vzduchem, nikoliv jen dotykem! Pro miminka a malé děti je velmi nebezpečný!

kackacka37
29. čer 2017

Takovou navstevu bych otočila ve dverich, mam kamosku, ktera mela opar kdyz bylo jejimu malymu pul roku, strasny komplikace,malem umrel a bohuzel do dnes tezce postizenej.Jasne ,ze to nemusi dopadnout az takhle ale neriskovala bych.

eevicka123
29. čer 2017

Neeeee!!!!!

linee
29. čer 2017

@lovely22 souhlasim s holkami.Sama bych nesla,je to vysoce nakazlive vzduchem,ne dotekem. A ke mne nekdo takto prijit,byl u mne naposledy. Radeji navstevu odloz.

lennus
29. čer 2017

@lovely22 Měla jsem opar, když byl prcek malý, to jako maminka prostě neovlivním a těžko se odstěhuju, ale pokud chci jít na návštěvu a třeba i moje dítě je nachlazené, vždy o tom předem informuju a nechám na rodičích.

normalnimatka
29. čer 2017

no že toje vysoce nakažlivý vzduchem, to teda nevim no... někdo na opary prostě trpí a někdo ne. a i když jsem ta, že na ně trpim, nikdy sem je nikomu nepředala ani od nikoho nechytla. vysice nakažlivý to asi nebude,, jinak by neexistovalo mrtě párů, kde ženská má opar každej měsíc a chlap ani jednou za život:D

a když má sama matka opar, tak má jako odejít z baráku a vrátit se za tejden, když je to dobrý? to je trochu přehnaný ne? tak prostě bud to to dítě vydrží, a když má imunitu tak na pendrek, tak chytne beztak všecko, jen vyleze z baráku...

horsiee
29. čer 2017

Ohrozit zdraví malého miminka? Pro dospělého je to jen malý puchýřek, ale pro to miminko to může dopadnout o dost hůře. Takovou návštěvu bych otočila mezi dveřma. A kdyby o mém miminku někdo prohlásil, že to buďto zvládne, nebo nezvládne tak už chodit nemusí.

terry1512
29. čer 2017

@normalnimatka pokud má matka opar a kojí, miminko má protilátky od ní.
Sama na opary trpím, za 8 měsíců synova života již 3x,ale přijít mě stim kamarádka tak by jela jak namydlenej blesk.

hermelinah
29. čer 2017

Díky "opar viru" sem málem přišla o synovce, takže za mě určitě ne!

hermelinah
29. čer 2017

@normalnimatka běžně asi vzduchem neskáče, ale stačí si nevědomky sáhnout na pusu a pak na mimino, a věř, že tohle je fakt věc, kterou bych nikomu nepřála zažít, ty chvíle kdy čekáš jestli ten drobeček přežije, měsíce nejistoty jestli bude do smrti jen ležet, nebo bude alespoň trochu samostatný. Fakt to za jednu netrpělivou návštěvu a ten risk nestojí 😉

orchideas1
29. čer 2017

Kdybych měla opar já u svého miminka, tak s tím nic nenadělám, používám teda aspoň ty náplasti, abych jej nešířila dál. Ale kdyby mě přišla návštěva s oparem k malému miminku, tak bych ji dál nepozvala a byla bych asi hodně naštvaná ☹

radulka57
29. čer 2017

No já bych teda byla naštvaná kdybys mi tam přišla s oparem! Je to prostě taky nemoc. Na návštěvu maleho miminka pouze komplet zdravá!

misa357
29. čer 2017

No vůbec 😨

margaritta1987
29. čer 2017

myslím si, že kdyby už návštěva s oparem přišla se kouknout na miminko, tak ta mamina by jí ho do rukou nedala... vím jak po porodu, když kýchla sestra u pediatra, tak jsem se na ní dívala, jak na malomocnou. Už mě to přešlo 🙂

karlajasmine
30. čer 2017

@normalnimatka chlapi totiž často mají herpes virus bez příznaků, to není tak, že to od té partnerky nechytnou. Chytnou a mohou i sami být nakazlivy a neví o tom. Mam v okolí teď případ, kdy někdo v dospělosti chytil primární infekci herpes a je to fakt hnus, natož u miminka. Je to samozřejmě o imunitě, ale riskovat život kojence zbytečně? Takovou návštěvu bych nepustila dovnitř.

pajula123
30. čer 2017

@krocankova to je teda s prominutim pekna kr.va,myslim tu tchyni

lovely22
autor
30. čer 2017

Holky díky moc za názory! 😉

pucmelinka
30. čer 2017

Nas pred opary varovali primo v porodce...v tech nejhorsuch pripadech to muze zpusobit zanet mozku,navic se celkove spatne diagnostikuje,ze je vse zpusobeno oparem...
Ja bych navstevu otocila mezi.dverma a,poslala domu...
Ale je fajn,ze se o to zajimas...

anazuzzuzana
30. čer 2017

musím se zastat @normalnimatka taky v tom nevidim zas takovou hrozbu. Asi je rozdíl mezi miminkem pár dnů starým a kojencem, který si přeci jenom na světě už chvíli pobyl... ale obecně ty opary nejsou zas až tak nebezpečná věc, jak se myslí. Reagují hlavně na oslabení organizmu a na predispozice. Pokud někdo na opary trpí (jako třeba já), tak je při jakékoliv stresové záležitosti (únava, stres jako takový, nemoc, velká zima/teplo) dostane. Nikdy se mi nestalo, že bych od někoho dostala opar po líbání nebo někdo naopak ode mě. Ale taky se mi nikdy nestalo, že bych se vrátila z náročného treku bez oparu. Pokud je mimčo už po šestinedělí, tak bych šla, jen bych ho nepusinkovala. Můj syn ode mě nikdy opar nechytl, ani jako kojeny ani po odstavení a to ho mazlim bez ohledu na nějaké moje nemoce.

eldrag
30. čer 2017

90 % populace ma v sobe vir herpes a ani o tom nevi (ale chodit s otevrenym oparem na navstevu není dobrý nápad)

manžel na opary trpi, ale z domu jsem ho nikdy nevyhnala . U navstevy bych to ale netolerovala.

normalnimatka
30. čer 2017

@anazuzzuzana asi tak... docela jsem o tom teď přemejšlela a je to celý divný. tak pokud to lítá vzduchem, teoreticky stačí s miminem projít v obchodě a potkat kohokoliv, kdo na opary trpí a má to taky:D a pokud já na opary trpim a manžel má vir teda taky, jen se mu neprojevuje, tak bychom asi nemohli v životě už k žádnýmu miminu? protože jak říkáš, opar nedostaneš tak, že ho chytneš. ten se prostě vyrojí, z leknutí, po nemoci, hormonama, nebo oslabenou imunitou.
já neříkám, že chodim za mimčama s oparem, ale vlastně mě nikdy nenapadlo to až takhle hrotit. vždyt to mám v sobě pořád. to jen čeká na příležitost vyrašit žejo...:/
a právě, pokud je dítě pár dní starý, je to něco jinýho, než několikaměsíční jedinec.