Silná bolest v pravém podbřišku, máte zkušenost?

alenkara
9. říj 2015

Holky,
vím, že na tohle téma je tu spousta diskuzí, ale... Já mám takový specifický problém.

Skoro každý měsíc mě pár dnů bolí v pravém podbřišku. Jeden měsíc spíš jen záchvěvy, ale ob měsíc je to síla - trpím příšerně, nejvíc když udělám zlý pohyb, když trochu zatlačím,... Je to taková bodavá, tupá bolest a ystřeluje až do boku i do zad. K tomu bývám nafouklá a celkově je mi všelijak.

Slepák?! NE! Za polsední tři roky jsem byla v nemocnici asi 5x s akutním záchvatem bolesti. Vždy mi píchli injekci a poslali na ultrazvuk - střeva dobrá, vaječníky s drobnou cystou (jednou ji prokázali, podruhé zase ne :( ). Podle sedimentace - i když bolest byla obrovská - bylo vše OK a zánět tam nebyl. Takže slepák asi ne....

Cysta?! Minulý gynekolog mě pořád hnal na operaci, jenže při předoperačním mi nikdy nic nenašli. On tvrdil, že mám cystu na pravém vaječníku skoro 2,5 cm, další doktor zase že na levém, naposledy nenašli žádnou... Takže asi ne.....

Ovulace??? to je to jediné, co mě po přečtení vašich příspěvků napadlo. Protože ta bolest je vždy nejrazantnější ob měsíc a cca 12 dní před menstruací. Máte podobnou zkušenost?

Hlavně mě, prosím, nežeňte k doktorovi, protože já už prolezla tolika ordinacemi, že si připadám jako hypochondr 😀. Nejhorší na tom je ta nejistota - co já vím, jestli to není třeba slepák?

HA neberu (když jsem ji brala, problémy jsem neměla - to mě teď napadlo), cyklus už se mi srovnal, ale předtím to bývala muka - silná menstruace a obrovská bolest při menzes.

Jsem docela zoufalá :(

karlajasmine
9. říj 2015

Napadlo me, bylas na ortopedii? Ja mela u prave kycelni kosti skriplej nerv, jela jsem s tim na pohotovost, ze si myslim, ze mam slepaka.. coz mi naprosto vyvratili.. na vajecniku taky nic nenasli... byla to pichlava bodava bolest, ktera se jednou za cas opakovala...
Nevim, jinak me taky napada jedine ta ovulace.

alenkara
autor
9. říj 2015

@karlajasmine Vidíš, to mě nenapadlo! Zkusím tam zajít, za to nic nedám... je fakt, že mám sedavé zaměstnání, páteř křivou 😀 .. A už kdysi mi jeden fyzioterapeut řekl, že mám hodně zablokované kříže a pánev. Děkuju za tip.

pety91
9. říj 2015

Ovulace , pokud to bojí uprostřed cyklu. Pokud obměsíc, tak třeba nemáš ovulaci z druhého vaječníku. S antikoncepcí to bude lepší.

verul2
9. říj 2015

Alenko, já bych řekla, že je to ovulace. Jak jsme se s manželem rozhodli pro mimi, vysadila jsem HA a hned další měsíc se dostavila zhruba uprostřed cyklu silná bolest vaječníků, jeden nebo druhý. Jednou jsem to už nemohla vydržet a letěla na gyndu, protože jsem nemohla nic. Ani vstát ani sednout, prostě bodavá bolest. No a doktorka mi potvrdila putující vajíčko. Od té doby vím, kdy mám ovulaci 🙂 Hold některé ženy trpí na bolestivou ovulku

zitulkah
9. říj 2015
Uživatel zitulkah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zitulkah.

@alenkara A já si myslela, že jsem sama. Mám úplně stejné problémy. Na pohotovosti se slepákem asi 4x. Na pohotovosti na gyndě 2x. Už jsem zoufalá a všichni si myslí, že si vymýšlím, ale je to hrozná boles, že nemůžu někdy ani chodit :( .. doufám, že nám někdo poradí.. jako kamarádka mi řekla, že by to mohla být ještě endiometrióza, ale nevím :(

darkwitch
9. říj 2015

@alenkara já bych si taky myslela na tu ovulaci i když bych možná zkusila i tu ortopedii, jak ti někdo radil 🙂

jorgi
9. říj 2015

Podle mě je to ovulace, mám to podobně, ale většinou každý měsíc na jiné straně. Je to hrozné, nemůžu se ani hnout, jak to bolí 😝