Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
9. zář 2011

@adriadri já to nemyslela zle nebo uraženě. jen u nás není žádná změna a dlouho nebude. já se sem taky chodím dívat, jak jste na tom. my se chápem a musíme se podporovat. to je jasné.
prostě ted musíme jen trpělivě čekat. nic jiného nelze dělat.
snažit se už můžem, ale lepší je ještě pár měsíců počkat. čím dýl, tím líp. stále je tu riziko potratu. ale u nás bude hlavně asi problém i počít. s manželovýma spermiema (ale nechal si těch pár živých zamrazit). 😖 IVF ted kvůli hormonům spíš nedoporučujou. Malíčková je optimista 😎 , psala, at se snažíme, co to jde. my ale stále používáme kondom. na testy jdu v říjnu. jak k Malíčkový tak na gastro.
práce nějak vázne. stále pracuju ve starý. vyhazov odložen. tak nevím. nechci do toho rejt.
dieta je do smrti ☹

adriadri
9. zář 2011

@svoba S tou dietou do smrti to nemyslis vazne. Vim, ze v tezkych formach ano, ale u tebe? Jakmile se ditko narodi, tak si muzes zase bastiti, co chces, ne? A kdyz budes chtit jeste jedno, tak s dietou vydrzis a pak uz se na ni muzes vykaslat. To asi tak nejde co? 🙂
Kdo rikal, ze cim dele se pocka, tim lepe? Ja bych delala presne to,co rika Malickova. No a vyhazov odlozen.... Tak hura na vec, ne? 🙂

svoba
9. zář 2011

@adriadri do smrti. celiakie je nevyléčitelná. kdybych jedla normálně, opět bych si poškodila střevo a mohla bych pak mít zdravotní problémy. bohužel, je to na furt ☹
Malíčková ale sama napsala, výsledky protilátek klesají, ale na nule nejsou. riziko potratu nižší, ale zatím není nulové. (v důsledku nemoci se myslí)
no, a na gastru mi řekli, že máme počkat jeden rok od začátku diety, tj. do jara 2012.
chceme ještě tři měsíce počkat. jdu za ní ted v říjnu, pak se uvidí....

lola22
12. zář 2011

Holky nezjišťovala jste některá, jestli při imunologických problémech, co tu většinou máme se při IVF doporučuje ISCI? Asi to bude asi ruzne v jednotlivych CARech. Díky

fori
12. zář 2011

@lola22 ale to je ta injekce ne?? tou se píchnou ty spermie do vajíčka ne? já myslela že to s imunitou ženy nemá nic společného?? pouze když ty spermie jsou pomalé, tak se toto dělá......

snazilka14
12. zář 2011

@svoba jAhoj, aké laktobacily jsou prosím kvalitnejsi? Me dr. radí to samé, beru ty od Swissu (strain dophilus 5) a kdyz jedu nekam kde neni lednice tak Linex. Mas zkusenosti s necim jinym prosím?

lola22
12. zář 2011

@fori Jojo, to je že se 1 spermie pichne do vajíčka, našla jsem, že se to právě doporučuje i v při imunol.potížích s otěhotněním, že se tím předejde tomu, že k oplodnění třeba ani vůbec nedojde.

svoba
12. zář 2011

@snazilka14 Ahoj, já nejsem expert. Ale já beru ty Swiss. Každý ráno piju mladý ječmen. A taky užívám mletý jitrocel - vlákninu, prebiotika. 🙂

svoba
12. zář 2011

@lola22 ICSI není u imunologických problémů. to se doporučuju, když má pratner/manžel líné nebo málo spermií. a bacha, doplácí se! třeba v Podolí od 7 do 15tisíc.

lola22
13. zář 2011

@svoba
@fori Aha tak díky.

@svoba Já jednu dobu taky pila mladý ječmen a hrozně mi to chutnalo, úplně jak kdyby člověk pil samotnou přírodu, asi si ho zas koupím🙂

fori
13. zář 2011

@lola22 co to je mladý ječmen?? na co je to dobrý?? že bych si ho taky koupila?? a kde?? 🙂

snazilka14
13. zář 2011

@svoba díky. Jasně, psyllium 😀 .

snazilka14
13. zář 2011

@fori Výživná hodnota šťávy z mladého ječmene
Mladý ječmen obsahuje 8 esenciálních aminokyselin, což je pro rostliny neobvyklé. Bílkoviny jsou tedy dostupné v biokvalitě. Ječmen obsahuje řadu enzymů, z nichž například superoxid dismutáza (SOD) je velmi účinný antioxidant.

Detoxikační účinky
Zlepšuje zažívání a vylučování díky správnému fungování žaludku, slinivky a střev. Zlepšuje vytrvalost a umožňuje rychlejší zotavení organismu po cvičení. Vhodný při rekonvalescenci po nemoci..

svoba
13. zář 2011

@lola22 mně moc nechutná. 😉 já ho piju vždy chvíli (pár týdnů) a pak ho odložím. nic není dobré užívat permanentně.

@fori mladý ječmen je dost drahý a pro zdravého člověka není nutný. nenapomáhá otěhotnění. obsahuje hodně minerálů a přírodních vitamínků. já ho koupila na netu 🙂

@snazilka14 jojo. prý při celiakii jsou lepší prebiotika a míň probiotika. mi řekl jeden známý doktor. já se hodně zajímala. každý má jiný názor. ale vlákninou člověk asi nic nezkazí i bez tak. jen ty swiss a jiný kvalitní probiotika jsou drahej špás. jenže já už se tomu směju. manžel bere na spermie vitamíny za 3 litry 😖

lubkabb
17. zář 2011

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať - spôsobil niektorej z vás Prednison vynechanie menštruácie? Už som po 2-och vyvolávačkách a stále nič. Prednison beriem 3 týždne pre zvýšenú BI. Tehotná určite nie som, bola som na krvnom teste na HCG.

svoba
18. zář 2011

@lubkabb a jak vysoké bereš dávky? já měla minimální 5mg denně a měla jsem jen vyrážky. ale prej je to driák. tak mě nic nepřekvapí.

lubkabb
18. zář 2011

@svoba beriem 5 mg denne, o nejaké 2 týždne znížim dávku na polovicu. Dnes mi to konečne prišlo :o) Už som sa bála, že budem musieť ísť na ďaľšiu vyvolávačku. Mňa občas akoby bolia kosti - niekedy v nohách, včera zasa v pleci - ako keď má niekto reumu. Predtým som to nemávala, tak neviem, či to je z Prednisonu.

alushka
18. zář 2011

@lubkabb ja kdyz jsem brala Prednison 5 mg, tak 1. cyklus jsem mela o dost kratsi, 2. cyklus zase o dost delsi, 3. cyklus uz normalni a 4. cyklus jsem otehotnela🙂)
takze Prednison urcite vliv na cyklus ma, i kdyz kortikoidy uplne primo pohlavni hormony neovlivnuji, tak neprimo urcite🙂

adriadri
19. zář 2011

Ja holky za sebe muzu rict, ze mi Prednison nedela vubec nic. Jen pekne snizuje BI. 🙂 Ale pro jistotu radeji klepu.
Jeste jsem se chtela zeptat. Jsem ted nejaka nachlazena a nemuzu se toho zbavit. Je to jen mirne nachlazeni, kasel a skrabani v krku. Za tyden jdu na kontrolni odbery k Malickove, abych je mela cerstve do Gennetu-na IVF. Muze to nejak neco ve vysledcich ovlivnit? Nekdo tu psal, ze jsou zvysene hodnoty neceho, co znamena zanet v tele. Nebo se mam radeji nejak s Malickovou domluvit. Ale stejne asi nic neovlivnim. Ty vysledky potrebuju.

zvalentova
19. zář 2011

ahoj holky, tak mě příští týden čekají testy v 9 tt, Prednisom už beru jen 2,5mg, Pentomer žádný. Tak doufám, že to bude dobré a těhotenství bude vesele pokračovat dál. 😎

jesterka001
19. zář 2011

@adriadri Zvýšené hodnoty IFNg značí zánět v těle. A nachlazení podle mě nic jinýho neovlivní, ale zeptej se jí.

adriadri
19. zář 2011

@zvalentova Ještě jednou velká gratulace. 🙂 Držím moc moc palečky....Ten Prednison se bere asi jen max. do 12tt?
@jesterka001 Díky moc za info. Asi ji raději napíšu.

zvalentova
19. zář 2011

@adriadri já si myslím že ne, hnala mě rychle na imuno abych ho nebrala zbytečně moc dlouho 😉

adriadri
19. zář 2011

@zvalentova Takze ti pak davku upravuje imunolog a ne primo lekar v Caru?

zvalentova
20. zář 2011

@adriadri přesně, nefušují si do řemesla 😀

fori
20. zář 2011

@zvalentova a kam chodíš na imuno?? takže ti to vyšlo po 2 IVF?? moc gratuluji. Já jsem včera byla na 3 IUI. tak uvidíme. postkoitální test mám o.k. takže pojedem zatím jen v inseminacích...... to zní hrozně 🙂 🙂

zvalentova
20. zář 2011

@fori v Gennetu mi doporučili Immunii na Křižíkové, ale podle mého je to skoro jedno. Když bych se domluvila s mou imunoložkou, vyšlo by to nastejno. IUI my jsme nezvažovali vůbec, "trápit" manžela tolika pokusy bych nemohla 😉
I tohle IVF bylo pro nás poslední.

fori
20. zář 2011

@zvalentova nnooooo vidíííš a vyšlo ne???? 🙂 🙂 jinak můj přítel je v pohodě, takže 2x IUI ještě zvládne, kdyby nechtel tak ho taky nutit nebudu a půjdem rovnou do IVF. tak ti držím palce aby vše šlo, tak jak má 🙂 🙂

zvalentova
20. zář 2011

@fori děkuji za podporu; jsem zatím opatrná v nadšení a zásadních závěrech, radovat se budu až tak po screeningu v 12tt

fori
20. zář 2011

@zvalentova jo jo to je jasný, chápu. zak držím palce