Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

s9480
20. led 2012

@jasmi jj vím že to takhle někdy je, zrovna naši známí teď tímto procházejí , léta společného snažení o dítě, pak ona ho seznámila se svou kámoškou, vyspal se sní a už za 14 dnů se jim narodí dítě, s manželkou se rozvání - hrůůůza (život - ale krutej)
ale darované spermie ani vajíčka ani adopce pro nás není
nějak se s tím neumíme vnitřně smířit, je mi to proti srsti - už by to prostě nebylo NAŠE, řekli jsme si že spolu zůstanem i bez dětí (třeba někdo z nás za čas názor změní - ale doufám teda že ne!) ale momentálně to cítíme takhle, je nám spolu fajn i po 12 letech a všech těch peripetiích

svoba
20. led 2012

@jasmi o darovaných spermiích jsme i my uvažovali a manžel to nemohl překousnout. že by dítě nebylo geneticky jeho. jen tak na okraj. manžel neměl jednu dobu žádný spermie ☹
no, nevim, jak je vše ok. celiakie je neléčitelná. dietu držím pořád. stal se zázrak. ale vyhráno nemáme. beru léky na štítnou žlázu, která se mi rozjela. a beru hormony, protože jsem hodně špinila. bolest pořád. modlíme se! 😉
jak u vás?

svoba
20. led 2012

@s9480 já se zase jednu chvíli bála, aby to náš vztah ustál a jsem strašně ráda, že jsme stále spolu a štastni 🙂

jasmi
20. led 2012

@s9480 aha, tak to my čekáme na adopci už více jako dva roky..šli bychom i do darovaných spermií i vajíček, kdyby bylo třeba...moc si oba přejeme rodinu..i kdyby nebyla bio..i tak bude přece naše🙂
@svoba jojo, to vím...mně asi před 2 lety diagnostikovali celiakii, pak to ale zamítli..no bzlo to trošku složitější..nicmémě jsem dietu dodržovala asi půl roku, tak vím,co to je.. a hormony bereš jaký a proč?něco od té malíčkové?já vím, že není vyhráno..znám ten strach..moc držím palce..jsi na dobré cestě🙂
No já jedu v úterý k malíčkové a začnu ty injekce, nevím, asi musím mít výsledky cytokinů Ok, aby nám dala povolení ke snažení..tak snad po těch injekcích..mám ten antifosf.syndrom a anexin V..kortikoidy nepomohly..beru pentomer,anopyrin a medrol..

svoba
20. led 2012

@jasmi jo.uz si pamatuju. Hormony - progesteron na spineni. To mam od gynekolzky. Pak beru neco na tu stitku. Diky! Dala jsem se na modleni 🙂

s9480
21. led 2012

@jasmi lidi jako jste např. Vy obdivuju, je to všechno o povaze, a my jsme holt jiní, prostě chceme jen naše

@svoba jj je to jiné než když jsou děti, bez dětí si myslím človék musí na tom vztahu pracovat víc, aby to nezevšednělo

jsou dny kdy je mi z toho všecho na nic, jsem zoufalá že děti nepřicházejí ale když pak třeba v TV vidím, jak někdo bojuje o život např po nehodě nebo s nemocí,kdy se mu z minuty na minuty změní život o 180°, tak si říkám buďme rádi, že jsme zdraví a užíváme života - a holt prostě bez dětí

svoba
21. led 2012

@s9480 to zna kazda snazilka. Chvile doufani, pak bezmoc, slzy. Kazda jsme si tim prosly. Mam kamaradku, tem se pet let nedarilo mit dite a nic nedelali. Proste pokorne cekali. Ted maj asi pul rocniho syna. To je o sile. My se hadali.

lenkacar
21. led 2012

čus Malíčková mi nasadí gamaglobulíny ..kdo to pícháte ,pícháte to doma ,nebo opravdu jak ona doporučuje důrazně jen u lékaře?

lenkacar
21. led 2012

@s9480 ahoj prdelko nebuď smutná...

s9480
22. led 2012

@lenkacar nejsem jen tu tak plkáme, už mi bylo u hůř
a co ty? kdy bude KET?

adriadri
23. led 2012

Holky, tak vám píšu ohledně poslední návštěvy v Genntu. Postkoitální test mi udělali tam. Dodrželi jsme dobu mezi 6-8hodinami. Odpoledne mi paní primářka zavolala výsledek. Byl negativní-ani jedna jedna spermie nepřežila. Tento měsíc tedy otěhotnět nemůžu. Ani přirozenou cestou. Obejít se to prý dá metodou IUI. Jenže mě jiná doktorka v Gennetu (při úplně první návštěvě) řekla, že se to nedá obejít ani touto metodou. Prý spermie nepřežijí ani tak, i když se vpraví přímo do děložního čípku. 😒 Tak teď zase nevím, kdo má pravdu. Ale protože se mi tato metoda nepomohla dříve, asi na tom možná něco bude.

Co se týče užívání toho Pentomeru a Anopyrinu, tak se mě primářka zeptala sama. Dala jsem ji vytištěnou mailovou zprávu od Malíčkové. Říkala, že ona osobně nic proti tomu nemá, ale jejich imunologové (Gennet) mají jiný názor. Mám tedy užívat to, co řekne Malíčková. Byla v pohodě, dokonce řekla, že když se doktoři v názorech rozcházejí, tak to není nic příjemného pro pacienta. Což jsem ji samozřejmě potvrdila.

@lola22 NZ je Nový Zéland. 🙂 Mé nejúžasnější období. Žili jsme celých osm měsíců v autě. Free život, žádný problém, pohoda. Pracovali jsme v sadech, abychom měli na jídlo, výlety, benzín... Myslím, že nás to s manželem hodně i zblížilo. 😎

lola22
24. led 2012

@adriadri Tak to musela být nádhera, Nový Zéland je můj sen.
Jinak holky zítra na mě prosím myslete, jdu na odběr vajíček v 10 hodin, bohužel jsem na hormony nezareagovala moc dobře (vyšší FSH) a měla jsem na ultrazvuku jen 4 folikuly. No i tak to mu věřím. Stane se, co se má stát.

lola22
24. led 2012

@adriadri K tomu postkoit. testu, taky jsem to tehdy řešila a bylo mi řečeno, že to prostě nikdo nedokáže odhadnout, jestli se i ty spermie zabíjejí za děložním hrdlem. Každopádně IUI je lepší než přirozeně, ale šance není asi moc veliká. Mám to stejný.

jasmi
24. led 2012

zdravím katrin32🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dneska jsme se poznaly u Malíčkové.. Tak mi dala injekce hned do ruky a první hned píchla..je to mazec, že je to krevní derivát, jsem z toho nesvá..no co se dá dělat,že?
Si představ, že ta paní tam potom vtrhla ještě jednou,když jsem byla vevnitř🙂
Pak tam přišla ještě jedna holčina, co řeší to stejný...možná taky chodí na koník?Já se jí neptala, ale možný to je🙂??
Tak jsem teda dneska začla léčbu gamaglobuliny, medrol k tomu musím taky, říkala, že v mém případě jo...sice nerozumím,a le věřím ji a poctvivě baštím...no snad injekce zaberou a nebudou ty infuze...
@adriadri ..to je mi líto...

svoba
24. led 2012

@adriadri takže ten test nedopadl dobře. a není to imunitou?

verru
24. led 2012

@adriadri On ti právě nikdo neřekne, kde máš ty "zabíjáky". Já třeba měla úplně rekordní hodnoty protilátek na spermie od Malíčkové, ale poskoitální test OK - tzn. zabíjelo mi to ty spermie až někde dál...

adriadri
24. led 2012

@svoba Zda to je imunitou nebo ne, ještě nevím. Psala jsem to Malíčkové, ale ještě neodpověděla.
@verru Taky si myslím, že to zabíjí ještě dál. Přirozeně jsem nikdy neotěhotněla, IUI mi nikdy nepomohlo a 2 IVF taky ne. K tomu mám protilátky proti embryu. Tělo ho taky nechce přijmout - ne jen spermie. ☹
Dle Malíčkové mám toto:
potvrzen imunologický (+ hematologický) faktor:porucha buněčné imunity s vysokou intracelulární produkcí embrytoxických cytokinů (TNF-alfa!), vysoké zastoupení cirkulujících NK buněk, alelická kombinace genu pro PAI1 4G/5G.

Jediné v co věřím je zatím ten Prednison, hodnoty se upravily, ale než jsem šla na IVF, tak jsem ho už nebrala a hodnoty se zřejmě dostaly do špatných hodnot.
Při posledním IVF to chci vše vychytat, jinak mi zbudou jen oči pro pláč - jak říká primářka. 😒
@lola22 Držím moc palečky, dej pak vědět.

adriadri
24. led 2012

Tak mám zprávu od Malíčkové:
to je mi líto, byť celá Vaše kauza svědčila od počátku pro to, že se
otcovským buňkám ve Vašem těle nedaří...
Kdybychom chtěli přesně vědět, zda spermie ve Vašem těle po IUI
přežije, museli bychom vzít vzorek děložní sliznice (tj. udělat biopsii
endometria) a vyšetřit takzvané uterinní lymfocyty, neboli bílé krvinky
působící přímo ve sliznici dělohy. To je však náročná procedura, která
se standardně neprovádí. Může to být tak i tak - tedy, že podobně špatná
situace je i přímo v děloze, a nebo v děloze se může spermiím dařit
vcelku dobře. V mezinárodních doporučeních se v podobných případech
spíše upřednostňuje IVF.

Takže holky zbývá jen věřit v zázrak. ☹

skifarka
24. led 2012

Ahoj holky,
nechodím sem pravidelně, ale pravidelně Vás čtu a několikrát jsem přispívala. Mám za sebou 3 potraty ve 3-4 měsíci, heterozygótní trombofilní mutaci C 677 T a trojnásobně větší hodnotu NKT buněk, beru Medrol, to jenom pro informaci. Mohla bych se Vás zeptat, jestli Vám to nevadí, k čemu jsou dobré ty gamaglobuliny?
@lola22 Právě ty 4 tvé folikuly anebo nějaký z nich může být ten pravý. Není to až tak o množství, ale taky o kvalitě.
@svoba Když jsem si tak četla tvé příspěvky, tak jsem si říkala, ta ženská má své trápení a ještě dovede tak empaticky a obětavě radít druhým. Jsi dobrá duše. Na jiné diskusi vtipkuju jakože je "člověk je v té ložnici jako otrok na plantážích", ale přesně jak píšeš. Mám za sebou psychické propady, zoufalost, hádky s přítelem, zoufalství střídá naděje a odhodlání. Pokračuješ krásně, tak držím palce.
@adriadri Je mně líto, co zažíváš, ale zázraky se dějí, toho se drž. Určitě to dopadne dobře.

svoba
25. led 2012

@skifarka Každá máme své strasti. Když jdu k Malíčkové, dole procházím kolem ozařoven. Nevím, zda jste si toho všimly, holky. V rodině mě každý lituje, že nemůžu jíst, co chci. Minule jsem před jednou z ozařoven viděla holku (asi 25let) s šátkem na hlavě, bez obočí, vyhublou, šedou v obličeji. Pak si říkám, jaké mám štěstí. Jestli mi rozumíte....
Neplodnost je nemoc. Zasahuje tělo i duši. Ale jako (skoro) každá nemoc má svou léčbu. Bude lépe!!!
Držim palce!!!

svoba
25. led 2012

@adriadri a zázraky se dějí!!! 😉

lola22
25. led 2012

Tak odebrány 4 vajíčka, tři výborné, jedno ne úplně zralé, ale může ještě dozrát. Věřím jim🙂 Ode dneška odpočívám doma.

@svoba Taky jsem si tam té ozařovny všimla a taky mi vždycky připomene, že se vůbec nemám špatně.

@adriadri To už je možná jednoduší procedura to IUI než ta o které píše Malíčková. Nic za to nedáš, když to IUI budeš zkoušet než půjdeš na další IVF, určitě je větší šance než jen tak doma. A možná právě to, že od toho nebudeš nic čekat, tak to může uspět.

svoba
25. led 2012

@lola22 přesně 🙂

adriadri
25. led 2012

@svoba Ano, zázraky se dějí, nyní můžu doufat jen v to. Teď jen přemýšlím, zda investovat do léčitelů a šarlatánů. Nemáme totiž "mechanický problém" (spermie vynikající, vajčka každý měsíc v pohodě, tvorba žlutého tělíska taky, sliznice taky, průchodnost taky-zdravá žena i muž), máme jen problém v imunitě-pokud to tak opravdu je. Může se stát, že i když budu mít výsledky BI v pohodě, tak se stejně nemusí dařit. Kde hledat chybu? Mohla bys mi napsat, zda do toho jít? Obávám se, že všichni tito léčitelé řeší něco, co se dá "nahmatat", toto ale ne. ☹
Jak se jinak máš? Užíváš a odpočíváš? 😉

@lola22 Držím moc moc palečky, aby vajíčka vydržela. Jen hezky odpočívej, já taky odpočívala. Jen hajala a nechala se obskakovat. 😀 Trochu byly bolesti, ale OHSS nebyl, to jen u 1. IVF.
Co se té operace týče, není to nic, co by mi nějak pomohlo. K čemu by mi bylo i to, že zjistím, že se sperime zabijí i dál než v děložním hrdle? Jediná cesta by stejně byla IVF. Bohužel mám poslední pokus (4.IVF u pojišťovny). Zkoušet IUI budu, ale stejně mi předtím nepomáhalo.
Během těch 8 let jsem rozhodně nedoufala každý měsíc, že to vyjde. Dokonce na tom NZ jsem si to nepřála - museli bychom jet domů a to já nechtěla. Bylo tam tak krásně. Stejně to nevyšlo. V tom ten problém nebude. Dítě jsem taky hned nechtěla, když jsem svého manžela poznala, nechránili jsme se a stejně jsem neotěhotněla .
Nyní ani nevím, zda je to fakt dobrá volba se snažit, když budeme v dubnu stavět. ☹
Posunout to můžeme, ale bude mi pak už dost a nerada bych si vyčítala to, že jsem to zbytečně odkládala. Odložila jsem to už i tak dost, i když jsem se svým způsobem snažila/nesnažila. (vždyť to bude už skoro 9 let)
Toho posledního IVF se fakt bojím, nemám pak už vůbec nic. Jen čekat a věřit.

s9480
26. led 2012

@adriadri v podstatě jsme na tom doost podobně, jen s tím rozdílem že my jsme i po imunitní stránce ok a postaveno už máme,
myslím že je to tak jak píšeš, já chodila dlouhou dobu k jednomu vietnamci (popisovala jsem už v minulosti) zlatej člověk, pomohl mnoha mnoha lidem a nejen s neplodností ale i s tou, jezdí za ním lidi z celé ČR, pomohl i ženským které měli od doktorů potvrzené že nikdy mít děti nebudou, a dnes díky němu mají 2 děti, u mě nechápal proč jsem přišla, když mě prohmatal atd řekl že jsem zdravá jako řípa a že musím otěhotnět jen když se podívám na chlapa, po čase byl ze mě sám nešťastný a uznal, že už si se mnou neví rady a že nejspíš já s partnerem spolu děti mít nebudeme že si prostě nesedíme, ale rozhodně návštěv u něho nelituju vždycky mě dobil pozitivní energií a cítila jsem se fajn

lola22
26. led 2012

@adriadri No já bych ty snahy moc neodkládala, i když budete stavět, to se pak vždycky nějak zvládne. Mě je teď 34 a mám pocit, že jsem to odkládala všechno moc dlouho. Zjistili mi totiž vysoký hormon FSH, který značí, že vaječníky už stárnou, přestávají ideálně pracovat. Proto mám teď myslím taky po stimulaci málo vajíček. A to jsem ten hormon před 2 lety měla úplně v pořádku, takže kdybych na IVF šla tehdy, byly by asi o dost větší šance. I když manžel mi furt trvdí, že tady ta pravděpodobnost nefunguje, že prostě, kdo má otěhotnět tak otěhotní, kdo ne, tak ne.

svoba
26. led 2012

@adriadri upřímně - já na léčitele docela věřím. ale všemocní nejsou. osobně jsem zkoušela akupunkturu - té věřím asi nejvíc, provádí jí doktorka, jenže ona pomůže jen někomu, je to bolestivé a drahé, pak kineziologie - ta pomůže psychice, je dobré to s někým probrat, byla jsem tam jen jednou, takže to finančně jde, pak mojžíška - tomu taky věřim, ale u mě zde problém nebyl, srovná ti páteř, žebra, pánev, pak různý bylinkářky - ale to už moc nedoporučuju, protože bylinky můžou člověka rozházet. abych to shrnula. mně třeba i pomohlo, když jsem si o tom mohla s někym popovídat (rodina mě neposlouchá, kamarádky nechci otravovat). třeba ta ženská na kinezilogii mi řekla, že zná desítky případů, kdy lékaři oznámili, že dítě mít daný pár nebude a ono se přesto zadařilo. je to dobrá psychická podpora!
napadá mě, jestli na imunitu by nebyla dobrá ajurveda. začla bys jíst zcela odlšnou stravu a třeba by tě to srovnalo. osobní zkušenost nemám. kamarádka si to pochvaluje.
už máte pozemek? do stavby se pusťte! dá se to i při dítěti! jen záleží na tom, co očekáváte. jestli dům dvoupatrový s milionem vymožeností a atypů nebo domek jednopodlažní dle katalogu. my máme na klíč od firmy. dvě patra, bez sklepa (mokrý podloží), jednoduchý a jsme spokojení. přesto je velmi moderní a stálo nás to nemálo nervů. a investic samozřejmě ...
já pořád ležím. chodím jen venčit psa. flákám se. máme tu bordel, ale manžel se vzorně stará. za 14dní utz. nemůžu se dočkat. pak screening. bojim se.

katapola
26. led 2012

Ahoj holky. Čtu tady, že některé chodíte k dr. Malíčkové. Já jsem také její pacientkou a chtěla bych ji strašně pochválit. Je naprosto úžasná, hodná, chápavá i pečlivá a perfektně a rychle reaguje po mailech (nejsem z prahy). Po 2 neúspěšných IVF a 2 minimálkách se mi předloni podařilo po 4 měsících její léčby přirozeně otěhotnět. Protilátky proti spermiím, které jsem měla mimochodem tragické a předtím na to nikdo z doktorů nepřišel, se srovnaly a já okamžitě otěhotněla přirozeně. Jenže to ke vší smůle bylo těhotenství mimoděložní. A tak jsem skončila bez vejcovodu a znova s absolutně rozhozenými imunologickými hodnotami. K protilátkám proti spermiím se mi přidaly ještě nějaké embryotoxické látky jako následek mimoděložního. Trvalo nám rok, než jsme hodnoty srovnaly do normy a protože už všechny ty léky beru dlouho, tak jsme teď absolvovali 3. IVF. Jsem 5. den po transferu a doufám, že se už na nás konečně usměje štěstí. Kultivace tentokrát probíhala nejlépe ze všech cyklů, věřím tomu, že je to tím spraveným imunem. Poprvé máme i zamražené 2 embryjka. To čekání na výsledek je těžké, mám strach kdyby to opět nevyšlo, byli bychom hodně zklamaní a smutní, protože tentokrát jsme udělali snad úplně vše, aby se miminku u mě líbilo. Beru medrol, píchám Igamplia a Clexane, pojídám femibion a utrogestan mi taky nasadili ve vyšší dávce než v předchozích pokusech. Vím, že tady každá prožíváme něco obdobného, takže bych chtěla popřát všem hodně štěstí, aby nás bylo co nejvíc těch, co imunoproblém překonají a zadaří se. Gynekologové z carů moc reprodukční imunologii neberou do úvahy, někde maximálně ke stimulaci nasadí 5mg prednisonu, přitom ten začíná zabírat až za 3 týdny. Držím pěsti všem a jsem napjatá, jak tentokrát dopadneme my.

gerdusha
26. led 2012

@adriadri ,

a ty odmietas ivf?

gerdusha
26. led 2012

@katapola ,

tak drzim palce...tfuj tfuj tfuj...nech to vyjde