Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
25. kvě 2011

@adriadri - IgA nebo anti IgA (v závorce bylo nějaký gastroenter....)
snažit se ofiko můžeme od jara příštího roku. ale po prvních dobrých výsledcích jdem do toho. mažela čeká asi operace kvůli těm spermiím. k Malíčkový v létě. je to na dlouhý lokte ☹ ani na to nemůžu myslet.

tyna84
25. kvě 2011

@adriadri no já bych asi taky být tebou s tím IVF počkala, já taky teď nic řešit nebudu a na IUI bych šla stejně až v září po dovolený, léto si ještě užijem 🙂 je to stejně nefér, moje ségra vždycky byla ambiciózní a děti nechtěla, že bude dělat kariéru a teď má krásný dvě (holku a kluka) a já se snad už od 17 těšila až se vdám a budu mít děti a vidíš...... ☹

adriadri
25. kvě 2011

@svoba No vsechny IgA jsou v norme, To gastroenter... jsem nikde nenasla. Tak je to snad ok.
No treba ta operace pomuze. Vim, ze to kamosovi pomohlo a uz ma 3 deti. Ale to jsem tu uz psala. 🙂

@tyna84 No asi na tom jsem stejne, ja se snazim od 23 let a nic. Letos mi bude 31 a furt nic. ☹ No do IVF rozhodne hned nepujdu. Necham si vylecit tu BI tim sajrajtem. A pak se uvidi. No do toho IUI bych pak sla asi taky tak az nekdy v to zari, rijnu. Pokud bude vse tedy ok. Na kontrolu k Malickove totiz pujdu zacatkem zari.

lola22
25. kvě 2011

@adriadri Koukni na http://www.neplodnost.org/forum/topic579-predni...
Cituji Madara: "..oba zmíněné léky jsou si velmi podobné, Prednison prochází přeměnou v játrech, metylprednisolon (Medrol) tuto přeměnu nepotřebuje, ale výsledná účinná látka je stejná."
Taky jsem se toho bala, ale pak jsem se nekde docetla, ze mesickovy oblicej se muze udelat fakt pokud beres min.20 mg a dlouho.

tyna84
25. kvě 2011

@adriadri No já myslím, že bys třeba při IVF otěhotněla, ale asi bys taky dřív nebo později potratila kdy máš nějaký protilátky na embrya, tak radši jdi na další až pi léčbě

adriadri
25. kvě 2011

@lola22 Aha, tak diky moc za info o rozdilu. 🙂 No snad se mi mesickovy oblicej tedy vyhne.
@tyna84 Myslim, si to same. Domluvim se s Malickovou a uvidime.

bruni
25. kvě 2011

ahoj holky, tak jsem dnes dočetla celou tuto diskuzi 🙂 byla to fuška ale jsem zase o moc chytřejší. Já byla 11.5. na imunologii v Podolí a čekám na výsledky. Nějak podvědomě jsem si jistá že mám BI, protože za 3 roky se nic jiného u nás nenašlo a při 2.IVF se ani jedna spermie bez ICSI nedostala do vajíčka. Chci se zeptat ohledně hematologie, co se na ni zjištuje a jak se na ni objednat a jak dlouho se čeká na výsledky. V Podolí mi vyjmenovali co ještě nemám za vyšetření ať si to oběhám:chlamidie atd. Teď to nemám u sebe ale myslím že ty trombofilní mutace. Můžete mi napsat kde se dá zjistit ta srážlivost krve a zda je to to samé co trombofilní mutace. Jsem z toho jelen 😨 Vím že vám některým to dělala Malíčková, ale ti kteří máte vyšetření odjinud poraďte. Díky.

adriadri
25. kvě 2011

@bruni Ahoj, podle me je trombofilni mutace to same jako mutace Leiden - cili spatna srazlivost krve.
Tohle vse by ti podle me udelala ta Malickova. Na tech vysledcich od Malickove vidim tady i ty chlamydie-ale to je vysetreni z krve. Jinak na zanety a chlamydie v pochve jsem si zasla na gynekologii.

bruni
25. kvě 2011

@adriadri no právě že já k Malíčkové nechodím ale do Podolí a tam mi řekli ať si to zařídím přes svého gynekologa. Jdu tam v pondělí a chtěla bych být trochu připravená, protože vím že pak člověk na něco třeba zapomene a taky nekouká jak puk když nerozumí o čem je řeč. Ty chlamidie si myslím že mi udělá můj gynekolog asi sám ale nevím co ta srážlivost a zda hematologie je to oddělení kam se posílá zjistit ta srážlivost což je tedy asi trombofilní mutace 😨

svoba
25. kvě 2011

@adriadri tak to neřeš! neboj. celiakii nemáš.

svoba
25. kvě 2011

@adriadri na chlamydie a ureaplasmu si nech udělat výtěry na urologii. nejen na genetice. závažně ovlivnují plodnost - negativně samozřejmě. hodně žen to nezná.

adriadri
25. kvě 2011

@svoba To pises mi? Ja si chlamydie delala na gynde a na urlogii jsem chodila loni. Nic mi tam nenasli. Nyni cekam na vysledky cytologie.

adriadri
25. kvě 2011

@bruni Ano - hematologie je oddeleni, kde ti zjistuji srazlivost krve. Trombofilni mutace ma nekolik forem. Tam ti zjisti, zda nejakou z nich mas. Ale ty radeji doufej, ze nemas zadnou. 😉 Neco o tom je tady na konikovi - si to zadej do vyhledavace.

svoba
25. kvě 2011

@adriadri jojo. sorry, jsem zmatená. píšu na vícero frontách. 😀

adriadri
25. kvě 2011

@svoba 😀

snazilka14
25. kvě 2011

adriadri: ahoj, hele, z mesickoviteho obliceje strach nemej, to je nezadouci ucinek pri mnohem vyssich davkach . Sem lekarnice a zaroven snazilka, na prednisonu 5mg uz 3 mesice. Takze toho se rozhodne neboj, to je blbost.
fori: snazite se teda doma? drzim palecky! at uz zadne IUI neni treba. Jinak jsem zatim porad v Podoli, cekam na vysledky kontrolnich odberu, ale trva to hrozne dlouho, a mam takovy pesimisticky predtuchy....

svoba
25. kvě 2011

@adriadri kamarádka má za sebou 3 neúspěšný IVF a ted jí teprve řekli, že to může být ureaplasmou, tak jí léčí. hustý, co? tak varuju všechny okolo.

adriadri
25. kvě 2011

@snazilka14 Diky za uklidneni, ale stejne radeji bych sla alespon do toho Medrolu.
Kdyz jsi lekarnice, je v tom jeste i jiny rozdil, nez co psala lola22 Medrol versus Prednison?

adriadri
25. kvě 2011

@svoba No tohle snad nemam. Rikam, chodila jsem na urologii kvuli zanetu mocaku min.rok. Nic mi tam nezjistili a to jsem jim rikala, at si me totalne proklepnou, proc se mi to porad vraci. A od te doby klepu - vubec nic 🙂 Takze proto predpokladam, ze jsem po teto strance ok. 😉

snazilka14
25. kvě 2011

@adriadri ne, fakt nemyslim, ze by v tom byl nejaky velky rozdil...

adriadri
25. kvě 2011

@snazilka14 A cena? Vubec nevim, kolik se doplaci.

svoba
25. kvě 2011

@adriadri to se ti pořád vracel zánět močáku? mně se taky vrací. sice jednou za rok. vyhýbám se antibiotikům. ale trápí mě to.

snazilka14
25. kvě 2011

no vis, ja sem spis faramceut, ne presne lekarnice. Ted sedim v kanclu, v lekarne nepracuju. Ale jako pacient uzivajici prednison - tusim ze doplatek byl zadnej nebo minimalni.

adriadri
25. kvě 2011

@snazilka14 Aha, ok. I tak diky. Kdy budes mit ty vysledky?

snazilka14
25. kvě 2011

adriadri: http://www.mzcr.cz/leky.aspx - tam jde vyhledat doplatky na leky (ber to orientacne, nebudu se poustet do uvah o silenem systemu cenotvorby)

snazilka14
25. kvě 2011

@svoba no me vysetreni na chlamydie, ureaplasmu a nevim co jeste delali hned jak se zjistila zvysena BI...cekam na vysledky...ja vlastne ted porad na neco cekam 😉

snazilka14
25. kvě 2011

...pride mi to logicky, rikali ze tu BI mam fakt spatnou, ze se tedy musi vyloucit takova pricina jako infekce

adriadri
25. kvě 2011

@snazilka14 Jee, diky za odkaz. Super. Orientacne to bohate staci. 😉
A na ty chlamydie a ureaplasmu jsi byla na gynde nebo na urlogoii?

adriadri
25. kvě 2011

@snazilka14 Kolik mas tu BI z Podoli? Ja ji mam taky hodne spatnou. A taky doporucovali pred branim Prednisonu vyloucit vsechny zanety. Takze jsem cekala na vysledky z gyndy, pak preleceni (nasli tam nejake bakterie ci co), a pak jsem teprve mohla zacit brat kortikoidy. Nyni je vse ok, takze asi zacnu hned od 1.6.

snazilka14
25. kvě 2011

@adriadri na gynde, u normalni gynekolozky, v caru mi rekli, ze si tam mam zajit.