Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ladus77
22. bře 2009

FIFI, ja jsem ti nic o Brne nepsala, tak nevim co tam je. Ale spis bych verila te Praze a nebo Plzni. Ja byt tebou tak se tam aspon zkusim objednat, stejne to bude az tak na kveten, cerven a do te doby treba otehotnis(moc ti to preju) a odhlasis se a nebo aspon nebudes muset cekat dalsi 3 mesice treba do zari. Jo a na Mojzisovou chodim, jak uz jsem psala v prispevku pro Ismail. To vis ze se mi taky nechce, ale vyclenila jsem si na to vecer u TV, proste misto povalovani se snazim cvicit u zprav nebo u serialu. Vzdycky mi to nevyjde(treba tento vikend jsem necvicila vubec, byli jsme pryc) a obcas cvicim min, no ale snaha se taky ceni, aspon doufam a trosku se udrzuju ve forme. 🙂

ladus77
22. bře 2009

Jo a s tou snizenou BI jsem si myslela, ze to tak je, jak to popsala Jana.cb. Ja jsem mela 4 IUI a taky zadny nevyslo, protoze moje telo spermijky zlikvidovalo at uz se tam dostaly prirozene a nebo pomoci hadicky pri IUI. Dve// jsem jeste nikdy nevidela, na trofoblast BI nemam, ale jestli to nebude tim, ze moje telo trofoblast asi nikdy nevidelo 😖 No holky, musime doufat...

fifinka31
22. bře 2009

ladus to o Brne patrilo lucule ja to popletla 🙂

jana.cb
22. bře 2009

Ahojky holky moje jsem tu jen na skok musim vas tu zas povzbudit 😉 holky doufat urcite musite, pak si to jeste vic prat a uplne nejvic verit tomu, take byt hodne trpelive a byt psychicky v pohode 😉 to je zaklad a zbytek je na dodrzovani naordinovane lecby z Podoli a prirode 😉
Ja si taky porad dokola rikala proc se tohle musi stat zrovna nam a co jsem si toho obrecela 😒 a zavidela vsem co uz byli preleceny a byly tehulky ale vedela jsem ze i nam se to urcite podari a taky ze jo 😉 a zadari se i vasm vsem tady o tom jsem plne presvedcena!! Vam drzim co jen jde a uz se tesim az tu nekdo napise prvni uspechy s // 😵 😵 a kdo to tu bude vzdavat a videt pesimisticky tak osobne ode me dostane na budku .o))))

barru
24. bře 2009

ahoj holky, trochu jste mě vyděsily s tím vysazováním prednisonu, já žádné takové instrukce nedostala, ani v Podolí ani u svého doktora:o( naše výsledky byly mírně pozitivní, takže jsem brala prednison dva měsíce, to už máme dobráno, ale kontrola až v dubnu...měly jste to někdo podobně?Jinak jsem po dvou nevydařených těhotenství, tak snad to pomůže...

rikuska21
24. bře 2009

Ahojte,
Jani velmi podrobne si to popisala aj vysvetlila s tym prednisonom. Ja som si to nenasadila, lebo moj doki z centra to nedoporucuje, ale ak mi nevyjde 2 iui ktore mam zajtra, tak to s tym prednisonom asi risknem.
Som bezradna, ked viem aky strasny to je liek, ze sa pouziva na liecbu rakoviny a velmi zavaznych chorob a ja ho mam brat na otehotnenie a este aj pocas tehotnosti prvy trimester? co to moze urobuít s plodom ? ja uz vazne neviiem co si mysliet. Uvidim co sa odohraje zajtra a potom sa asi do toho pustim.a snad to pomoze

fifinka31
24. bře 2009

Ahoj holky,tak o tom Prednisonu muj Dr.taky nemluvil zrovna kladne-mluvil neco o mesičkovitem obliceji-netusim coto znamena.
Ale pokud se zjisti ta alergie ve vetsi mire tak se to asi musi nasadit.
Ale zname taky zjistili alergii na sperma ale jen mirne zvysenou,a leky nedostala jen na 3 mes gumsex.a znova na testy jestli se to zlepsilo.

rikuska21
24. bře 2009

Dakujem, je o prednisone pisane aj na inych temach, a väcsina zien to berie, ja sa este popasujem bez neho a uvidim.
FIFINKA mesiacokova tvar je torchu opuchniuta tvar do tvar mesiaca, viem to presne lebo moj maly to mal a bral 2 roky prednison pri lioecbe na rakovinu. Ale to je to najmenej, vedlajsie ucinky su priberanie, vyrazky, bolesti kosti a, atd atd, preto sa toho tak obavam a nehrniem sa do toho

pimpulka1
26. bře 2009

Zdravím holky, chtěla bych se k vám na chvíli přidat 😕 Právě mi došly vyslédky z imunologie s pozitivní buněčnou imunitou ☹ aspoň mám odpověď na dvě zamlká těhotenství ....

marki.la
autor
26. bře 2009

holky, mám za sebou 2 měsíce prednisonu a žádný měsíčkový (opuchlý) obličej nemám. Jen jsem unavená a to řádně, nevím jestli to na každého tak působí, možná je to jarní únava, snad to se snížením přejde...blíží se mi kontrola 16.4.2009 🙂

lucule
26. bře 2009

ahojky pimpulka, vitej mezi nami. Mam pocit ze je nas tu cim dal tim vic 😉 A kde jsi byla na imunologii? Taky v Praze v Podolí? To je drsny dve zamlkly tehotenstvi ☹

marki. to mas super, ze se ti KO blizi 🙂 To uz mas za par 🙂)) Ja jdu na kontrolu o mesic pozdeji a to 15.5.2009.
Ja na sobe taky zatim nastesti nepozoruji zadne vedlejis ucinky a to uz ho beru 4 tyden.

pimpulka1
26. bře 2009

JJ Lucule 😉 V Praze v Podolí.. Doktor moc milý, ale výsledky teda nemilé... já už doma jednoho prďolku mám a zkoušeli jsem pořídít sourozenečka... ale v červenci ve 12 tt konec a pak v listopadu 11tt opět konec ☹ Naštěstí mě lékař hned hnal od čerta k ďáblu.. ale přišli mi do všeho i na autoimunitní zánět štítné žlázy ... Tak jsem se dnes dostala do pořádné depky, k doktorovi se dostanu až 9. dubna, raději bych už něco ze sebou dělala.

sukubka
26. bře 2009

holky máte někdo kontakt na to podolí a jak dlouhé jsou tam čekací doby?a to musím mít doporučení od lékaře?já mám za sebou jedno nezdařené IVf ted stimuluji na 2ivf a pokud to nevýjde chci imunologii!!!

ladus77
26. bře 2009

AHoj Sukub, ja jsem se tam objednavala na konci listopadu a vzali nas az 9.2. takze 2-3 mesice. Pak jsme cekali na vysledky presne 5 tydnu a dosly nam pozitivni ☹ Ale aspon vime kde je problem. Chodim do Fertimedu v Olomouci a poslali nas tam jako na posledni mozne vysetreni pred prvnim IVF, vse ostatni totiz mame ok, genetiku, spermio, ovulace ok, nekolik nepodarenych IUI...takze aspon ted vime proc. Tehotna jsem ale nikdy nebyla ☹ Jo a doporuceni musis mit urcite, to bylo to prvni na co se pri objednavani ptali - kdo a odkud nas posila. Podle mne je docela nezodpovedne od nekterych doktoru nacpat pacientky do IVF kdyz jeste nemaji toto, ze se to dost podcenuje a vubec. Ale moc ti preju at ti to druhe IVF vyjde a nemusis tohle uz resit!!! 🙂 🙂 🙂

ladus77
26. bře 2009

Holky a ja tu kontrolu mam uplne nejpozdeji 😒 az 28.5. No ale co se da delat, aspon se muzeme tesit na leto, to tu bude spousta jarnich miminek v roce 2010 🙂 😉 🙂 Jo a vitej Pimpulka, je nas fakt porad nejak vic a vic...

sukubka
26. bře 2009

ve fertimedu sem byla na 1ivf a mě tam bohůžel neposlali.Přešla jsem do FN olomouc a tam mi řekli že se na imuno posílá až po 2nezdařeném pokusu ivf.je to blbý ale je to tak.koukám že tě tam vertimed poslal!a to je vodička můj gynekolog

lucule
27. bře 2009

pimpulka to mas super doktora ze to hned resil. Ja mam nastesti taky dobrou gynekolozku a zacala to se mnou taky resit driv nez po roce co s nedarilo. 9.dubna uz bude za chvilku 😉

ladus taky doufam ze tu bude spousta jarnich miminek 😎

sukubka tak to nechapu proc posilaji az po 2 IVF ☹ Doporuceni muzes mit bud od gynekolozky nebo od sve obvodni dr. Od dr. z CAR doporuceni nemusis mit.

pimpulka1
27. bře 2009

No já myslím Luculko že víš jak se dny táhnou, když chceš něco mít rychle za sebou 😉 Když jsme odcházeli z Podolí, tak jsem si naivně myslela, že je to naposledy co jsme tam byli. Takže ty výsledky mě dost vyvedly z omylu. Mám taky předepsán Prednison5 a nějraději už bych spolka první tabletku.. ale musím počkat do toho 9tého. No aspoň už budem praktikovat gumsex, už jsem zaúkolovala manžela, ať nakoupí potřebné prostředky 😀 Stejně mi to hlava nebere, proč se takové věci dějou ☹ Vážně štěstí, že lékař nečekal do dalšího neúspěchu, a to jsem se k němu dopracovala teprve v loni v září po prvním potratu, můj bývalý lékař byl totiž 🙄

pimpulka1
27. bře 2009

A ještě můj názor.. myslím si, že před IVF, by se měly dopředu udělat všechna vyšetření, ať je jasno, protože IVF není levná záležitost, takže opravdu nerozumím tomu, proč se trápit neúspěchy, a pak až hledat příčinu 😒 V tom je to kapku postavené na hlavu...

lucule
27. bře 2009

pimpulko, tak si skoc pro prednison ke sve obvodni dr. Ja jsem to taky tak udelala, protoze na gynekologii jsem byla objednana az za dva tydny. A bez problemu me jej napsala. Ja jsem taky nechtela cekat jeste dalsich 14 dni, takze te uplne chapu 😉
Ja zase naopak kdyz jsem odchazela z Podoli tak jsem si rikala, ze doufam ze tady nam zjisti pricinu. To ze jsem nevedela v cem je problem pro me bylo horsi. Sice to neni vesele ale ted aspon mohu doufat, ze se vylecim a podari se...

pimpulka1
27. bře 2009

Takže si myslíš, že by mi ten Prednison napsal i můj obvoďák? To mě nenapadlo 😅 Já si říkala, že třebas sjedu na gyne a řeknu sestře ... tak díky za nápad.
My když ocházeli z Podolí, tak už jsem měla výsledky z genetiky a hematolky - ta byla o.k., ale na genetice zjsistili tu štítnou žlázu, takže jsem si myslela, že to je ta odpověď... příští týden jdu kvůli ní na endokrinologii, jsem z toho docela zmatená, protože mi tam mají předepsat nějaké hormony na vyrovnání a do toho ten Prednison 😕 ... snad to nějak všechno půjde a my se dočkáme těch pupíků. Akorát ta čekací doba na vyšetření v Podolí, a pak ty výsledky.. člověk by to chtěl vědět už včera 😀

jana.cb
27. bře 2009

ahojky holky zas na skok jsem tu a obkouknout vas jak vam dari 😉 koukam nove tvare 😵 😵 takze zdravim vas 😉
JInak nestiham nejak docitat klasika 😒 takze jen par poslednich prispevku .....jen k tomu Prednisonu - me bylo receno ze ten kdo mi napsal zadanku do Podoli tak ten mi ho taky muze jedine napsat protoze Prednison jsou kortikoid y amusi to byt rizena lecba a sledovana protoze kazdej na to reaguje jinak navic davkovani a postuony vysazovani apod. takze me Prednison ridili z CARU a nebo pak gynekolozka ale ta mi rekla ze pokud jsem uz v perci CARU tak ze bude lepsi at si to vse ridi on ale obvodacka ani omylem 😉 ta rekla ze tohle jedine CAR nebo gynekolog no ale zase asi jak kde jak ktery Dr jen rikam jak je to tady v CB 😉

jana.cb
27. bře 2009

a jinak souhlasim s tim ze vsechny tyhle vysledky jak imu no tak genetika apod tak by se nely delat automaticky pred IVF a ne az po neuspechach nejen IVF 😠 jenze malokterej Dr je ochotnej to napsat pred ....ja si to taky musela vse vydupat a obehat pred vsim nez jsme cokoliv a ze to bylo proseni a doprosovani a se a vysvetlovani ale nakonec vse dobre dopadlo diky bohu 😉 takze Podoli budu blahoresit az do smrti smrtouci 😉

jana.cb
27. bře 2009

tak a uz zas padim a mizim tak zatim pa pa a vsem tu drzim stale vic a vic palecky kocky 😵 😵

lucule
27. bře 2009

jana.cb me ten prednison obvodacka napsala bez problemu. Sice jenom jedno baleni (tj. 20 tabletek) ale to do kontroloy na gynekologii v pohode stacilo. Ono asi spis zalezi na ochote dr., protoze nekde na diskuzi jsem taky cetla ze prednison predepsal obvodni. Proto jsem si tam taky zasla 🙂

pimpulka cekaci doba v podoli je silena, ale ono to utece. Bude muset 😎

marki.la
autor
27. bře 2009

děvčata, uteče to jak voda, před chvíli jsem plašila já, že je to dlouhá doba a to už jdu za 3 týdny na kontrolu, sletí to jako voda......spíš to čekání na výsledky, to se asi zblázním

darla27
27. bře 2009

Ahojte, boli sme na imunológii a zistili manželovi že má pozitívne antisperm. protilátky na spermiách.
Vyšlo tu niekomu toto vyšetrenie pozitívne? Dá sa s tým niečo robiť?

pimpulka1
27. bře 2009

No manžel to má taky a jen gumsex 😖

pimpulka1
27. bře 2009

Jani.cb jsi tady jako světýlko naděje 🙂 😉

darla27
27. bře 2009

A dá sa to vyliečiť? Aj berie na to niečo?
A do budúcna? Dá sa s tým aj spontánne otehotnieť?
Aby toho nebolo málo, mne vyšli protilátky proti obalu vajíčka, čaká ma prednison. ☹
Otehotnel s tým niekto aj prirodzene, nevieš?