Spontánní prasknutí cysty na vaječníku

ke7
27. pro 2015

Ahojky, potřebovala bych poradit. Ve čtvrtek mi praskla samovolně cysta na vaječníku (zvýšená teplota, bolest, krvácení, mdlo), byla jsem s tím i v nemocnici, kde mi prasknutí bylo potvrzeno. V bříšku se po ní nachází už jen volná tekutina, která by se měla vstřebat. Ale protože se mi tohle stalo prvně, tak nevím co teď. Už 3. den mě tak na hodinku začne bolet podbřišek a poté se objeví kousky krvavé tkáně. Je to normální, že i třetí den po prasknutí? Beru HA, takže MS dostanu až příští týden, bojím se, aby mi to prasknutí cysty nenarušilo..Žádné jiné obtíže nemám, horečku ani mdloby...Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Všude čtu, že spíš ženy trpěly bolestmi v době prasknutí, ale ne poté..Děkuji za příspěvky! 🙂

ke7
autor
27. pro 2015

Zapomněla jsem dodat, že i mírně špiním...

ajka198
27. pro 2015

já občas nějaké cysty na vaječníku měla, ale zjistila jsem to většinou jen výjimečně při preventivní prohlídce. Občas mě v podbříšku dost pobolívalo, tak jsem šla k doktorovi a on mi řekl, že tam je cysta. Že se prostě tvoří a zase zmizí (praskne) - je vyplněná buď čirou tekutinou nebo krví a mohou být bolestivé. Pokud ale nedělají větší problém (neprůchodnost, velká bolestivost), tak se neřeší. Já už to pak taky neřešila. Ale logicky bych řekla, že pokud praskne, tak se může nějaká krev objevit. Třeba tě to může bolet, protože máš za týden dostat MS.

ke7
autor
27. pro 2015

@ajka198 Děkuju za Váš příspěvek, taky mě to napadlo, radši si asi zítra zajdu ještě k lékaři🙂 ale i tak moc děkuji!🙂

kytka12
27. pro 2015

Ano, zašla bych k lékaři. Cítila jsem tedy jen jednou jak mi praskla cysta, to byla neuvěřitelná bolest, ale asi do 2 minut přešla a už jsem o ničem nevěděla. Ani jsem nešpinila.

ke7
autor
27. pro 2015

Zajdu k lékaři a uvidím🙂 Každé tělo se s tím vypořádává jinak..:(

pety91
28. pro 2015

Cysty na vaječníku jsou mrchy 🙂 🙂 , v raném mládí mě dost trápily. 🙂

ke7
autor
28. pro 2015

Tak opravdu, každé tělo to má jinak..Někdo si ani nevšimne, že praskla, někdo je na tom jako já:( Cysty jsou bestie, už jsem s jednou byla na laparoskopii, teď praskla..Doufám, že už jsem si je vybrala..🙂