Sroste hráz i přes povolené/odpadlé stehy?

1leny
1. zář 2022

Ahoj, mám možná hloupý dotaz, ale už si připadám jak Alenka v říši divů🤷🏻‍♀️ jsem tři týdny od porodu. Malý nešel úplně dobře, takže mě potrhal na hrázi. Samozřejmě se vše zašilo, ale po pár dnech se zjistilo, že tam zůstala sraženina a musí ven, takže jsem šla na revizi. No prostě po všem tomhle mi na kontrole doktor nakonec řekl, že stehy na hrázi, kde mě šili, úplně nedrží (cca dva centimetry). Vnitřní stehy ano, ale vnější odpadly. Řekl, že na prešití to teď určitě není a že kdyby se mi to nějak nezdálo mám se ozvat. Že si myslí, že vnitřní stehy srostou a uvidíme co ty vnější... Já byla tak ráda, že je pryč za sraženina, že tohle bylo to poslední, co jsem chtěla řešit. Ale fakt je, že na to teď pořád myslím. Máte některá zkušenost, že by se to prostě i tak zacelilo? V nemocnici mi poradili actimaris roztok na hojení ran, tak zkouším? Děkuji 🌷

majena39
1. zář 2022

@1leny mně šití prasklo samo... Dostala jsem antibiotika, oplachy dezinfekci a nějakou mast, několikrát denně sprchovala. Jeden doktor říkal zasit, další že zasit později, další že neni potřeba (chodila jsem na ambulanci do nemocnice a pokaždé tam byl jiný doktor) no a nakonec se to zavřelo cca po 6 týdnech samo. Ale řeknu ti... Boli to někdy dodnes a to jsem po porodu 15 měsíců a ta kůže je tak tenka, že jsem se poskrabala a kousek hned praskl... No za dva měsíce rodim znova takže očekávám, že to prdne celý. Každopádně odpověď na tvou otázku je, že ano - srostlo to samo.

2hanah
2. zář 2022

Ono to samo sroste určitě, tělo si poradí, ale právě je otázka jak to sroste😏 aby to nebylo třeba později na plastiku, ale to teď nevyřešíš, nezbývá než čekat jak se to zhojí, držím pěsti.

2hanah
2. zář 2022

@majena39 15 měsíců??? Moje mamka vždycky říkala, že když sedí, bolela ji jizva po šití celých 20 let, pak už prej dobrý😅🤦🏼‍♀️

emillyhk
2. zář 2022

Poprvé mi šití povolilo ještě v porodnici, tak mi to přešili, o dva dny později se mi to rozpadlo znovu, navíc se mi do rány dostala infekce, takže několik týdnů čištění a odstraňování nekrotické tkáně. Doktor doporučil plastiku po úplném zhojení, nejdřív tak za rok. Jsem rok a půl po porodu, nějak se to zhojilo (nesrostlo), normálně funguju, sex pro mě celkem v pohodě, manžel změnu vnímá. O plastice přemýšlím, ale strach z té opakované infekce je zatím větší 🤷‍♀️ Při MS, ovulaci a větší námaze to stále bolí.

majena39
2. zář 2022

@2hanah tak jasně. Nechápu co je na tom k smíchu. Chtěla jsem jen autorce naznačit, že nejsem po porodu moc krátce a evidentně to samo nesrostlo úplně správně 🤷‍♀️ aby se mohla sama včas rozhodnout co s tím...

cilkat
2. zář 2022

Pokud drží vnitří stehy, mělo by to být dobrý... povrchové stehy jsou spíš kosmetická věc (což je ti uvnitř počítám fakt jedno).
Nicméně jsi tři týdny po porodu - touhle dobou by to už mělo být srostlé... cítíš nějaké ostré pálení, bodání a pod, případně přetrvává otok? Pokud něco z toho, asi bych to s nějakém lékařem probrala. Pokud je to "jen" tlak či tah, tak to už je pak otázka "změknutí jizvy" a srovnání svalů a vazů kolem. To nech po konci šestinedělí, ať ještě něčím neškubneš 😉 .

1leny
autor
2. zář 2022

@cilkat nene, žádné bodání ani pálení. Tak asi je vše snad v pořádku. Jen teda holt to bude asi z venku rozevřené, nebo nevím, jaké slovo použít:( On ten doktor právě říkal, že uvidíme, jestli to ještě nějak nesroste, tak jsem právě chtěla vědět, jestli se u někoho "zadařilo"..🙈
Je na prd jak je to hned vedle prdky, mám strach se po záchodě i pořádně utřít, tak pořád lítám do sprchy:(

1leny
autor
2. zář 2022

@majena39 Ježiš to zní, že sis taky užila:( No tak doufám a držím palce, aby to teď při druhém porodu aspoň rovnou napravili a bylo vše ok! 🍀

1leny
autor
2. zář 2022

@emillyhk To chápu,měla bych taky strach:(

@2hanah jasný budu čekat a uvidíme, snad se to vrátí do "normálu" co nejvíc🙂 A děkuju!

optimistic
3. zář 2022

Actimaris roztok je super a taky hemagel na zhojení. Asi bych trvala na sešití i těch vnějších, ať to sroste hezky...

optimistic
3. zář 2022

A sešít se to dá pouze v případě, že to nehnisá...což se zlikviduje právě tím actimarisem...

2hanah
3. zář 2022

@majena39 to jste špatně pochopila, vůbec jsem se nikomu nesmála, to byl smajlík potící se smíchy pro odlehčení těch 20 let, kdy moje máma přemýšlela jak sedět. Na tomto tématu není nic k smíchu, já to vyhrála třemi císaři bez komplikací, ale za toto každou ženu lituji a obdivuji.

1leny
autor
4. zář 2022

@optimistic a to předpokládám, že by se řešilo až po tom šestinedělí už?
Jinak zbylé stehy vypadly a srostle to není:( jako přijde mi, že je to zahojene, ale vše od sebe. Nad konecnikem je cca 1-2 cm srostle a vše nad tím od sebe, je to dira jako hrom 🙈😢

optimistic
5. zář 2022

@1leny trvala bych na kontrole a sešití co nejdříve.

optimistic
5. zář 2022

@1leny actimaris to krasne vyycisti behem par dnu, necekala bych na presiti po sestinedeli.

optimistic
6. lis 2022

@1leny Jak to nakonec dopadlo? Možná mě čeká něco podobného...

1leny
autor
7. lis 2022

@optimistic Nic nesrostlo.. Zahojilo se to, ale díra zůstala až k prdce. Teď v týdnu jsem byla akorát na konzultaci kvůli plastice. No a ještě, že jsem šla, při vyšetření se zjistilo, že krom toho všeho mě ještě špatně zašili i uvnitř - je tam poranění a svěrače nefungují, tak jak by měly... Takže musím znova na operaci a díky bohu při té příležitosti udělají i plastiku.. Už aby to všechno bylo za mnou. Držím palce, ať u tebe je to méně problematické!