Prasklé stehy měsíc po porodu, jak se to řeší?

konikova
8. kvě 2014

ahoj, jsem mesic po porodu a dnes jsem se odvazila podivat "dolu" protoze se mi to furt nezdalo a pobolivalo me to. Rikala jsem si ze uz to snad musi byt zahojene..no a castecne je ale mam praskle stehy..zitra zavolam na gyndu a uvidime co mi reknou..mate s tim nekdo zkusenosti jak se to resi? asi me poslou do porodnice kde jsem rodila ze? plne kojime a doufam ze si me v nemocnici nenechaji na pozorovani po zasiti..prosim uklidnete me..nejak se bojim toho co bude

speedygon
8. kvě 2014

Prasklé nebo jsou to ty vstřebávací a prostě se rozpadají?

konikova
autor
8. kvě 2014

stehy bych mela mit ty co se vstrebaji...ale mam tam proste "dirku". vypada to jak kdyby mi nejaky steh povolil a "rana" se otevrela

miranda77
8. kvě 2014

mně praskly hned první den - už na sále při"zásahu"při krvácení. Rána se časem zatáhla, ale vstřebávací stehy mně v tom místě vyhnisaly. Trvalo to 6 týdnů a také jsem šla k doktorovi, který mi to kontroloval a propíchl to zhnisané místo ... Dost jsem se o tom starala - často sprchovala, přikládla obklady z řepíkového odvaru a ještě mazala dubovou kůrou s alantoinem ... Držím palce na rychlé hojení ...

speedygon
8. kvě 2014

@konikova jelikož jsi v šestinedělí, spadáš pod porodnici ještě, tak si tam kdyžtak zajdi

konikova
autor
8. kvě 2014

@miranda77 nesili Vam to znovu? cekali az se to zatahne? tez mazu dubovou kurou

konikova
autor
8. kvě 2014

@speedygon v propousteci zprave mam napsane ze v pripade jakehokoli problemu se mam obratit na svou gynekolozku...ale zitra neordinuje..asi budu muset pockat do pondeli

speedygon
8. kvě 2014

@konikova divné...mně bylo řečeno, že po celé šestinedělí spadám pod porodnici....a tím, že je svátek a víkend, bych jela do porodky, kde jsou denně

kackarebicerova
8. kvě 2014

Hoj..mam dotaz..jsem 11 dni po operaci..byla jsem odstranit Bartolinku..mam vstrebaci stehy....mohu se nalozit do vany nebo jen sprchovat?

speedygon
8. kvě 2014

@kackarebicerova určitě jen sprchovat...ale jak dlouho by ses neměla koupat si zjisti raději u lékaře přímo

kackarebicerova
8. kvě 2014

@speedygon Oka..dekuji za info..ikdyz rada bych se nalozila....Se bojim i oholit :(

Na kontrolu jdu 12teho tak zjistim co a jak

speedygon
8. kvě 2014

@kackarebicerova oholit leda okolo....jj, určitě..divím se, že Ti tyto instrukce nedali už v nemocnici před propuštěním teda

kackarebicerova
8. kvě 2014

Dali mi propousteci zpravu a nazdar...nic mi nerekli..ve sprave pisou jen koupel ale nic vic...takze nevim zda se muzu nalozit nebo jen sprchovat,pak jsem to dostala a nevedela jsem zda si mohu zavest tampon nebo pouzivat vlozky a stehy mi vypadavaji ani na to me nepripravili..me vypadl steh a ja silela co se deje
...fakt blbci..nic ti nereknou a starej se

speedygon
8. kvě 2014

@kackarebicerova koupel asi dubovou teda...tampon bych nezaváděla raději...ale ten přístup lékařů je děs tedy 😠

kackarebicerova
8. kvě 2014

To jo...sice se starali behem pobytu ale pak ti nic nereknou a ty pak doma plasis zda neni neco spatne....

lumiga
8. kvě 2014

Me taky rikali,ze pokud budu mit nejaky problem,tak v sestinedeli do nemocnice.

konikova
autor
8. kvě 2014

tez mi prave nikdo nic nerekl a dali mi jen papiry..az v ni jsem se docetla ze pri potizich se mam obratit na svou gynekolozku..

eicul82
8. kvě 2014

@konikova stalo se mi přesně to co tobě + jsem měla okolí docela červené, doktorka se tvářila neutrálně jakože jsem nevěděla jestli se to stává často nebo jsem vyjímka, nicméně mi předepsala Framykoin mast a já na doporučení kamáradky si koupila mast Cicatridina a světe div se se to zatáhlo samo a zahojilo nakonec hezky, takže žádné znovu šití nebylo. Mám pocit, že mi to v porodnici prostě blbě sešili.

konikova
autor
8. kvě 2014

@eicul82 ja byla hodne nastrihnuta, meli jsme pri porodu problemy a mam tez pocit ze to neni zrovna nejlepe zasite..ale nerozumim tomu a dlouho jsem se odhodlavala se tam podivat...kazdopadne snad do pondeli vydrzim a hned volam doktorce...neboli me to, normalne funguju..akorat pri "velke" to celkem boli, jinak ybch si toho asi ani nevsimla..

miranda77
9. kvě 2014

@konikova nešili a všechny sestřičky se na to chodili koukat jako na raritu 😉

miranda77
9. kvě 2014

ty jo ještě jsem zapomněla - dali mi sypký framykoin atím jsem to ještě sypala ... ( a byl to nástřih po kleštích)
@konikova

konikova
autor
9. kvě 2014

@miranda77 dekuji za info

miranda77
10. kvě 2014

@konikova není zač ... vím, že jsem také propadala panice, protože to hojení bylo dlouhé, ale teď i MUDr. valí oči, jak to vypadá dobře ... skoro to není vidět 😅

danuskac
13. kvě 2014

@kackarebicerova Oni šili bart.? já na to hodně trpěla, ale nikdy nešili... naopak nechali dren, aby se to vyhojilo zevnitř ven

danuskac
13. kvě 2014

@kackarebicerova Jo a buď jsem si dělala oplach v lavoru nebo rozprašovačem, v obou případech Rosalgin rozpuštěný v převařené vodě.

kackarebicerova
13. kvě 2014

@danuskac Dren mi nechali jeden den a pak ho vyndali a ano mela jsem to sesity vstrebavacima stehama venku i uvnitr..stehy uz vypadali...a ten Rosalgin mam taky.....

danuskac
18. kvě 2014

@kackarebicerova Oni ti to vyoperovali uplně? Nebo jen otevřeli a vyčistili?

kackarebicerova
19. kvě 2014

@danuskac Ve ctvrtek jsem sla na uplne odstraneni ale mela jsem tam dren ktery v sobotu vyndavali

danuskac
22. kvě 2014

@kackarebicerova Aha, tak toho já jsem se chtěla vyvarovat. Proto jsem byla 5x, ale v 2010 to udělali jinak, radikálněji a musím zaťukat, zatím mám klid🙂

kackarebicerova
23. kvě 2014

@danuskac Ja zatim taky..jsem mesic po zakroku a snad nezacne ta leva :D

beag
30. kvě 2014

@konikova Můžu se zeptat, jak to s tebou dopadlo?
Dneska jsem se dozvěděla, že se mi šití úplně rozjelo, teď musíme vyléčit zánět a pak to prý bude potřeba znovu sešít - pod narkózou, což si vůbec nedovedu představit, co bude s malou a jak s kojením... ☹
Není tu někdo, kdo má zkušenost??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru